Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Momentum nem ijed meg a...

SzocdemOliver kérdése:

Ha a Momentum nem ijed meg a Tisza Párt erősödésétől és emiatt nem kezd el páros lábbal beleállni a kampányhajrában a DK-ba, akkor nem esett volna ki az EP-ből?

Figyelt kérdés

Én a mai napig nagyra értékelem Donáth Anna és Cseh Katalin munkásságát az Európai Parlamentben. Amit Magyarországért tettek ott, az egy kiemelkedő munka volt. Éppen emiatt sajnálom, hogy a Tisza Párttól próbáltak elvenni szavazatokat, aminek az eszközeként a DK elleni primitív kampányt választották. Hajlandó lettem volna átszavazni rájuk, de emiatt nem tettem meg.


19-re húzott lapot a Momentum az EP-választás kampányában, amikor a Demokratikus Koalíciót elkezdte kritizálni annak érdekében, hogy lássák a választók, hogy ők nem állnának össze Gyurcsány Ferenccel a Tisza Párthoz hasonlóan. Mindezt azért tette a Momentum, mert Magyar Péter pártja nagyon megerősödött a közvéleménykutatások szerint, a Momentum pedig elgyengült, Magyar Péter pedig rendszeresen kritizálta a DK-t, így a Momentum úgy gondolta, hogy a DK-t kritizáló szavazók egy részét megpróbálja megszerezni. Az eredményt láthattuk, 175430 szavazattal kevesebbet kapott a Momentum, mint 2019-ben, kiestek.


Donáth Anna még arra is hajlandó volt, hogy ne tagadja Magyar Péternek azt a hazug állítását, hogy a DK a kék Fidesz. Itt a bizonyíték, ha valaki nem hiszi el:


"Visszatérve az országos politikára: mondta, hogy az együttműködés terén más az országos és más a helyi szint. Az ön DK-kritikus posztjai, megszólalásai alapján jól gondolom, hogy egyetért azzal a Magyar Péter-i szófordulattal, hogy a DK a kék Fidesz?


Rengeteg szavazó gondolja ezt így, és innentől kezdve nem az a lényeges, hogy én mit gondolok. Mert amíg a választók így gondolják, addig bármilyen együttműködésben nem vagyunk kormányváltó erő."


[link]



tegnapelőtt 11:08
A kérdező szavazást indított:
Bejutott volna az EP-be a Momentum, ha nem kezdi el a DK-t támadni.
Nem jutottak volna be akkor se.
17 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem. A momentum kiesésének semmi köze a tisza párt megjelenéséhez, akkor sem lett volna 5%-kuk ha marad a korábbi felosztás. A szavazóikat a momentum saját maga miatt vesztette el. Ez volt a jutalmuk amiért beálltak korábban a dk mellé listára és amiért azzal kampányoltak, hoyg ők hazaáruló módon a magyaroknak járó pénzek ellen dolgoztak.
tegnapelőtt 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"Ez volt a jutalmuk amiért beálltak korábban a dk mellé listára"

🤦‍♂️

tegnapelőtt 11:18
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Donáth Anna már tavaly ősszel beleszállt a DK-ba, de akkor még bőven 8-10% körül mérték őket. A magszavazóik az 3-4%, a többi az meg csak bizonytalan szavazó volt,akik akkor még jobb híján a Momentumra szavaztak volna,azoknak lehet,h bejött a DK ellenesség, viszont utána inkább a Tisza Pártot választották, mert az sokkal intenzívebben szállt bele a DK-ba. A Momentumnál a kampányban alig emlékszem,h a DK-val kapcsolatban mondtak e egyáltalán valamit, ott már sztem a fejük tetejére is állhattak volna,akkor se jutottak volna be, MP elszívta a bizonytalanabb támogatóikat.
tegnapelőtt 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Miért hazudsz? Ez pont ellentétesen történt. A kampány elején sokkal komolyabb beleállás volt, pl. amikor Donáth azt mondta, hogy nem fognak össze a DK-val. Ekkor viszont a Tisza még sehol nem volt.

A momentum viszont úgy élte meg, hogy ez nem tetszik a választóknak, ezért sokkal jobban visszafogta magát a momentum és inkább azt kommunikálta, amit csinálni akarnak és nem másokat kritizáltak. Ekkor kezdték el nyomni nagyon ezt a liberális irányt.


Szóval nem tudom, hogy miért kell hülyeséget állítani. Arról nem beszélve, hogy a DK pont hogy lehúzza a saját szintjére a többi pártot, amivel többet vesztenek. A jobbik is abba bukott bele, hogy nagyon koordinálva indultak a DK-val.

Aki összefogott a DK-val eddig, az mind megszívta hosszútávon.

tegnapelőtt 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Tisza párt megjelenése és felfutása előtt szállt bele a DK-ba igazán Donáth Anna.

Így az elméleted tényekkel cáfolható.


Donáth beleszállt a DK-ba 2023. tele:

https://www.youtube.com/watch?v=TTflulGRz6k

https://www.youtube.com/watch?v=YlUNLhghiYw


2024. április eleje

Tisza párt átvétele és bejelentése Magyar Péter által

[link]


Egyébként politológiailag alappal szállt bele Donáth mivel akkor félő volt hogy a DK elszívja a Momentum szavazóit. Ezt akarta megtartani.

Csak hát jött a Tisza és elmosta mindkettőt...

tegnapelőtt 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A Momentummal az volt a baj, hogy semmi kézzelfoghatót nem tudtak felmutatni. Amit meg igen, azt a fidesz a lejáratásukra használta, aminek nyilván volt foganatja is.


Én listán rájuk szavaztam, de ha lett volna TISZÁ-s lista, akkor ott is a TISZÁ-ra szavaztam volna, ha pedig nem lett volna TISZA, akkor -jobb híján- szavaztam volna a Momentumra (vagy esetleg a Kutyapártra), és szerintem nem vagyok egyedül ezzel az országban.

tegnapelőtt 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Fideszes a büdös életbe nem szavaz a Momentumra, s ez az egyik fő különbség a TISZA eddigi politikájában, hogy nyitva hagyják az ajtót a Fidesz szavazók előtt is. Az ellenzék pedig 34%-on ezeket a hidakat felégette, amit az ő pozíciójukból nehéz megérteni. Ha te kormányt akarsz váltani, kell a Fidesztől elvenni, az pedig nem fog úgy menni, hogy Fideszes szemszögből okot adsz arra, hogy hazaárulónak tekintsenek, mert azt nem mosod le magadról. Ha elindulsz azon az úton, hogy kívülről próbálod megbuktatni a Fideszt, az egy veszélyes játszma, aminek a végét már ismerjük, az 5%-ot sem érték el. Persze, ellenzéki nem fog egyet érteni velem, de szerintem EP-ben Magyarország ellen szavazni, az hosszú távon nem fog kifizetődni, ha a vesztes pozícióban vagy, tehát 34%-os koalícióban ülsz szemben az 50%+-os hatalommal.
tegnapelőtt 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9%

#7

Ez egyébként nem igaz. Nem kell fidesz szavazó a kormányváltáshoz. Annyi kell, hogy szavazni ne akarjanak elmenni, amit el lehet érni.

A fidesz sem úgy nyert 2010-ben, hogy a volt mszp-sek a fideszre szavaztak. Mármint nyilván volt egy protest szavazó réteg, de a többség nem ezt tette.


Az EP-ben pedig ha nem a magyar kormány ellen szavazol, akkor a külföldi szövetségekről le is lehet mondani, vagyis még kormányváltás esetén is magára lesz hagyva a párt.

Bizony, az EP-ben a magyar kormány ellen kell szavazni, ha valaki nem akar úgy járni, mint a fideszes képviselők.

tegnapelőtt 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A Momentum ott rontotta el, hogy szövetkezett a DK-val ez valamennyire a választók egy rétegének nyomása miatt is volt, ezt megértem, de hosszabb távon kifizetődőbb lett volna, ha végig tavolságtartóak velük szemben. Így viszont nem voltak túlságosan következetesek.
tegnapelőtt 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

#9

Az lmp pont azért esett szét, mert 2018-ban távolság tartók voltak, vagyis nem, ez sem megoldás.

A választók egyik választásról a másikra máshogy értelmezik a pártok magatartás, mindig az aktuális helyzetből értelmezik a korábbi döntéseiket is. Vagyis amikor épp összefogás a menő, akkor az a párt rossz, ami 4 éve nem volt összefogás párti, amikor az összefogás nem menő, akkor az a párt rossz, ami összefogott 4 éve.


De ha az lmp nem jó példa, akkor meg lehet nézni az mkkp-t. Sosem fogott össze, míg a momentum igen és ugyanott vannak. Vagyis láthatóan ennek semmi köze a kérdéshez.

tegnapelőtt 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!