Az ellenzékkel szemben miért nem lehet kritikát megfogalmazni anélkül hogy ne mondják az emberre hogy fideszes?
Ez nem egy sakk játék ahol vannak a sötétek meg a világosak , a jók vagy a rosszak. Vagy tényleg ilyen egység csomagok vannak amiben előre deklarálva van hogy miről mit kell gondolni?
Én egyáltalán nem pártolom a fideszt, de számomra az is világosan látszik hogy az ellenzéki pártok is tele vannak megélhetési politikusokkal akiket szintén nem szeretnék hatalom közelében látni mint pl Fletót aki a fidesz hasznos hülyéje és akivel ciklusról ciklusra választást lehet nyerni.
"Egyrészt, ezt előre nem láthatták így a nyakukba varrni bár jogosnak tűnik de túl egyszerű magyarázat lenne."
Annyira elqták hogy a fidesz karjaiba lökték az országot és ebből lett a 2010 es fülkeforradalom. Mit nem láthattak? Hogy bukott csaló hazug politikussal nem kell összeállni? Ha így folytatják 26-ban fidesz 4/5 lesz.
"Másrészt, azért a fidesz '10 után nem keveset módosított a választási törvényen, ami miatt lehetetlen őket leváltani."
Ha valóban leválthatatlanok és erről azok is így vélekednek akiknek le kéne akkor ugyan miért járnak be a parlamentbe és veszik fel a képviselői fizetésüket?
"TI tartjátok ők bent a politikában és nem a fidesz, nem a fideszes szavazók akik soha nem szavaztak rá."
Dehát pont erről van szó, nem kéne beszavazni. Azt sem mondtam hogy a fidesz szavazók szavaznának rá. Viszont az úgynevezett ellenzék szerepe már más. Mert nem kéne vele ossze állni. Arról viszont megint csak az ellenzék tehet.
"Csakhogy soha nem a fidesz tartotta vagy juttatta hatalomba gyurcsányt és 2010. óta sem a fidesz tartja a politikában, hanem azok a szavazók akik rá és azokra szavaznak akik összeállnak vele és társaival."
Most másról is beszélsz mint amire egyébként reagáltál. Én annyit írtam hogy a fidesznek Gyurcsány Ferenc jelenléte a politikai közéletben alapvetően sőt nagyon is hogy jó mert nagyon jól lehet ellene mozgósítani és tematizálni a politikai közbeszédet. Ennyi volt a megállapítás nem több.
Ennek a helyzetnek nyilván nem a fidesz az okozója hanem a haszonélvezője. A kritika pedig ternészetesen ezért szól az ellenzéknek és a dk szavazóknak.
#19 "Másrészt, azért a fidesz '10 után nem keveset módosított a választási törvényen, ami miatt lehetetlen őket leváltani."
Mik ezek a módosítások?
Mi az ami miatt ugyan lehet most 19 ellenzéki egyéni győztes de ne lehetne 54 vagy 87? Mi az ami miatt kaphattak 2 milliónyi listás szavazatot, de nem kaphattak volna 2,5 vagy 4 milliót akár?
"Mi az ami miatt ugyan lehet most 19 ellenzéki egyéni győztes de ne lehetne 54 vagy 87? Mi az ami miatt kaphattak 2 milliónyi listás szavazatot, de nem kaphattak volna 2,5 vagy 4 milliót akár?"
Számtalan írásos anyag fellelhető ezzel kapcsolatban, de egy egyszerű példánál maradva ami '18ban 2/3-adot ért, az '10-ben egyszerű többséggel ért volna föl.
"Ha valóban leválthatatlanok és erről azok is így vélekednek akiknek le kéne akkor ugyan miért járnak be a parlamentbe és veszik fel a képviselői fizetésüket?"
Ebben igazad van, de ez ellen semmit nem tehetsz
"Gyurcsány Ferenc a fidesz számára hasznos, és nem akarják hogy eltűnjön"
Ezzel egyetértek, csak a jelenség súlyát érzem túlbecsülve. Ha Gyurcsány eltűnne, attól az ellenzék nem lenne erősebb.
Én Gyurcsány igazi szerepét abban látom, hogy megkönnyíti a fideszesek morális vívódását. Ha eltűnne, attól még nehezen hiszem, hogy majd kiszavaznának a Momentumra, vagy az LMP-re. Akkor majd jönne az, hogy dehát az LMP az igazából SZDSZ, a párbeszédben Karigeri az miniferi, a Momentum meg mittudoménmi.
#25 "Számtalan írásos anyag fellelhető ezzel kapcsolatban, de egy egyszerű példánál maradva ami '18ban 2/3-adot ért, az '10-ben egyszerű többséggel ért volna föl."
Nem a "számtalan írásos anyagra" vagyok kíváncsi hanem a te véleményedre. Mi az ami '18-ban 2/3-t ért de 110-ben csak egyszerű többséggel ért volna fel bizonyosan?
#27 "Ezzel egyetértek, csak a jelenség súlyát érzem túlbecsülve. Ha Gyurcsány eltűnne, attól az ellenzék nem lenne erősebb."
Ma már nem. EZ az ellenzék nem.
De 2010. után ott volt a lehetőség arra, hogy gyurcsányt kiszorítsák a politikából - és ehhez ő segítséget is adott azzal, hogy kilépett az mszp-ből és szinte meg se tudott szólalni az első ciklusban a parlamentben, hisz nem volt frakciója.
Csakhogy az ellenzéki politikusok azt az utat választották, hogy összeállnak vele és az mszp politikusaival újra meg újra. Ebből pedig a választók levonhatták a következtetést, hogy a mai ellenzéki összefogás pont ugyanaz, mint ami volt 2002-2010 között kormányon. Innentől már mondhatja a momentum hogy ők mások, láttuk, hogy nem mások.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!