Hogyan fér össze az a két dolog hogy a magyarok újra Nagy-Magyarországot akarnak viszont a többség elítéli a multikulturalizmust?
Mármint ha most hirtelen az összes elcsatolt terület visszakerülne Magyarországhoz, akkor a magyar nép teljesen meg lenne keverve románokkal, szerbekkel, horvátokkal stb... A legjobb esetben is maximum 60-65% százaléka lenne magyar az országban de inkább kevesebb. Vagy akik erről álmodoznak azt hiszik hogy a különböző idegen nyelvű népek csak úgy elhagyják a lakhelyüket mert a magyarok ellenzik azt hogy a népek kultúrák keveredjenek? Netán elüldöznénk őket?
Arra lennék kíváncsi hogy ez a két dolog hogy férhet meg egymás mellet? Vagy egyáltalán ebbe bele gondolt az aki erről álmodozik?
A "magyarok" nem akarnak újra Nagy-Magyarországot. Csak a jobbik régi tagsága akarná. Már az új sem.
Az, hogy a magyar NEMZET egysége a fontos és hogy minden magyar egyformán része lehessen ennek a nemzetnek, az nem jelent területi igényt.
Pontosan azért nem akarnak ilyet a magyarok (túl azon, hogy értik, hogy lehetetlen), mert tudják, hogy azokon a vidékeken nem csak magyarok élnek.
Hogy a régi jobbikosok belegondoltak-e, azt nem tudom. Hallottam pár éve egyes képviselőiktől olyan ötleteket, mint kitelepítés és hasonlók, szóval lehet, hogy igen. Csak nm éppen értelmes módon oldották volna meg.
Trianontól teljesen teljesen elfüggetlenítve:
Magyarországon jelenleg is számtalan nemzetiségi él, (szlovákok, svábok, románok, stb.) a cigányságot leszámítva minden probléma nélkül és semmi bajunk velük.
Nem akarjuk kiirtani, vagy kiköltöztetni őket, nem teszünk különbséget, hozzánk tartoznak.
Ha bekövetkezne Nagy-Magyarország (de nem fog) velük ugyanúgy ellenénk.
És ennek köze nincs a multikultihoz.
7-es vagyok.
Az elmúlt 90 évben sokszor kedvezett nekünk a helyzet.
Először amikor a magyar határőrség nem volt hajlandó átadni Ausztriának az Őrvidéket és kikiáltották Lajtabánságot. Ezután olasz közbenjárással a környéken népszavazást írtak ki, ekkor kaptuk vissza Sopront és pár környékbeli falut. Aztán jött az Első Bécsi Döntés, Csehszlovákia felosztása, majd a Második, később Jugoszlávia elfoglalása. Az akkora vezetés élt mindegyik lehetőséggel, Sopron és környéke meg is maradt.
45 év várakozás után a 90-es években volt lehetőségünk revízióra, nem is egy. A Szovjetunió szétesése után Kárpátalját vissza lehetett volna szerezni diplomáciai úton. Csehszlovákia felbomlásakor Szlovákia hadsereg nélkül maradt, katonailag és diplomáciailag is lehettek volna revíziós törekvéseink. A Délszláv háború idején Horvátország nekünk ígért mindent a Drávától és a Dunától északra, sőt még Rijekát(Fiumét) is, amennyiben az oldalukon becsatlakozunk a háborúba. Az akkori kormányzatok csak meg sem próbáltak élni ezekkel.
Jelenleg az ukrajnai káoszban lenne lehetőség, még ha nem is egész Kárpátalja, de a határ menti magyarlakta sáv visszaszerzésére, tekintve, az ukrán állam gazdaságilag és katonailag is instabil.
Ezekkel a példákkal csak azt akartam szemléltetni, hogy a történelem során elég sokszor adott volt a helyzet, amellyel élve akár tartós revízió is lehetséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!