Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem vagyunk Európa legszegénye...

Nem vagyunk Európa legszegényebb országa. Az NGM cáfolja. Valójában jobbak vagyunk, mint Szlovákia, Románia vagy Lengyelország?

Figyelt kérdés

Megjelent egy cikk, amit nem értek vagy nem vélem érteni. Remélem nem azt magyarázza, hogy azért kültünk sokkal kevesebbet a többi EU országnál, mert spórolunk a háborúra? Én így értelmeztem a sorokat. Viszont az adatok szerint jól állunk jövedelemszerzés terén, de nem költünk. Hogy kell értelmezni?


"Az adatok helytelen értelmezése és tudatos félrevezetés az Eurostat adataiból azt a következtetést levonni, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa – írta a legutóbbi fogyasztási rangsorra reagálva a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM). A tárca szerint a megtakarítások növekedése áll a háttérben."


Így a fogyasztási adatok önmagukban csak korlátozottan értelmezhetők, abból a szegénységre való következtetést tenni rosszindulatú csúsztatás."


"A tények azt mutatják, hogy a szomszédunkban zajló háború következtében a magyar családok óvatossági motívuma,teljesen természetes módon megerősödött – írja az NGM. Így a lakosság bruttó megtakarítási rátája a korábbi magas szintről még tovább növekedett, és meghaladta a 21 százalékos szintet, ami az unión belül a legmagasabb érték. Következésképpen


a magyar családok nem elköltik a jövedelmüket, hanem megtakarítják."


+ "A megtakarítások alapja pedig a folyamatosan emelkedő bérszínvonal és a növekvő foglalkoztatottság: 2010-hez képest egymillióval dolgoznak többen, miközben a munkanélküliség az egyik legalacsonyabb az unióban."


[link]


Mi az igazság?



jún. 24. 12:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Ha megnézed a doku, reality showkat, filmeket a legtöbb középosztály európában nem él jobban. Ugyanúgy szegények, nem telik erre, arra. Megnézik hova mehetnek nyaralni. Sokkal drágább az albérlet, ott nincs saját lakás mint itt. Vannak persze akik sokkal jobban keresnek, de itt is. Megveszik a gyereknek a 100k-es cipőt és kinövi úgyis. Ott volt Magyar Péter tüntetése. Mennyien írták, hogy a jó módú gazdagok voltak kint, mert hát jól öltözöttek voltak. Pedig lehet az volt minden vagyonuk ami rajtuk volt és az is részletre. Nem tudni, hiszen a belpesti magyar ember a márkás szemetet megveszi, ha nem eszik is. A békementen résztvevők csinálták jól, ők valóban csak azért öltözködnek, hogy fedje őket. Lehet sikeresebbek is


Én pl sikeresnek és jól keresőnek tartom magam. Pedagógógiai asszisztensként 350-et keresek. Saját lakás rezsije 25k, net,TV 7ezer. Gyakorlatilag ezért 320-ból gazdálkodhatok és havonta mégis csak 230-at költök pedig mindent megveszek amit akarok. DE! : Én főzök magamra. Alapélemiszerekből, zsírral, olajjal sütök, panírozok. Mindent magam végzek a konyhába. Gírost csak hetente egyet veszek ha nagyon fáradt vagyok. És itt a nyári szünetem is. Nem panaszkodok. Ti se tegyétek👍

jún. 24. 12:59
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem panaszkodunk, elmosogatunk mi Londonban.
jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól, hogy mi van a háttérben, eddig nem voltak olyan mutatók, amikben tök utolsók vagyunk, mostanság pedig egyre többet látni. Nem a magyarázkodás kell, nehéz a jót látni a helyzetben, simán csalódáskeltő az elmúlt 10 év eredménye.
jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Én pl sikeresnek és jól keresőnek tartom magam. Pedagógógiai asszisztensként 350-et keresek"


Ez már 20 éve sem számított soknak :D

jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

13 Lehet, hogy a nyugat dirket csinálja ezt velünk. Szándékosan úgy számolják össze,hogy minél kedvezőtlenebbnek tűnjön, mert nem teljesítjük a migrációval és érzékenyítéssel összefüggő követeléseik


14 Lehet túl nagyok az igényeitek? 20 éve 2004-nem a kezdő tanári fizetésem 85k nettó volt. A rezsim pedig a mai másfélszerese. Hát nem tudom...Most jelentősen javult a helyzetem úgy érzem.

jún. 24. 14:33
 16/21 anonim ***** válasza:
96%
Igen,biztosan a mi igényeinkkel van baj...
jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
A minisztériumokat politikusok vezetik, nem gazdaságkutatók. Természetes, hogy céfolni próbálják a saját pártjuk alkalmatlanságát.
jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

20 év alatt nem sikerült feljebblépni az asszisztensi pozicióból? A lehetőségek országában?

Olyan trollszagú a kérdés, mintha egyenest Felcsúton irták volna.

jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi kérdező, nyert a fidesz, most már nem jön a háború!
júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
38%
Elég szánalmas troll a kérdező...
júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!