Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az újabb Fidesz győzelem nem...

Az újabb Fidesz győzelem nem inkább a kormánypárt erejét mutatja a TISZA párttal szemben?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy "árad a TISZA", de álljunk meg egy percre:


A Fidesz egy elég kemény időszakon van túl: Völner-Schadl ügy, amelyről a kormány érintettségét is szóba hozták. Kegyelmi botrány, ami után távozott a köztársasági elnök, és az igazságügyi miniszter. Orosz hecker támadás, ami miatt a külügyminiszter magyarázkodott.

Mindezek ellenére 40% feletti eredmény született.

Ez inkább nagy sikernek mondható!


Ami a TISZA párotot illeti: valóban szép eredményt ért el. Én azt nondanám, hogy olyan ez, mintha a magyat labdarúgó válogatott Németország után a 2. helyet szerezte volna meg az EB/VB selejtező csoportban. Szép eredmény, de azért nem csoportelső.

A szavazóit azonban nem a Fidesz megbontásával szerezte. Nem vagyok jártas a témában, de úgy vélem, hogy Magyar Péterék szavazói nagy része a kiábrándult ellenzéki szavazókból áll, ami azt jelenti, hogy nem a Fidesznek okoztak kellemetlenséget, hanem a többi ellenzéki pártot gyengítették le! A fideszes szavazók apró része mehetett át a TISZA-hoz. Kérdés még, hogy mennyi addig független, bizonytalan állampolgát lett TISZA szavazó.


A fentiek alapján tehát ha a Fidesz nézőpontjából közelítem meg a témát: sikernek mondható az eredménye.


jún. 10. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos én is így látom.
jún. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha 43% alatt maradtak volna akkor jobban érezném magam akkor egyértelmű bukta.

Látok arra esélyt hogy ez csökkenjen, de nagyon erős a propaganda, fel kell nyitni valahogy a megfélemlített nyugdíjasok szemét.

jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A TISZA párt 0 forintból épült fel 3 hónap alatt, míg a Fidesz már 35 éve épül annyi pénzből amennyit ha nem herdálnak el propagandára már Ausztria szintű lenne az ország.

Mégis a TISZA ennyi idő alatt, fillér nélkül, megközelítette a Fideszt. Ez nem győzelem, hanem vereség valójában. Vagy olyan győzelem mintha Mike Tyson kiütött volna egy tizenéves anorexiás gyereket. Tapsolnál neki?

A példában az anorexiás gyerek MEGSZORONGATTA Mike Tysont!

jún. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3


Felsoroltam, hogy a Fidesznek milyen botrányai voltak az elmúlt időszakban. Nem tartom kizártnak, hogy a hétköznapi TISZA szavazó azt gondolta volna, hogy abból bármelyikbe belebukhat a kormány. Ám nem 1, hanem 3 ilyen is volt, zsinórban.

Nem bukott bele. Épp ellenkezőleg, jól teljesített a tegnapi választásokon.

Én nem tudom, hogy ezt hogy lehet vereségként értékelni.

jún. 10. 11:22
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező, tudod hány milliárdot költött a Fidesz erre a választásra? Értem, hogy voltak botrányok, de a csapból is a háborús riogatás jön. A megafont is napi 3x feldobja a fb. A Tisza pedig egy 2 hónapos párt, MP csak egy platós kocsival járta az országot. A Fidesz pedig több ezer fővel járták az országot. Bármi botrány volt, másfelé terelték a témát. Nézd meg a hangfelvételt is. Nem azzal foglalkoztak, hogy mi van rajta, hanem, hogy milyen undorító a családi beszélgetést felvenni( amin semmi magánjellegű dolog nem volt, azon kívül, hogy otthon készült, ráadásul Varga Judit tárta fel a személyes dolgaikat)

Persze, nyert a Fidesz, de szerintem te is láttad Orbánon eredményhirdetéskor, hogy nem valami boldog.

jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Orbán kijelentette a békemeneten, hogy aki nem szavaz a Fideszre és rá, az MEGHAL a háborúban, vagy a férjét/fiát elviszik meghalni az ukrán frontra.

Ezután egy csoffadt 44% eredmény

jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Folyamatos fideszes botrányok ellenére a 44%-ot megcsoffadt eredménynek tartani egyáltalán nem tartom reálisnak.

De végső soron mindenki úgy vélekedik, ahogy akar.

jún. 10. 11:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha nem lenne ekkora anyagi és emberi forrása a Fidesznek, ez a 44% 30 alatt lenne. Így nehéz felmérni rendesen a dolgokat, hogy ennyire aránytalanok az erőkülönbségek. Máshol lemondanának egy ilyen kegyelmi ügy, vagy egy orosz kémtámadás után. Itt meg nyilatkoznak 2x, hogy őket ez nem érdekli és le van tudva.
jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Továbbra is az van, ami eddig. A FideSS egy vallás, aminek van 2-3 millió elkötelezett hívője. Ők azok, akiket nem lehet megszólítani, hiszen ha törik, ha szakad ki fognak állni a vallásuk mellett.


Másrészt a FideSS olyan, mintha a Red Bull indulna a Kiskunlacházai gokart bajnokságon. Az ország teljes erőforrásait birtokolja és végtelen pénzt tud propagandára költeni.


Gondoljunk arra , hogy csak az elmúlt 5 évben 1.500 milliárdot költöttek propagandára, miközben 3.000 milliárdért még Brüsszelnek is letérdeltek.

jún. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9


Viszont a Fidesz követői főleg nyugdíjas, internetet használni nem tudó és buta emberek. Folyamatosan csökkenni fog a számuk az elhalálozás miatt is. A fiatalok körében (nálunk az egyetemen például) senki sem szavazott a Fideszre, mindenki rosszul van már a mocskos ügyleteiktől.

A Tisza meg jön fel, jobban, mint a talajvíz. Árad. ÉS 2 év múlva mindent ellep.

jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!