Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Júniusban jöhet változás, ha...

Júniusban jöhet változás, ha a számok is alátámasztják, hogy senki nem kér már az ellenzéki pártokból?

Figyelt kérdés

Kiindulva az 1500 fős tüntetésből, ami kb. századrésze annak, amit az influencerek összehoztak nyilvanvalóvá kell váljon az ellenzék számára, hogy nemkívánatosak többé a magyar közéletben.

Vajon lesz, aki távozik, vagy maradnak Orbán milliós fizuját felvenni, ameddig tehetik?



febr. 28. 02:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%

#10

"kb. ez a gyurcsány-féle kiforgatás."

Nem, ez a valóság. Akkor tegyük fel, hogy nem indul egyik ellenzéki párt se, amely része volt az összefogásnak. Kire szavaznál? A mihazánkra?


Soha nem fog megjelenni egy "normális" párt, amíg a szavazók elvárásai nem normális és nem támogatják normálisan az ellenzéki pártokat.

Amíg az emberek nem növesztenek agyat - ellenzéki oldalon is -, addig itt nem lesz változás.


"Nem, közel sem mindenki Fideszt akar egyből a Feri helyett, hanem kormányképes erőt"

Itt magadnak mondasz ellent.

Egyrészt, van kormányképes erő. Ha összehasonlítjuk, hogy pl. milyen döntések voltak Karácsony részéről a fővárosban vs. a fidesz részéről ország szinten covid alatt, akkor elég jól látszik, hogy a főváros jobban szerepelt.

Másrészt, a fideszhez képest kb. mindenki, még a 2010 előtti Gyurcsány is kormányképesebb.


"Feri és Viktormentes országot, nem Fidesz helyett kék Fideszt, vagyis a DK-t."

Na, ez akkor lehet, ha a fidesz le lesz váltva. Ez ezzel kezdődik. Ehhez oda kell állni az ellenzéki pártok mellé, anélkül nem lesz változás.


Elég vicces, hogy engem vádoltál "gyurcsány-féle kiforgatással", miközben te adtad elő azt a forgatókönyvet, amely esetben sosem változik a helyzet és Orbán-Gyurcsány maradnak a politikában.

febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Másrészt, a fideszhez képest kb. mindenki, még a 2010 előtti Gyurcsány is kormányképesebb."


Ebből (is) látszik, hogy DK szavazó vagy, mert ezt normális ellenzéki már régen nem gondolja így.

Továbbá az egész rendszer mechanikájából nem értettél meg 14 év alatt semmit.

A DK a kék Fidesz, ugyanaz a hatalmi struktúra van a pártban, minden ugyanúgy épül fel: messiásként tisztelt apakép-szerű vezető, akinek a szava megkérdőjelezhetetlen, alatta teljes autonómiájuktól megfosztott bólogatójánosok, akik arra várnak, hogy a tortából lehulljon nekik is pár morzsa.

A retorikájuk is tökugyanaz, mint a Fidesznek: eddig őket hálózatozták (Soros), most k hálózatoznak (pedofilhálózat).


"Na, ez akkor lehet, ha a fidesz le lesz váltva. Ez ezzel kezdődik. Ehhez oda kell állni az ellenzéki pártok mellé, anélkül nem lesz változás."


Ha az ellenzéki pártok (= DK) kerül hatalomba tehát semmi nem változik a politikai kultúrában, csak még legfeljebb gazdaságilag is rámegyünk, mert 14 éve nincs kormányzási tapasztalatuk és egyébként is láttuk, hogy mit tud Feri hatalomban.


De a legaljasabb mocsok dolog az, amit te is átvettél a Feritől, hogy a nem DK szavazókat pedofilokkal mosod össze (ahogyan a Fidesz tette kb. a melegekkel, csak Feri az ehhez is síkhülye). De ne aggódj, a szavazók meg is fognak titeket büntetni ezért, ha még idáig nem tették.

febr. 28. 12:10
 13/19 anonim ***** válasza:

Itt az egyik fő probléma az, hogy valami hülye háttéralkuk miatt az ellenzék továbbra is "összefog" 1% körül teljesítő pártocskákkal is. Ebből így tisztulás nem lesz.


Az kellene, hogy LEGYEN ellenzéki összefogás / koordináció ott, ahol ez szükséges - DE NE MINDENKIVEL.


Erre jó "közvéleménykutatás" lenne az EP-választás. Aki nem éri el az 5%-ot, azt ki kell hagyni a további összefogdosásból, különben nem lesz semmilyen "tisztulás"...

febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#12

"Ebből (is) látszik, hogy DK szavazó vagy"

Sosem szavaztam a dk-ra, a fideszre és még az mszp-re sem. Most hogy kiderült, hogy a retardált kijelentésed a szellemi szintedet jól belövi. Haladjunk a többi ostoba kijelentésedre.


"mert ezt normális ellenzéki már régen nem gondolja így."

Nem, normális ember gondolja azt, hogy az mszp jobb. volt.

És pont ellenkező folyamat zajlott le. 2019-ig ment ez a "a fidesz legalább kormányozni tud", majd amikor a covid jött, akkor nyílt ki sok ember szeme, hogy itt bizony nem, nincs kormányképes fidesz.


Egyébként azt elmondom, hogy ez nem simán "gondolás" kérdése. Ha összehasonlítod a gazdasági mutatókat, akkor látszik, hogy az mszp jobb volt. Ez egy tény. Te tényeket tagadsz jelenleg.


"Továbbá az egész rendszer mechanikájából nem értettél meg 14 év alatt semmit."

Mondja ezt az, aki nem tud megnézni 10 gazdasági mutatót, hogy kiderüljön, hogy az mszp jobb volt objektíven nézve.


"A DK a kék Fidesz, ugyanaz a hatalmi struktúra van a pártban, minden ugyanúgy épül fel: messiásként tisztelt apakép-szerű vezető"

Akkor láthatóan te nem fogtad fel, hogy a fidesz hogy működik. Mert ez igaz, csak a fidesz nem ezért van ott ahol, ha csak ennyi lenne, akkor a dk is ott lenne.

A különbség a média, a média miatt van ott ahol. Egy összellenzéki kormány váltás esetén a dk mögött nem lenne egy fideszes szintű média, így sosem alakulni ki a dk irányából az, ami a fidesz irányából. Ez megint egy tény, amivel vitatkozol.


"A retorikájuk is tökugyanaz, mint a Fidesznek: eddig őket hálózatozták (Soros), most k hálózatoznak (pedofilhálózat)."

Csak nincs médiájuk.

Egyébként MZP is hasonló retorikával jött és ahogy látod semeddig nem jutott.


"Ha az ellenzéki pártok (= DK) kerül hatalomba tehát semmi nem változik a politikai kultúrában"

Csak az ellenzéki pártok nem dk-t jelent, ezért is vagy ostoba.

A 2022-es összefogás mégha 2/3-ot is szerez, akkor is 3-4 frakció lett volna, ami blokkolni tudta volna egyedül a dk-t. Vagyis nem lett volna dk uralom.


"csak még legfeljebb gazdaságilag is rámegyünk, mert 14 éve nincs kormányzási tapasztalatuk"

Ez szintén hülyeség, mivel pont az ellenkezőjét láttuk más országokban.

Amikor egy országban kormányválság alakult ki, akár Spanyolországról, akár pl. Bulgáriáról beszélünk. Olyankor a gazdaság elkezdett fejlődni, növekedni, mert a politikusok nem tudták szétlopni.


"egyébként is láttuk, hogy mit tud Feri hatalomban."

A mutatók jobbak is voltak, mint a fidesz alatt mondjuk.

Valaki nagyon a fideszt védi, miért teszed? Te is esetleg pedofil vagy?


"De a legaljasabb mocsok dolog az, amit te is átvettél a Feritől, hogy a nem DK szavazókat pedofilokkal mosod össze"

Azért hazudod ezt, mert nem tudod felfogni, hogy valaki nem agymosott, mint te.

Nem vagyok dk szavazó és nem a nem-dk szavazókról beszéltem. De te, aki a fideszt védi nem is kiscit, azért jó eséllyel minimum pedofil simogató vagy.


"De ne aggódj, a szavazók meg is fognak titeket büntetni ezért, ha még idáig nem tették."

Áh, le is hullt a lepel. Valaki csak nem a fideszes a "választók megbüntetnek majd" érvvel jött? :DDDDD


#13

"Aki nem éri el az 5%-ot, azt ki kell hagyni a további összefogdosásból, különben nem lesz semmilyen "tisztulás"..."

Tud nagy lenne a versenyhátrány, ha itt vakon szavazó emberekről van szó.

Tegyük fel, hogy a párbeszéd, lmp, mszp és jobbik 5% alatt lesz (ez nem annyira irreális), és átlagban kapnak 2.5%-nyi szavazatot. Az 4 párt esetében 10%.


Ha a fidesz és mihazánk együtt 45%-ot hoz legalább, amit szerintem simán összehoznak, talán a fidesz egyedül is, akkor az ellenzék már nem nyerhet reálisan.


És akkor tegyük hozzá azt, hogy a támogatások 1% felett járnak, vagyis ha ezt hozzák ezek a pártok, akkor még valószínűleg létezni fognak. Az Együtt is akkor szűnt meg, amikor 1% alá mentek.

febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"majd amikor a covid jött, akkor nyílt ki sok ember szeme, hogy itt bizony nem, nincs kormányképes fidesz."

Vagy csak te látod így a kis beszűkült véleménybuborékodból. De ha enm is kormányképes a Fidesz, ez még ne magyarázza meg, hogy az ellenzék Gyurcsánnyal miért lenne az.


"Ha összehasonlítod a gazdasági mutatókat, akkor látszik, hogy az mszp jobb volt. Ez egy tény. Te tényeket tagadsz jelenleg."

Mindig a "tényekkel" jöttök és mindig források nélkül. Csurka Pista bácsi mondta, hogy az úgynevezett szakértelemre való hivatkozás bolsevik trükk. Ugyanez a jelenség, amikor tényekre hivatkoztok, ami semmi más, mint a magánvéleményed.

Gazdasági mutatók egyébként senkit nem érdekelnek, ha közben te magad a béka s_gge alatt élsz, mint a szoci kormányok alatt.


"Mondja ezt az, aki nem tud megnézni 10 gazdasági mutatót, hogy kiderüljön, hogy az mszp jobb volt objektíven nézve."

Ismét Csurkát tudom idézni az "obejktivitásról".


"A különbség a média, a média miatt van ott ahol. Egy összellenzéki kormány váltás esetén a dk mögött nem lenne egy fideszes szintű média, így sosem alakulni ki a dk irányából az, ami a fidesz irányából. Ez megint egy tény, amivel vitatkozol."

A szoci kormányok alatt az teljes média MSZP-s volt, kedve a Heti Hetestől a minden másig. A Fidesznek ott volt a HírTv, amire már akkor is ugattak a kétharmados szocik, hogy náci tv.

Azt sem tudom, honnan veszed, hogy a DK irányából nem alakulna ki majd ilyen egyoldalú média. Gondolom ránézel Gyurcsányra és egy jóságos népvezért látsz, aki megvéd téged a patás Orbántól. Az meg, hogy te az összefosástól a pártok egyenlő beleszólásán alapuló demokratikus rendszert vizionálsz csak a sötétséged újabb rétegeit mutatja meg.


"Csak nincs médiájuk."

444, HVG, Telex, 24.hu, RTL, Népszava, 168 óra, Mérce, soroljam még?

Fel kéne fognod, hogy nem azért nincs az ellenzéknek lassan szavazója, mert nem jut el az üzenet hozzájuk és a hülyevidéki csak M1-et néz, hanem mert ezerszer lejáratták már magukat a politikusaik és a NER támaszai, amit rajtad kívül a többség már lát.


"A 2022-es összefogás mégha 2/3-ot is szerez, akkor is 3-4 frakció lett volna, ami blokkolni tudta volna egyedül a dk-t. Vagyis nem lett volna dk uralom."

Hiszen Gyurcsányt ugye úgy ismerjük, hogy soha nem fúr meg és gyűr maga alá pártokat, mint ahogyan az MSZP-vel, Momentummal tette.


"Amikor egy országban kormányválság alakult ki, akár Spanyolországról, akár pl. Bulgáriáról beszélünk. Olyankor a gazdaság elkezdett fejlődni, növekedni, mert a politikusok nem tudták szétlopni."

Biztos így van, de akkor nem tudom, miért Gyurcsányt fetisizálod, miért nem a politikusok nélküli világ a vágyálmod.


"Nem vagyok dk szavazó és nem a nem-dk szavazókról beszéltem. De te, aki a fideszt védi nem is kiscit, azért jó eséllyel minimum pedofil simogató vagy.

Valaki nagyon a fideszt védi, miért teszed? Te is esetleg pedofil vagy?"

Ezek után tényleg le sem tagadhatod, hogy DK-s, Gyurcsányista idomított droid vagy barátom.

febr. 28. 15:01
 16/19 anonim ***** válasza:
Az ilyen #14 eshez hasonló nagyformatumú politikai gondolkodók miatt lesz a fidesznek 26-ban is 2/3-a. A CEU-n tananyag lehetne a politikai analfabéta mintapéldányaként. Halleluja! A Föld körül kering a Nap!
febr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

#15

"Vagy csak te látod így a kis beszűkült véleménybuborékodból"

Nem, követsz te politikai beszélgető műsorokat? Partizán, ÖT, Kötöttfogás, Flaszter, Szabad sajtó klub stb? A covid során mindegyikben téma volt, hogy a fideszről alkotott "legalább kormányozni tudnak" kép összedőlt és már ez se igaz.

Ezt nem én találtam ki, nem az én "véleménybuborékomból" van, hanem ezeknek a műsoroknak volt kifejezetten nagy témája.


"De ha enm is kormányképes a Fidesz, ez még ne magyarázza meg, hogy az ellenzék Gyurcsánnyal miért lenne az."

Persze, csak az érved megszűnik a fidesz mellett és ellenzék ellen szólni, mert egyszerűen ez nem lesz szempont, ha mindkettő alkalmatlan ilyen szempontból.


"Mindig a "tényekkel" jöttök és mindig források nélkül. "

GDP 2002: 67.61 milliárd usd.

GDP 2010: 132.2 milliárd usd. Ez 95.5%-os emelkedés 8 év alatt.

GDP 2018: 160.6 milliárd usd. Ez 21.4%-os emelkedés 8 év alatt.


Érdemes megjegyezni, hogy az MSZP alatt ezen időszak alatt volt egy válság is, míg a fidesz alatt végig konjunktúra volt.

Forrás: Világbank: [link]

Ez csak egy példa, ami rámutat, hogy hazudsz, de ahogy mondtam van egy halom másik mutató, amit figyelembe lehet venni.


"Csurka Pista bácsi mondta, hogy az úgynevezett szakértelemre való hivatkozás bolsevik trükk."

Persze, mindenki ezt mondja, aki a tudományos elittel szemben helyezkedik el. Beszélgettél már lapos Földessel? Ugyanezt mondják.


"Ugyanez a jelenség, amikor tényekre hivatkoztok, ami semmi más, mint a magánvéleményed."

Szóval a világbank hivatalos adata, amit az országtól kapott, az az én magánvéleményem? :DDDD

Retardáltak megint a toppon vannak :D


"Gazdasági mutatók egyébként senkit nem érdekelnek, ha közben te magad a béka s_gge alatt élsz, mint a szoci kormányok alatt."

Egyébként de, a kettőnek az a helyzet, hogy van egymásra hatása. Nyilván nem egyenes arány van, de számít.

Ha megnézed pl. az új autókat, hogy mennyit adtak el 2010 előtt és után. Szerintem ez jó mutató, mert látjuk, hogy mekkora kiadást engedhettek meg az emberek, akkor az látszik, hogy sokkal többet tudtak venni Gyurcsány alatt, de nagyságrendekkel többet.

Forrás ksd: [link]

Az új autók az mszp alatt csak a válság alatt mentek 160 ezer alá. A fidesz csak 2019-re tudta 160 ezer fölé tornázni.


Jól látszik, hogy az emberek hol éltek jobban, mert megengedhettek egy ilyen luxus kiadást.

És amúgy a használt autókat nézve is látszik, hogy szarabb az élet, mivel egyre többen inkább használtan vesznek kocsit.


De hogy még egy példát mondják, a lakás építések számon is jól látszik, hogy mindenkinek jobban ment. Nem volt év, amikor 20 ezer alá esett volna, míg a fidesz alatt sosem érte el a 20 ezret:

Szintén ksh: [link]


"Ismét Csurkát tudom idézni az "obejktivitásról"."

Ismét rá tudok mutatni, hogy ez érvelési hiba.

Tekintélyelvre hivatkozol.


Ha én idézek neked valakit, aki szerinte a Föld lapos, akkor hirtelen azzá válik? :DDD

Komolyan ezt állítod? :DDD


"A szoci kormányok alatt az teljes média MSZP-s volt, kedve a Heti Hetestől a minden másig."

Sajnos a valóság cáfol rád. Vegyél elő pár hvg-s cikket, mert szidták rendesen a szoci kormányt. Nem igazán voltak szocik soha.


"Azt sem tudom, honnan veszed, hogy a DK irányából nem alakulna ki majd ilyen egyoldalú média."

A fidesz azért tudott elmenni ilyen irányba, mert nem kellett soha kompromisszumot kötnie, nem kellett soha senkivel alkut kötnie. A dk ezt nem tudná megtenni, mert lenne, vagy lett volna 4-5 másik párt, akinek meg kellett volna felelnie.

Amikor a dk elindult volna ilyen irányba, akkor a legközelebbi választáson külön indulnak és a dk kiesett volna.


"Gondolom ránézel Gyurcsányra és egy jóságos népvezért látsz, aki megvéd téged a patás Orbántól."

Nem, cska nem vagyok ostoba, mint te és tudom, hogy azért alakult így ki a fidesz rendszere, mert 2/3-uk volt végig és nem kellett senkivel egyeztetni.


Hogy példát mondjak, ahol Gyurcsány és Orbán is rossz. Válassz, mi a rosszabb egy olyan buszra szállsz, amit egy őrült egyedül vezet (Orbán), vagy egy olyanra, ahol 6 ember szavazással dönt a busz irányításáról és abból az őrült (Gyurcsány) csak egyet tesz ki?

Aki nem hülye az tudja, hogy az utóbbi eset a jobb.


"Az meg, hogy te az összefosástól a pártok egyenlő beleszólásán alapuló demokratikus rendszert vizionálsz csak a sötétséged újabb rétegeit mutatja meg."

Ok, vagy nem tudsz olvasni, vagy matekból megbuktál.

Matematikai alapon közelítettem meg te félkegyelmű :DDDD

MATEMATIKAILAG lett volna 4-5 frakció, ami MATEMATIKAILAG KÉPES blokkolni egyedül a dk-t.


Te teljesen idióta vagy. :DDD


"444, HVG, Telex, 24.hu, RTL, Népszava, 168 óra, Mérce, soroljam még?"

Jah, csak msot ténylegesen mondj olyan lapot, ami támogatja az ellenzéket, mert mindegyikről vannak ismert cikket, ahol kifejezetten az ellenzékről írtak negatív dolgokat. Vagyis nem, ez nem ugyanaz, amit a fidesz összehozott.

Ezeket független médiumoknak hívják, amik megírják a szart a fideszről és az ellenzékről is, pl. a parkolási botrány a 444-től jött, amiben a főszerepet az mszp és fidesz játszotta.


"Fel kéne fognod, hogy nem azért nincs az ellenzéknek lassan szavazója, mert nem jut el az üzenet hozzájuk"

Amúgy de és ez megint csak tény.

2018-as felmérés, miszerint az emberek 70%-a TV-ből tájékozódik, ahol fidesz fölény van.


"anem mert ezerszer lejáratták már magukat a politikusaik és a NER támaszai, amit rajtad kívül a többség már lát."

Itt magadnak mondtál ellent. Ha a 444 az az ellenzéknek, ami a fidesznek az origo, akkor a 444-en keresztül sosem tudta volna magát lejáratni egy ellenzéki politikus, mert egyszerűen nem írták volna meg.

Vagyis nincs médiájuk és ezt te is beismerted.


"Hiszen Gyurcsányt ugye úgy ismerjük, hogy soha nem fúr meg és gyűr maga alá pártokat, mint ahogyan az MSZP-vel, Momentummal tette."

Az mszp magát nyírta ki, ezt mind tudjuk. Ahhoz a dk-nek köze nem volt. Az első lépés az volt, amikor Botkát megfúrték és azzal ért véget, amikor Jávornak tettek keresztbe, ami miatt nem tudott kimenni az EP-be.

A momentum meg nem lett maguk alá gyűrve. Vagy nem tudom, hogy te ezt miben méred, de a momentum ugyanazon a range-en mozog szavazat számot tekintve, mint korábban. 5-10% között, sosem ment efölé.


"Biztos így van, de akkor nem tudom, miért Gyurcsányt fetisizálod, miért nem a politikusok nélküli világ a vágyálmod."

Kettőnk közül én voltam az egyetlen, aki Gyurcsány elleni világról beszél, miközben te azt a helyzeted véded, ahol Gyurcsány bebetonozva marad fent.

Szóval nem tudom, hogy miért hazudsz, mint valami 5 éves.


Egyébként nem létezik és nem létezhet politikus nélküli világ. A politikai rétegre még legoptimálisabb esetben is szükség van, mivel nem lehet minden ember mindennek a szakértője és a politikai réteg ilyenkor a szakmai dolgokat lefordítja a választóknak.

Lehet, hogy neked nem mond semmit egy új energetikai szabályozás, mert nem érted, de a politikus feladata, hogy elmagyarázza neked. Ez egy elkerülhetetlen lépés, főleg úgy, hogy a világ egyre komplexebb lesz, már nem érthet mindenki mindenhez.


"Ezek után tényleg le sem tagadhatod, hogy DK-s, Gyurcsányista idomított droid vagy barátom."

De, tekintve, hoyg az én forgatókönyvemmel 100%-ban eltűnne a dk a politikai életből, miközben te még mindig őket véded.


#16

"Az ilyen #14 eshez hasonló nagyformatumú politikai gondolkodók miatt lesz a fidesznek 26-ban is 2/3-a."

Nem, igazából azért, mert még mindig ott tartanak emberek, hogy politikusokra mutogatnak ahelyett, hogy elkezdenének dolgozni.

Elég látványosan nem megy magától sehova Gyurcsány, akkor lehet eltakarítani, ha már nem lesz ott a fidesz, ami fenntartja a dk-nak is kedvező rendszert.


"A CEU-n tananyag lehetne a politikai analfabéta mintapéldányaként."

Pontosan, a kérdező és te.

febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"GDP 2010: 132.2 milliárd usd. Ez 95.5%-os emelkedés 8 év alatt."

Igen, és szerinted a gazdaságnak végtelen a növekedési kapacitása? :D Tipikusan birkaetető adatok ezek, mert addig sem gondolkodsz el azon, hogy jó-jó, dübörög a gazdaság, de én személy szerint vajon jobban élek?.. Nem, ott a GDP szoci paraszt, lakjál jól belőle :D.


"Az új autók az mszp alatt csak a válság alatt mentek 160 ezer alá. A fidesz csak 2019-re tudta 160 ezer fölé tornázni."

Úristen, te mennyire sötét vagy. Ki az, aki szerinted ma átlagemberként új autót vesz és maga tolja ki a szalonból? Használtautó piacról hallottál már életedben, vagy odáig sem jutottál, hogy saját gépkocsid legyen?

Ha minimális agyad lenne, akkor inkább az ingatlanpiaccal érvelnél, mert ott már valóban ott tartunk, hogy lassan egy fiatal csak bérelni tud. De mivel ez is világpiaci tendencia, nem magyarázza meg, hogy az imádott Ferenced milyen megoldást tudna rá, a kommunikációjukban szó nem esik erről, csak a panelszigetelést nyomják.


"Vegyél elő pár hvg-s cikket, mert szidták rendesen a szoci kormányt. Nem igazán voltak szocik soha."

Ez sem igaz, de mi a helyzet a többi 7 ellenzéki médiummal, amit felsoroltam? :D Ők is "függetlenobjektívek"?


"Tekintélyelvre hivatkozol."

Nekem Csuka nem tekintély, és nem mondtam, hogy azért igaz az idézet, mert ő mondta. Ezt pedig terelésnek hívják, ami te csinálsz, szintén érvelési hiba.


"Hogy példát mondjak, ahol Gyurcsány és Orbán is rossz. Válassz, mi a rosszabb egy olyan buszra szállsz, amit egy őrült egyedül vezet (Orbán), vagy egy olyanra, ahol 6 ember szavazással dönt a busz irányításáról és abból az őrült (Gyurcsány) csak egyet tesz ki? Aki nem hülye az tudja, hogy az utóbbi eset a jobb."

Hát, amikor én buszra szálltam szerencsére senki nem döntött szavazással arról, hogy merre menjünk, hanem eleve mindenki arra a járatra szállt, amerre dolga volt. Elhiszem, hogy neked nagyon jó lenne egy olyan ország, ahol hatan mondanak hatfélét és semmiben nem tudnak megállapodni, de nem mindenki kubikos és minimálbéren él mint te, hogy kvázi mindegy neki, mi történik, csak kommentelhesse, hogy végre megszívta a csüngőhasú.


"MATEMATIKAILAG lett volna 4-5 frakció, ami MATEMATIKAILAG KÉPES blokkolni egyedül a dk-t."

Azt felfogod drága fogyatékos barátom, hogy én nem matekról beszéltem, hanem Gyurcsány politikai mentalitásáról, ami rajta kívül számottevő tényezőt nem tűr meg a politikai közéletben?


"2018-as felmérés, miszerint az emberek 70%-a TV-ből tájékozódik, ahol fidesz fölény van."

Nincs Fidesz fölény, az RTL fej-fej mellett van nagyjából a TV2-vel, az M1-et meg kutya sem nézi, és már a legutolsó vidéki néni is tudja fogni az ATV-t. Amikor kitört a kegyelmi pedofilbotrány, az Origo lekattintásai megugrottak, mert még a jobboldali szavazók is tudják, hogy az Origón nem kapnak hiteles tájékoztatást. Ennyit az ábrándozásodról, hogy a gonosz fideszmédia-gőzgenger az, ami miatt a kutya sem kíváncsi rátok.


"Ha a 444 az az ellenzéknek, ami a fidesznek az origo, akkor a 444-en keresztül sosem tudta volna magát lejáratni egy ellenzéki politikus, mert egyszerűen nem írták volna meg."

Eddig azon picsogtál, hogy nincs szabad média. Most, hogy a 444 megírja egy ellenzékiről is, hogy gázos, te rögtön hisztizel, hogy ettől már nem is ellenzéki az a média. Ezek szerint az ellenzéki média az, ami csak jót ír az ellenzékiekről? :D Ez is mennyire gyurcsányi, orbáni...


"Az mszp magát nyírta ki, ezt mind tudjuk. Ahhoz a dk-nek köze nem volt."

Újabb nyilvánvaló jel, hogy gyurcsányista agymosott vagy. Illetve érvelési hiba, hogy az állítólagos többségre hivatkozol ("mind tudjuk").


"De, tekintve, hoyg az én forgatókönyvemmel 100%-ban eltűnne a dk a politikai életből, miközben te még mindig őket véded."

A te fogatókönyveddel a Fidesz maradna Orbán haláláig hatalmon te birka.

febr. 28. 17:15
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

14.) "Tud nagy lenne a versenyhátrány, ha itt vakon szavazó emberekről van szó.


Tegyük fel, hogy a párbeszéd, lmp, mszp és jobbik 5% alatt lesz (ez nem annyira irreális), és átlagban kapnak 2.5%-nyi szavazatot. Az 4 párt esetében 10%."


Nagyon helyes! Ha részt akarnak venni bármilyen összefogásban, EGYESÜLJENEK, és akkor esetleg mondhatják, hogy ők valójában 10%-os párt.


De ha minden 1-2%-os pártocskát tovább tart az ellenzék és szándékosan nem is hagyja lemorzsolódni őket, akkor SOHA NEM LESZ KORMÁNYVÁLTÁS.


A Fidesz egy olyan aránytalan választási rendszert vezetett be 14 évvel ezelőtt, amiben váltógazdaság csak KÉT NAGY TÖMB, de maximálisan is csak HÁROM tömb között lehetséges a valóságban.


Ameddig az ellenzék ezt nem fogja fel és nem engedi sajátmagát tömbösödni, addig az esély 0,000%


Amit jelenleg csinálnak, az egy kreténség: 101 törpepárt, amelyik nem is engedi el egymás kezét, de nem is egyesül, egymás ellen harcolnak ugyanazért a szavazóbázisért - de nem is hagyják a vesztest kiesni, lemorzsolódni, össze is fognak, de versengenek is - édes Istenem! Szavazó legyen a talpán, aki ezt a hülyeséget követni képes!


Ott cseszerintette el az ellenzék, amikor azt képzelték, hogy a szavazatokat csak úgy össze lehet adni, matematikai alapon.


Ez arról árulkodik, hogy alapjaiban nem értik a választók belső működését!


Tehát vagyok én, János bácsi, baloldali, régi melós. És jön nekem a baloldali pártom, hogy szavazzak a Márki-Zay Péterre, mert az jó keresztény, jobboldali, de mégsem Orbán Viktornak hívják.


Vagy én vagyok az Imru bácsi, régi jobbos családból, megfelelően szalonantiszemita, komcsigyűlölő, a svágb grószpapi emlékére is, akit deportáltak a szovjetek. És akkor jön a szimpi jobbikos képviselőjelöltem és visszalép a Dobrev Klára javára, mer' ő kiszámolta matematikailag, hogy akkor nem az Orbán lesz, juhéjj!


Mennyi a realitása, hogy bármelyik bácsi átszavaz jobbról balra, vagy balról jobbra, azért az egyetlen szent célért, hogy ne az Orbán Viktor legyen Magyarország miniszterelnöke????


De most halálőszintén? Én átszavaznék, oké, ahogy te is. De még nekem is lelkiismereti teher!


De Jóska bácsi, aki amúgy HISZ VALAMIBEN, egy ESZMÉBEN, mit gondol, amikor az adott eszme képviselői azt mondják: most taktikailag tessék az ellentétes eszme képviselőire rászavazni, jó? Miér'? Há csak, János bácsi, hogy ne a zorbán legyen (hanem egy másik jobboldali pl.).


Akkor János bácsi lehajt egy pálinkát és megállapítja magában: "Ezek SEMMIBEN NEM HISZNEK MÁR. Sőt, bevallják, hogy csakis és kizárólag a hatalom kell nekik. Hogy ne Orbán legyen, hanem ők legyenek."


Ez a kritikátlan összefogósdi ezt eredményezi: az átlag szavazó számára annyi látszik, hogy ezek csak matekoznak, de nem képviselnek semmilyen közös eszményt, célt, értékrendet. Számolják a még meg sem kapott szavazatot és osztják a zsákmányt (amit még meg se szereztek). Akkor meg miben jobbak ennél a ganyé Orbánnál?

febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!