Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2026-ra véget ér az ukrán...

Ha 2026-ra véget ér az ukrán háború, akkor a Fidesz már nem fog tudni ezzel riogatni, ezért alacsonyabb támogatottságra számíthat?

Figyelt kérdés

jún. 12. 01:29
1 2 3 4 5
 31/42 Veteránmacska ***** válasza:
Nem gúnyból. Tényleg megggyőztél!
jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Veteránmacska ***** válasza:

Engem az Orbán - Putyin a vadázházban való eszmecsere győzött meg! Leginkább. Brutális szemléltetés és szerintem úgy történne ahogy levan írva. Amellett hogy vicces, szerintem semmi vicc nem volt abban.


Csupan egy ilyen valasz kellett hogy megfordítsa a hozzá állásom. Sikerült

jún. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 Veteránmacska ***** válasza:

Elovastam a többit is, van amikkel nem teljesen értek egyet, de hiszek neked, és az érvekkel is megnyőztèl. Nem verlek át! Van ez így, mikor az embert helyre teszik, akár egy frappáns elméleti történettel, és rádöbben hogy tèvedett. Hát ez történt most.


Viszont az nem értem hogy Ormánék miért viselkednek így? Mi hasznuk ebből? Hoszen úgyis a NATO- hoz tartozunk. Miez a logoka náluk miért csinálnják? Fèlnek az oroszoktól? Vagy kiakarnak lèpni a NATO- ból? Mi ebbe a logika? Tènyleg nem vagyok kèpen teljesen. Te, mivel tisztàbban làtod át ezt, szeretnèm megosztanád a véleményen ezzel kapcsolatban is.

jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Veteránmacska ***** válasza:

És arra is szeretnék választ kapni kedves Pombe, hogy Franciaországban is propaganda volt, mert ugye Macront leváltották, pont mert segíteni akart/ akart az Ukránokon.


Tehát ott is agymosás megy?

jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 Pombe ***** válasza:

:)


#32: "Csupan egy ilyen valasz kellett hogy megfordítsa a hozzá állásom."


Kizárt... Ehhez azért az is kellett, hogy átolvasd, és értsd az adatokat.


Ha a békemenet színpadán a Vidnyánszky féle totál ízléstelen, a gyerekek ártatlanságát választási kampányfelületként kihasználó színmű helyett a vadászházas politikai pamflet lett volna bemutatva, akkor az senkit se győzött meg volna, csak arról, hogy a szeretett Viktorukat kigúnyoló színészeket a békemenet tagjainak kötelessége ott helyben meglincselni, és utána lámpaoszlopra húzni... no, egyelőre csak fejjel lefelé, és utána még hívnának mentőt is, amikor első dühükből kijózanodnak...


Persze, csak idő kérdése, hogy... :/

jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 Veteránmacska ***** válasza:

"Ha nem, akkor viszont még él a remény, és nem temetem Magyarországot. Eszerint képes öntisztulásra is a magyar agy, és nem igaz, hogy hisztérikusan lép át a tények felett..."


Szerintem nagyon jól átmossa a Fidesz az agyukat, ezért nehéz a ténykre vezetni őket. Hiszen a legtöbb Fideszes magyar azt sem tudja, hogy működik a NATO, csak bekajálják a háborút, tényleg megfèlemlítenek, övék a média, úgy manipulálnak ahogy akarnak!


Hát nem mindenki fogékony a tényekre, én objektíven vizsgálom màs véleményét. És arra a következtetésre jutottam, tévedtem. Hogy a legtöbb magyar milyen, azt nem tudom.

jún. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 Veteránmacska ***** válasza:

Tehát tanul az ember mástól is, ilyen agymosó renszerbe nem szégyen ha valaki téved.


Így belegondolva, csak jogos hogy nem hagy amerika sem a NATO elveszni egy megtámatodd országon. Rádöbbentél himanitáriánus jog ez, és jogos a fegyver küldés! Emberekről van szó mégis csak. Teljesen egyetértek Macron mégsem hülye.

jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Pombe ***** válasza:

#33: "Viszont az nem értem hogy Ormánék miért viselkednek így? Mi hasznuk ebből?"


Nagyon egyszerű!


Ezért: [link]


Idézve: "Vagyis a románok - immár minden mutatószám alapján - többet tudnak vásárolni, mint a magyarok."


Meg ezért: [link]


Idézve: "A magyar lakosság tavaly az uniós átlag 71 százalékát költötte fogyasztásra, vagyis áruk és szolgáltatások vásárlására. Ez a második legrosszabb adat az Európai Unióban – ismertette a Népszava az Eurostat adatait."


És nem változik a helyzet ma sem: [link]


Idézve: "Kanyarban előz Bulgária: lassan semmire sem elég a boltokban a magyarok pénze"


Meg...: [link]


Idézve: "Magyarországon volt a második legmagasabb a költségvetési hiány az EU-ban."


És így tovább...


Gyakorlatilag 14 év alatt Orbán lezúzta a gazdaságot. 14 évvel ezelőtt még Lengyelországnak is volt miért kicsit irigykednie a gazdasági mutatóinkra, Románia meg szokásosan le volt maradva.


Most ott tartunk, hogy nem csak Lengyelország előzött le már minket, és még több környező ország, vagy ért utol minket, de lesüllyedtünk oda, amire igazán történelmi példát se tudok mondani, hogy Románia után kell kapaszkodnunk. Ezt a mélypontot egyedül az Orbán kormánynak sikerült elérnie.


A Fidesz állandóan a másik kormány (MSZP többség) államcsődjéről papol, amelyik 2008-ban az IMF-Európai Bizottság-Világbanktól vett fel nagy kölcsönt, mert az állam agyatlanul túlköltekezett - egyrészt! Azonban arról hallgat, hogy ez nem azt jelenti, hogy mindenki száraz kenyéren élt. Persze nehézzé vált a helyzet, de ebben baromi nagy része volt a 2008-ban kirobbant gazdasági világválságnak is, és ez minden akkori országot hasra vágott, nem csak a Magyart. Persze a Fidesz propaganda szűkszavú, ha mások mentségeit kell felsorolni, de a lényeg az, hogy mindezt figyelembe véve se jutott akkor oda az ország, hogy lecsússzunk az Európai unió országai között a legutolsó előtti helyre!


Egyszóval hiába fogja rá a Fidesz a gazdasági nehézségeit a háborúra, mivel mindenki más sokkal könnyedebben vette a háborús akadályokat, mint mi, ráadásul MINDEN MÁS ORSZÁG hatalmas költségekbe is verte magát, amikor fegyvereket küldtek Ukrajnának.


KÉSZ RÖHEJ! Nálunk alakult ki magasan a legnagyobb infláció úgy, hogy lószaaart se költöttünk háborús megsegítésre! :DDD


Az Orbán kormány számtalan demokratikus intézményt és intézkedési rendszer feletti totális uralmát vezette be, azért, hogy annyit lopjon, amennyit csak nem szégyell.


[link]


Az Orbán család csak az utóbbi hét évben 15 milliárd forintot kaszált, ami "állami, illetve uniós pénzekből származott." (és ez csak az, amit tudunk). Nem egy családtagja meglépte a 100 milliárdos vagyont. Orbán haverjai is szanaszét lopják a kormány vagyonát. Orbán országos komája, Mészáros Lőrinc, egy szimpla gázszerelő vállalkozó, hirtelen az Orbán éra alatt kereskedelmi géniusz lett, és már az ország leggazdagabb embere 480 milliárd forinttal. Schmidt Mária (vérfideszes) és Ungár Péter cége 31 milliárd forintos osztalékot fizet a családnak. És egyáltalán az Orbán család nagyon szerencsés, hogy minden tagja genetikailag hajlik az üzleti zsenialitásra, nem ritkán 100 milliárdos vagyonokra szert téve bizonyítva ezt...


De az Orbán kormány NER lovagjai is iparkodnak, ha a harácsolásról van szó. Itt lehet látni az animált diagramon, ahogy a vagyonuk nőtt évről évre

[link]


Elképesztő léptékben hagyta Orbán eluralkodni az országban a nepotizmust és a totális korrupciót. Minden nagyobb léptékű tendert fideszközeli cégek nyertek, barátok, családtagok...


Mindezekkel szemben az Európai Unió elkezdte visszatartani egyre állhatatosabban velünk szemben a pénzeket büntetés gyanánt. A demokrácia megsértése, gátlástalan korrupció...stb. A Fidesz lehazaárulózta az ellenzéket, hogy a magyar népet fosztják meg a pénzüktől, mert az ellenzék is támogatta a Fidesz ilyen jellegű büntetését, holott az ellenzék abszolút pragmatikusan járt el! Egyszerűen azt látta, hogy az EU pénzeinek a fele Orbán és csürhéje zsebében tűnik el, és úgy gondolták, hogy akkor már inkább ne kapja meg senki. Kb. a fele meg így is eljutott a honpolgárokhoz (ezt persze az ellenzék is tudta előre), mert mindent ellopni azért nem lehetett, de az ország helyzete kezdett aggasztóba átmenni.


Már nem Orbánnak kellett a sok pénz, hanem hogy a magyarok száját befogja, és rájött, hogy ha nincs EU-s pénz, akkor az oroszoktól, kínaiaktól, azeriektől stb. kell pénzt szerezni, mert ezek be akarnak törni az EU piacára, és mindent megtesznek azért, hogy kapu nyíljon az EU pajzsán, és így Orbán elkezdett szerződést kötni az ördöggel, eladva nekik a saját-, és Magyarország lelkét is.


Magyarország nem veszi észre a lecsúszását, mert hosszú ideje úgy él, ahogy, és bár messze nem közeledünk Ausztriához, ahogy azt kezdetben Orbán ígérte, de végül is az emberek belenyugodtak. Az életszínvonal viszonylag csendesen nő általában, bár egyre kisebb rétegben, és nagyobb rétegben csendesen nő a szegénység, de ez nem feltűnő, és mindenki úgy van vele, hogy ha más lenne a kormányon, az nyilván még rosszabb helyzetet eredményezne, holott ezeknek az embereknek csak körbe kellene néznie, hogy mindenki körülöttünk jobban csinálja, és a lecsúszásunk nem azért nyilvánvaló, mert egyre drámaiabban rosszul élünk, hanem mert mindenki körülöttünk jobban él, vagyis jobban ért a gazdasághoz és a saját országának kormányzásához is!


Amíg Orbán képes a bárhonnan felvett kölcsönökkel, akármilyen mocskos országokkal kötött szerződésekkel pótolni az EU-s pénzek hiányát, addig fenn tudja tartani a hatalmát, mert tudja, hogy az emberek lusták informálódni a környezetükről. Ehhez az kell, hogy az ocsmány antidemokratikus országokról elhitesse, hogy ők képezik a gazdasági hidat Európa és a Kelet között, és minden lehetséges módon ajnározza és felmagasztalja őket. Övék a jövő, náluk van a gazdasági iránytű, a nyugat és az EU a gonosz, eljárt felettük az idő, és bénák is...stbstb.


Orbán kényszerhelyzetben van! Nem érdekli már őt se a NATO, se az EU, se semmi, ami az útjában áll. Biztosan nem így képzelte el fiatalon Magyarország jövőjét, és akkor még nemes elképzelései voltak, de folyamnatosan a hatalom mámorában élve elkorcsosult, és alávaló emberré vált, és mindenkit azzá tett maga körül, és ezt tette az országával is.

jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 Veteránmacska ***** válasza:

Értem. Az tèny, hogy itt legdrágàbb minden. A fizetések is siralmasak, főleg vidéken. Ezt egy tudatlan fideszes magyar is érzékeli csak termèszetes neki. Ja. Viszonyitási alapja, más országokhoz kèpest? Ember, az sem tetszik hogy a fiataloknak adómentessèget ad, miközben se családjuk, semmijük semmi, èlet erős fiatalok! Minek nekik adó mentessèg? Dolgozzanak meg a pènzükèrt! Mondjuk egy 30év feletti egyedülàlló felnőttnek is ugyanannyit kell dolgoznia, mint egy èleterős fiatalnak, mégis adómentes? Erre èn is rájöttem, hogy népet is irigységbe tereli, a kampànya miatt!


A màsik, el lehetetlenítette a mezőgazdaságot a magyaroktól, elvette a tulajdonosok jogàt a vadàszattól, minden tulajdolt megfagyasztott! Csak az ő klánjai, és olihargài lőhetnek vadra.


Tényleg egy rohadék.

jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Veteránmacska ***** válasza:

A magyar minősègi termèkeket ki kivezènyli exportak, ide meg mű silàny èlelmiszereket hozatja be olcsón! De neki mind egy, ők jól elvannak a vadászattal!


Egèszsègügy? Időpont? Mire bekerül az ember a vizsgàlatra, addigra eldurvul a szövődmény, vagy belahal az ember. Orvosok sincsennek megfizetve, rendesen. Korhàzakban a moslèkot kinàljàk fel a metegeknek. Èn ez amit idáig érzèkelek. És ez nem jó

jún. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!