Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne feltámasztani a...

Nem lehetne feltámasztani a magyar teherautó- és buszgyártást (Csepel, Rába, Ikarus)?

Figyelt kérdés
Ezek régen igen jó gépek voltak

júl. 1. 07:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Majd Lörinc intézkedik.
júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
De én most komoly, gazdaságilag alátámasztott èrveléseket akarok, nem poénkodást, hogy majd a Lőrinc elintézi
júl. 1. 14:26
 13/16 anonim ***** válasza:
Az kellene ehhez, hogy akiben van szándék, az értsen hozzá, és legyen pénze finanszírozni is.
júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"De én most komoly, gazdaságilag alátámasztott èrveléseket akarok"


Én is komolyan kérdeztem, hogy te milyen komparatív előnyökről tudsz. Az nem komoly érv, hogy 1995-ig tudzunk teherautót gyártani licencelt alkatrészekből...

júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Az Ikarus jó busz volt, nyugatra is exportáltak belőle.

A Csepel teherautót is kiemelkedőnek tartották, csak a tervgazdálkodás idején más prioritást határoztak meg, ezért visszaszorult a Csepel teherautó gyártása

júl. 2. 01:33
 16/16 anonim ***** válasza:

Az Ikarusokból minimális számban exportáltak nyugatra és az Ikarusok műszaki tartalma javarészt nem magyar volt.


A Csepel teherautók osztrák és német licencek alapján készültek, azok sem magyar fejlesztések voltak. Kiemelkedöek sem voltak éd úgy 50 éve egyetlen egy tehersutót sem gyártottak. Szerinted egy feltámasztott Csepel gyár hogy szállna be a piacra mondjuk 2025-ben?


Te értelmes indokokat vársz, miközben a hamis mézes-mázas emlékekre alapozod a saját véleményed. Szerinted az a komparatív előnyünk a meglévő járműgyártó országokkal szemben, hogy semmink sincs de 50-60 éve tudtunk licenc alapján gyártani? Szetintem ez inkább hátrány.

júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!