Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hányan voltak Magyar Péter...

Hányan voltak Magyar Péter győri tüntetésén?

Figyelt kérdés
Az egész Dunakaputér megtelt, ez hány embert jelent?

jún. 5. 22:20
1 2 3
 11/22 felkelhetetle ***** válasza:
92%

10


Több tízezres nagyságrendbe kell tippelni a felvételek alapján is. :)

jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 2*Sü ***** válasza:
100%

Győri vagyok, kimentem, megnéztem, meghallgattam.


A tér tokkal-vonóval műtárgyakkal, meg tér végén a kút körüli résszel együtt kb. 9000 m². Levonva a színpadot, a mélygarázs kijáratát, nyilvános WC-t, zöld részeket, akkor kb. 7000 m²-ről lehet szó, ahova emberek állhatnak. Ha 1,5–2 ember/m²-rel számolunk átlagban, akkor kb. 10-14 ezer emberre jön ki a matek. Nem vagyok jó saccolgatásban, de szerintem a sűrűség reálisnak tűnik, a színpad előtt vagy a várfal tövében volt 3–4 ember/m² is, a tér hátsó része felé meg voltak olyan kisebb szellősebb területek, ahol 0,5–1 ember/m² tűnik inkább reálisnak.


De igazából mindegy is, hogy 5 ezren voltak, 10 ezren vagy 20 ezren. Ezzel összemérhető tömeget talán a rendszerváltást követő népszavazási és választási kampányban láttam utoljára, még gyerekkoromban. (Az anno a Széchenyi téren volt, ami ennek kb. kicsivel több, mint a fele.) Ez elmúlt 20 évben meg volt talán 2–3 nagyobb tüntetés, ahol megkockáztatom akár ezren is lehettek (pl. diáktüntetés, Borkai-ügy kirobbanása utáni tüntetés). A többi meg… Olyan ügy, ami Budapesten 50–100 embert visz az utcára, az itt Győrben ilyen 50, 100, esetleg 150 fős demonstrációt okoz, ha egyáltalán van helyi tüntetés. Tüntetésen kívül meg más politikai természetű tömegrendezvényre én személy szerint nem is emlékszem.


Hogy most a mai esemény egy átlagos győri tüntetés létszámának az 50 vagy 120 vagy 300-szorosa? 2 nagyságrendnyi különbség után ez már részletkérdés.


(Amúgy van valami öngerjesztő ebben az egészben pro és kontra is. Ha megszoktad, hogy helyben nincsenek nagyobb tüntetések, akkor már te sem nagyon érzed a tétjét, hogy kimenj. Magyar Péternél meg sejthető volt, hogy kicsit nagyobb tömeg lesz, sokan nem is Magyar Pétert mentek ki szerintem meghallgatni – aki vevő rá, az szerintem a 80–90%-át hallotta már annak, amit ma elmondott –, hanem azt mennek ki megnézni, hogy mekkora tömeg lesz.)

jún. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szombaton tényleg kíváncsi leszek, hogy mennyien leszenk Pesten.
jún. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
10ezrekben mérhetõ nagysàgú tömeg.
jún. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Győrben 10-15 ezer ember annyit jelent, mint Pesten 100ezer. Nem nagy szám. A helyszínen persze soknak tűnik.


A rendszerváltáskor a MIÉP is össze tudott 100ezres tömeget hozni, mégis jelentéktelen párt maradt.

jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Győrben 10-15 ezer ember annyit jelent, mint Pesten 100ezer. Nem nagy szám."

Igaz, hogy legalább 30 éve nem volt még csak hasonló méretű felvonulás sem Győrben, de azért szerinted ez nem nagy szám. A logikája kikezdhetetlen, kedves Watson.

jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

#16:

Magyar Péter szerintem is kiemelkedik az ellenzékiek közül. A legmegalapozattabban ő kritizálja a kormányt, de az ellenzéket is. Törekszik az objektivitásra, nem úgy mint a többi ellenzéki párt.


Elhiszem, hogy igen látványos tömeg gyűlt össze Győrben, de ez még kevés ahhoz képest, hogy mekkora a város népessége. Márpedig ez fejezi ki egy megmozdulás jelentősségét. Vagy az, ha pl. eldurvul egy tüntetés. Mint 2006-ban az őszi zavargások.

jún. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 nem kapok levegőt válasza:
48%
30 milliót számoltam
jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
9500 m2 en volt az embertömeg. 2-3-4 ember/m2 rel szoktak szàmolni attól függõen mennyire tömött a tömeg. Szóval 20-40ezer között voltak.
jún. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem akarom sem kisebbíteni, sem nagyobbítani a dolgot. Nem is ezen múlik. De ha már saccolgatásra adjuk a fejünket, saccolgassunk objektíven.


> 9500 m2 en volt az embertömeg.


Ahogy írtam a tér tokkal-vonóval, kvázi faltól falig majdnem van ekkora. De ez nem egy üres tér. Vannak kisebb zöld területek, van szökőkút, van egy mélygarázshoz tartozó épület stb… Ahol állhatnak is és a felvételek és a helyszínen látottak alapján ténylegesen álltak is emberek, az kb. 7000 m².


(A Google térképen még egy építési állapot van, de a Bing térképen jobban látszanak a viszonyok. Lásd: [link] )


> 2-3-4 ember/m2 rel szoktak szàmolni


Hogy mit szoktak az egy dolog. Én azt láttam, hogy a színpad elején, a várfal tövében ott tényleg volt 4 ember is egy négyzetméteren. (Ekkora sűrűség az kb. az, mikor úgy tömött tömeg van.) A tér közepe táján viszont voltak szellősebb részek. De a felvételen valamennyire látszik is, mikor a tömegen keresztül a színpad felé megy: [link]


Akkor még a tér hátsó része kvázi majdnem üresnek is tűnt, de később jöttek még emberek, középtájon is egy picivel érezhetőbb volt a sűrűsödés, de én a tér nagyobbik részén nem nagyon számolnék 1–1,5 ember/m²-nél többel. Ezért gondolom, hogy úgy átlagban 1,5–2 ember lehetett a sűrűség. 10–15 ezer ember reális. 20, pláne 40 ezer ember irreális. A helyet ismerve, a tereptárgyak és egyebek miatt irreálisnak tűnik, hogy 40 ezer ember egyáltalán elférne a téren, még ha jól össze is húznák magukat.

jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!