A libsi egyetemisták/tanárok miért hőzöngenek a kevés fizetés miatt?
Az a jó, ha a piac szabályozza a fizetéseket. Egyértelmű, hogy nincs szükség a még 30 évesen is egyetemen tanuló phdzó emberkékre.
https://www.youtube.com/watch?v=BNAcC4Dxrbc
Az egyetemeken azért történt meg a fenntartó váltás (ahol volt) hogy elszakadhassanak a közös állami fenntartással járó rögzített szabályoktól, így a bérektől is.
Az egyetemi oktatóknak több szintje van és vannak igen alacsony keresetű beosztások, tanársegédek éppen úgy, mint nagyon sokat kereső oktatók is.
Ahogy sok helyen az egyetemi fizetés csak a jövedelmük egyik része mert a tanszéken végzett kutatásokból is szereznek pénzt.
A felsőoktatásban volt jelentős béremelés, ettől még igaz az, hoyg az elmúlt 2 év nagyon magas inflációja ott is csökkentette ennek értékét mára.
Konkrétan itt láthatod a Szegedi Tudományegyetem bértábláját:
A gyakornok fizetése a legalacsonyabb, az bruttó 450 000Ft, a legmagasabb az egyetemi tanáti jövedelem 1 millió.
Most indult a pedagógusok béremelése, a felsőoktatásban dolgozók ezért most joggal kezdenek bértárgyalásokat a saját bérük emeléséről is a kormánnyal. Az igényeiket nekik is elismerik a kormány tagjai, scak itt is az a gond, hogy most nincs rá lehetősége az országnak.
Ahogy pár évvel ezelőtt az egészségügyi dolgozók és orvosok béremelése volt amit meg kellett valósítani, most indult a pedagógusoké a közoltatásban, ezt követheti majd a felsőoktatásban tanítók béremelése is. Az is éppen úgy jogos és támogatott kérés csak nincs miből fizetni.
Sokat segítene ha a nagyon harcosan követelőző szakszervezetek nem scak a kormánytól követelnék a béremelést hanem az EU-ban a források visszatartásáért lobbizó ellenzéki pártoktól is hogy ne elvegyenek forrásokat az országtól hanem szerezzenek meg minél több pénzt!
Az ellen nem hallottam hogy felléptek volna a szakszervezetek, hogy sikerült elintézniük, hogy a magyar egyetemeket és egyetemistákat megfosszák az Erasmus programban való részvételtől, ami rengeteg plusz pénzt hozott az egyetemeknek is. A diákok ösztöndíjának, külföldi képzésének fizetése így a magyar költségvetésre hárul pluszban és nem csak kevesebb a forrás amiből béremelések is lehetnének, de még nő is a kiadás miattuk.
Nagyon egyszerű drágaság...
Több pénz, kevesebb szabadidő, nincs pénz, több szabadidő
Csak mosolyogni tudok ezen, hogy valaki oly ostoba, hogy pl. a Pázmányos tanáraimat is "libsi"-zi. :))
"Egyértelmű, hogy nincs szükség a még 30 évesen is egyetemen tanuló phdzó emberkékre."
Szerencsére nem te határozod meg, hogy mire van szükség. Bár a kommunista szellemi elődökön nyugvó kormánypártod szerint is bőven elég, ha mindenki 8 általánossal vagy még azzal sem a gyárakban robotol a szalagnál. Tiszta 50-es évek...
"30 évesen is egyetemen tanuló"
Látszik, hogy te egyetemnek még a közelében sem jártál életedben....én 39 évesen kezdtem a Bsc-t és kb én voltam az egyik legfiatalabb az évfolyamon. Bár az ilyen komcsi múmiáknak mint te kérdező az a normális, ha valaki buta marad mint a föld. Majd a párt meg a vezér megmondja mikor tanulhatsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!