Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok többsége miért...

Éáé kérdése:

A magyarok többsége miért cikizi azokat akiknek fáj Trianon? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a magyarok nagy részét, már nem érdekli ez a téma, és arra hivazkoznak, hogy régen volt felejtsük már el.

Közben a valóságban jogtalan volt az egész békeszerződés, mivel zsaroló körülmények között nem lehet szerződést kötni jogilag.

Viszont még is azt mondják a magyarok hogy "mit lehetne már ez ellen tenni? Semmit, 100 éve volt felejtsük el". De tényleg jó ez a gondolkodás? Én úgy érzem nem, megosztok egy videót, ezt szerintem látnia kell mindenkinek, és valójában az az interjú üzenete, hogy csak a magyarokon múlik, hogy lesz e valaha újra Nagy-Magyarország, éppen ezért káros az a gondolat, hogy ezt a témát már el kellene engedni. Hiszen ez azt eredményezi, hogy olyan történelmi hamisítások mennek végbe, hogy még azt is elhazudják tőlünk hogy Horvátország nem volt magyar terület. De az volt!!! De ez másik téma már.

(Azért megemlítem, hogy a régi Horvát Királyság nem a mai Horvátország területén volt, és amit ma Horvátországnak nevezünk pl Zágráb színtiszta magyar terület volt régen)


[link]



júl. 6. 17:42
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
54%
Egy magyar sem cikizi, minden magyarnak fáj, csak sajnos már rendkívül kevés magyar ember él az országban és ezt a jelenséget az orbáni betelepítés csak még fokozza.
júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
26%

Azok nem magyarok, hanem csak a lakcímük magyar.Liberálisok, ha nevén akarod nevezni.

Ez a fajta az, amelyiknek az lmbtq felvonulás a legnagyobb ünnep az évben.

júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
77%

Van nálad néhány pontatlanság. Trianon igazságtalan volt, de jogos, nemzetközi szerződésekben elismerték, jogerőre emelkedett. De azt is tudnod kell, hogy utána hatályát vesztette, ma már nincs érvényben. Felülírták 1938-ban, 1941-ben... és végül 1947-ben is a párizsi béke. Jelenleg utóbbi vagy érvényben jogi szempontból.


Horvátország nem volt Magyarország része, hanem a Magyar Királyság része volt külön autonóm entitásként. Kicsit hasonló, mint például manapság Skócia és Anglia vagy még inkább a Dán Királyság. Grönland, Feröer nem részei Dániának, de a Dán Királysághoz tartoznak.


Trianon traumájára visszatérve sokakat azért nem érint meg, mert valóban már régen volt, több generációval korábbi történet. Másrészt a nacionalizmus, nemzetben gondolkodás is kezd alábbhagyni, a társadalom egyre individualistább. Még a társadalom olyan kisebb, személyesebb egységei is szétszakadnak, mint a család, válások, testvérek vesznek össze, akkor meg székelyek, vajdaságiak, kárpátaljaiak iránt főleg alacsony az érzelmi kötődés.

Politikai oldalon is van egy megosztottság. Mivel ezt a tágabb nemzetben gondolkodást a jobboldal karolta fel, így a baloldal ellene fordult. Aztán ezt az ellentétet tovább növelte a "visszahonosítás" intézményének bevezetése, állampolgárság, szavazati jog megadása a határon túlra került magyaroknak, leszármazottjaiknak.

júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

3-as. Egyrészt a Horvát Királyság nem Zágrábban volt, másrészt a Horvát Királyság megszűnt és eztán magyar Bán fejedelmek "uralkodtak" azon a térségen.


Másrészt, pont hogy az a trianoni dillema, hogy jogilag nem volt törvényes a béke tárgyalás lezajlása. De hát a győztesek írják a történelmet. De ezt így képzeld el, hogy pl én addig tartalak téged házi őrizetben, amíg alá nem írod az én feltételeim által írt szerződést - ez jogilag törvénytelen.

júl. 6. 18:17
 5/43 A kérdező kommentje:
Zágráb Szent István idejétől a Magyar Királyság része volt, mi T szín tiszta magyar terület. Mátyás uralkodása körül törtek be oda a törökök és írtották ki a magyarokat, és eztán települtek be oda a "horvátok" és lett később Horvátország ott ahol ma van.
júl. 6. 18:29
 6/43 anonim ***** válasza:
34%
Nem igaz az állítás, mert akik cikiznek minket ezért, azok nem magyarok.
júl. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Azt még megemlítem ha már csak bele mentünk a Horvát vonalba, hogy a Horvát történészek is megkérdőjelezik a Horvát - Magyar perszonálunio létét, és azt mondják hogy ez magyar katonai megszállás volt. Nos magát a perszonálunio létét én is megkérdőjelezem mert a Horvát Királyság megszűnt Szent László idejében.
júl. 6. 18:35
 8/43 anonim ***** válasza:
28%

Azok nem magyarok!


Ükapám így emlékezett meg, amikor menekulniuk kellett:



Ükapám "Berkényi Károly: Hitben az Élet című" verseskötetében lévő Búcsú című versével így emlékezett meg:


Isten veled, szülőföldem

Szép erdős határa!

Fáj a szívem, el kell mennem

Innen nemsokára


Áldott kertem, tornyos házam

Meghalok utánad!

Ki fogja már most gondozni

Kedves rózsafámat?


Kis fenyőim lombotokkal

Miért bólogattok?

Óh, hány édes alkony órát

Töltöttem alattok?


A kert virágözönben áll.

Búsul gondozója,

Verejtékem gyümölcseit

Más szedi le róla.


Szívem szorul. Nem bírja ezt

Faji lelkem, testem,

Családommal vagónlakók

Leszünk Budapesten!


Egy vigasztal, nem hiába

Hull a könnyem árja,

Szegény földem olyan mohón

Szívja talajába


Minden röge súgja-búgja

Elmúlik a bánat.

Magyar könnyből, magyar vérből

Csak magyar föld támad!

júl. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
90%
Zágráb Szent István idején magyar? Ezt gondold át mégegyszer!
júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

9-es Pedig az volt

A térképek szerint Szent István Királysága Zágrábtól terjedt havasalföldig. Az már csak mellékes, hogy Erdélyen túl élő embereket Fekete Magyaroknak nevezték - de ez már a hivatalos történelem határa, innentől hogy kik voltak a Fekete magyarok, azzal nem foglalkozik

júl. 6. 18:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!