Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az újabb Fidesz győzelem nem...

Az újabb Fidesz győzelem nem inkább a kormánypárt erejét mutatja a TISZA párttal szemben?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy "árad a TISZA", de álljunk meg egy percre:


A Fidesz egy elég kemény időszakon van túl: Völner-Schadl ügy, amelyről a kormány érintettségét is szóba hozták. Kegyelmi botrány, ami után távozott a köztársasági elnök, és az igazságügyi miniszter. Orosz hecker támadás, ami miatt a külügyminiszter magyarázkodott.

Mindezek ellenére 40% feletti eredmény született.

Ez inkább nagy sikernek mondható!


Ami a TISZA párotot illeti: valóban szép eredményt ért el. Én azt nondanám, hogy olyan ez, mintha a magyat labdarúgó válogatott Németország után a 2. helyet szerezte volna meg az EB/VB selejtező csoportban. Szép eredmény, de azért nem csoportelső.

A szavazóit azonban nem a Fidesz megbontásával szerezte. Nem vagyok jártas a témában, de úgy vélem, hogy Magyar Péterék szavazói nagy része a kiábrándult ellenzéki szavazókból áll, ami azt jelenti, hogy nem a Fidesznek okoztak kellemetlenséget, hanem a többi ellenzéki pártot gyengítették le! A fideszes szavazók apró része mehetett át a TISZA-hoz. Kérdés még, hogy mennyi addig független, bizonytalan állampolgát lett TISZA szavazó.


A fentiek alapján tehát ha a Fidesz nézőpontjából közelítem meg a témát: sikernek mondható az eredménye.


jún. 10. 10:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#9


Annyiban igazad van, hogy a vallás és a politika közt elég erős párhuzam van. De abban már tévedsz, ha azt gondolod, hogy csak a Fidesznél figyelhető meg a vallásos gondolkodás. A TISZA pártra ez ugyanúgy igaz.

jún. 10. 13:20
 12/12 A kérdező kommentje:
Meg más pártokra is jellemző lehet, hogy a szavazói vallásosan gondolnak rá.
jún. 10. 13:20
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!