Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Momentum nem ijed meg a...

SzocdemOliver kérdése:

Ha a Momentum nem ijed meg a Tisza Párt erősödésétől és emiatt nem kezd el páros lábbal beleállni a kampányhajrában a DK-ba, akkor nem esett volna ki az EP-ből?

Figyelt kérdés

Én a mai napig nagyra értékelem Donáth Anna és Cseh Katalin munkásságát az Európai Parlamentben. Amit Magyarországért tettek ott, az egy kiemelkedő munka volt. Éppen emiatt sajnálom, hogy a Tisza Párttól próbáltak elvenni szavazatokat, aminek az eszközeként a DK elleni primitív kampányt választották. Hajlandó lettem volna átszavazni rájuk, de emiatt nem tettem meg.


19-re húzott lapot a Momentum az EP-választás kampányában, amikor a Demokratikus Koalíciót elkezdte kritizálni annak érdekében, hogy lássák a választók, hogy ők nem állnának össze Gyurcsány Ferenccel a Tisza Párthoz hasonlóan. Mindezt azért tette a Momentum, mert Magyar Péter pártja nagyon megerősödött a közvéleménykutatások szerint, a Momentum pedig elgyengült, Magyar Péter pedig rendszeresen kritizálta a DK-t, így a Momentum úgy gondolta, hogy a DK-t kritizáló szavazók egy részét megpróbálja megszerezni. Az eredményt láthattuk, 175430 szavazattal kevesebbet kapott a Momentum, mint 2019-ben, kiestek.


Donáth Anna még arra is hajlandó volt, hogy ne tagadja Magyar Péternek azt a hazug állítását, hogy a DK a kék Fidesz. Itt a bizonyíték, ha valaki nem hiszi el:


"Visszatérve az országos politikára: mondta, hogy az együttműködés terén más az országos és más a helyi szint. Az ön DK-kritikus posztjai, megszólalásai alapján jól gondolom, hogy egyetért azzal a Magyar Péter-i szófordulattal, hogy a DK a kék Fidesz?


Rengeteg szavazó gondolja ezt így, és innentől kezdve nem az a lényeges, hogy én mit gondolok. Mert amíg a választók így gondolják, addig bármilyen együttműködésben nem vagyunk kormányváltó erő."


[link]



jún. 30. 11:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#10: Nem azt mondtam, hogy a Gyurcsánytól való elhatárolodás önmagában elegendő, ámde szükséges feltétele a megerősödésnek.
jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Gyurcsányéktól való távolságtartás kérdésében az a lényeg mire vágyik egy párt? Leakarja váltani Orbánt, vagy az ellenzéki oldalon 5-10%-os liberális pártocska kíván lenni.


Momentum egy történelmi lehetőséget puskázott el a megelégedésével, fűben lapulásával, és beleszürkülésével a rendszerbe.

A választóik meg nem voltak vevők erre.


4. 2/3-ad után talán érthető ez.

2022-es választási vereség után melyik párt vezetője mondott le az ellenzéki oldalon? Gyakorolt valaki önkritikát hogy mit rontott el?

Csak azt látom hogy rákenték a háborúra és MZP bénázására.

jún. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
25%
"Fideszes a büdös életbe nem szavaz a Momentumra, s ez az egyik fő különbség a TISZA eddigi politikájában, hogy nyitva hagyják az ajtót a Fidesz szavazók előtt is." - mi az, mit mondott Magyar Péter, amivel "nyitva hagyta az ajtót" a fideszesek előtt?
jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
14%
Momentum elàsta magát amikor meleg zàszlòt lengettek és utàltàk a hazànkat. Egy idõ utàn vusszaüt a gyűlölet, fõleg ha azt a lakossàg 95%-ra alkalmazod ;)
jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

#11

És ezt tudod is bizonyítani? Mert akármennyire most a Tisza elvitte a szavazóit, a DK-t stabilan 20%-ra mérték tavaly év elején. Vagyis a valóságban nincs akkora elutasítottsága, mint itt sokan gondolják.


#12

Ezzel egyébként egyetértek. Ha valaki nem fog össze Gyurcsánnyal, így garantálja az ellenzéki oldal megosztottságát, az sosem fogja leváltani a fideszt, ahogy ez most látszik is.

Tehát nézzük meg a mostani számokat. Van egy 45%-os fidesz, egy 7%-os DK, egy 7%-os mihazánk és egy 30%-os tisza.


Az a 30% önmagában sosem lesz több, mint a 45%. Csak összefogással lehet ezzel valamit kezdeni.

júl. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

14:

Ügyesen felmondod a fideszes gyűlölködést.

Ingyen teszed, vagy fizetnek érte?

júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
40%

#16

Én pont nem vagyok fideszes, ezért mondom, amit mondok és nem is szavaztam se a fideszre, se egyik szatellit pártjára sem, se a dk-ra, se a tiszára, se az lmp-re, se a mihazánkra.


Másrészt, jó, elfogadom, hogy igazad van, ha bemutatod azt a matematikai tételt, ami igazolja, hogy 30% több, mint 45%. Ha ezt nem tudod, akkor hazudtál, ahogy a fidesz és tisza szokott.

júl. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!