Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Vitézy tenyleg nem a...

Ha Vitézy tenyleg nem a FIDESZ embere, akkor miért a Szentkirályira behúzott szavazatokkal akarja indokolni, hogy szerinte nem jogszerű a választás eredménye?

Figyelt kérdés
Közben a többség már elfogadta, hogy Karácsony Gergely megnyerte a választást.

jún. 12. 11:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
74%

"Voltál te most szavazni?


Biztos vagy benne, hogy minden szavazókörben, minden szavazóhelyen éppen olyan világos volt és minden szavazónak olyan jó a szeme, hogy egyből észreveszi hogy vékony vonallal át van húzva valakinek a neve?"


Voltam szavazni, és ha valaki látja hogy hova teszi az X-et, azt is látnia kell, hogy egy ugyanolyan színű és vastagságú tollal az egyik jelölt neve teljes hosszában át van húzva. Ha valaki ezt nem látja, azt sem látja, hogy hova teszi a saját jelölését.

A választas.hu oldalon fent van az összes jegyzőkönyvezett esemény, amit tapasztaltak a szavazatszámláló biztosok.

[link]

13:13-kor Zalaszántó 1. számú szavazókörében pl. jelezte egy szavazó, hogy rosszak a látási viszonyok, intézkedésként pedig lámpákat helyeztek el a fülkében.

Mivel az érvénytelen szavazatokat produkáló szavazókörökben ilyen problémáról nem készült feljegyzés, kétlem hogy a rossz fényviszony lett volna a hibás kitöltés oka.

Ráadásul a választási törvény előírja, hogy a 14 napon belül történt visszalépésről vagy plakáton, vagy szóban tájékoztatni kell a szavazókat, tehát önmagában az, hogy valaki ne lásson egy áthúzást, nem indok a hibás szavazatra.

Aki valóban azért töltött ki hibás lapot, mert nem tudta hogy Szentkirályi visszalépett, az figyelmen kívül hagyta a szavazókörben kapott tájékoztatást, majd a fülkében nem vette észre a minimum olyan láthatósággal kihúzott jelöltet, amilyen láthatóan neki X-elnie kellett, majd ezek után a rossz látási viszonyokról sem szólt senkinek. Én elhiszem hogy volt ilyen világát sem ismerő szavazó, de azért merem remélni hogy nem történt tömegével ilyen eset, mert akkor rosszabbak a választók alapvető képességei, mint én azt valaha gondoltam.

Én nem Budapesten szavaztam, hanem vidéki nagyvárosban, nálunk minden a szabályoknak megfelelően történt.

jún. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
49%

21/21


Ezek legnagyobb része rosszul lét. De tényleg humoros hogy választáskor ~ 800 ezer választóból senki nem kifogásolta nem egyértelmű a szavazólap, de egy lámpát jegyzőkönyvbe vettek.


Ez inkább csak a bukás mosdatása.

jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
56%

17.

Már megnézték, 2x is. Mi a francot nézzenek rajta megint? Aki vaksi volt és a szent királyra szavazott az úgyis érvénytelen marad, ezen nem változtat semmit az, ha mégegyszer kiborítják az asztalra.

jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!