Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tényleg magasak az árak,...

Most tényleg magasak az árak, meg kaotikus helyzet van a gazdaságban, infláció vagy túloznak?

Figyelt kérdés

Ellenzeki vagyok, szegeny reteg is raadasul, de amiket latok itt, hogy milyen PlayStation-t vegyen valaki, milyen tobb szazezres telefont, ismerosok cegtol kapnak beremelest evente, meg szep kartyat is amivel vasarolhatnak meg elelmiszert is.


Ha tenyleg akkora gaz lenne, akkor nem a forditottja kene lennie? Nem lenne PlayStation vasarlas kerdes, nem lenne a legujabb iPhone kerdes vasarlas irant, megvonnak a szepkartyat vagy korlatoznak, hogy csak bizonyos helyeken lehet hasznalni, bankok hatalyos jogszabalyokat modositanak, magasabb kamat, MNB intezkedne, nem lenne annyi auto mert a benzinar 2 ev alatt 2 - 3 szorosara nott, de meg mindig ugyanannyi auto megy, nem tudnanak alberletet sem fizetni, a boltokban kapkodnak a legolcsobb dolgokat en viszont nem azt latom. Kerdesek itt fel vannak teve melyik a legjobb japan whisky (en nem iszom nem tudom, hogy van-e, azt tudom hogy sake van)? Es gondolom nem 800 forint. Ettermek tele, kavezok tele, starbucks, frei kavezo is. Mintha semmi nem lenne.


Ismetlem ellenzeki vagyok, de latom ellenzeki "tarsaimat", hogy mi hogy ma ugy dragult, de nem latom gyakorlatban a jelet. Mondjak, hogy nincs tanar - kozben van. Mondjak, hogy elmennek a tanarok, mondtak tavaly is.


De oszinten, minden ugyanugy maradt. Gyakorlatilag semmi nem valtozott. Egyedul amikor lattam valamit, az a COVID alatt volt, amikor bezartak nem-mukodhet-online kereskedelmi boltok vagy hasonlok, es hat nem volt munka. Elmentek sokan WOLTozni, meg ilyenek. Na akkor tele volt biciklissel, motorossal WOLT meg ilyenek. Ezt lattam a valtozast, hogy nincs munkaja sok embernek es gyakorlatban is szemmel lattam.


Babakocsikkal tele a szabadsag ter is peldaul, meg kb. mindenhol. Ha nem lenne penz, nem vallalnanak gyereket mert nincs is olyan korulmeny - jo vannak akik ennek ellenere is, de nem mindenki...?


De jelenleg csak ugy latom, ez az aremelkedes kerdes egy ideologia harc a Fidesz vs nem Fidesz.



jan. 15. 22:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
55%
:D
jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Jégszív ***** válasza:

Visszatérve az eredeti kérdéshez:

Sokan nem veszik észre, hogy a nem a lapos pénztárca, vagy az apadó betétszámla az igazi szegénység! Az mindig a NYAK FÖLÖTT, a két fül között mutatkozik!

- Amikor nem tud bánni a pénzzel, (hány van ilyen...)

- esélye sincs, hogy jobb minőségű munkáért több pénzt vigyen haza.

jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
38%

Napi fideszes kérdést láthatták.

Ezért amúgy neked fizetnek? És ha igen, mennyit kapsz?


"amiket latok itt, hogy milyen PlayStation-t vegyen valaki, milyen tobb szazezres telefont, ismerosok cegtol kapnak beremelest evente, meg szep kartyat is amivel vasarolhatnak meg elelmiszert is."

És szerinted hány ember él az országban? Az a 10, akit ismersz?

Vagy kérdezem máshogy, ha valakinek nincs pénze PS-t venni, vagy még moziba se elmenni, az hol van? Azt fogod a boltban látni sorba állni, hogy vásároljon? Nem otthon ül és nézi a falat.


A szegénységben pont az az érdekes, hogy a boltban nem fogod megtalálni őket, mert nincs pénzük.


"Ha tenyleg akkora gaz lenne, akkor nem a forditottja kene lennie?"

Nem, mert nem mindenki szegény. Azért mert ismersz 1-2 kivételt, még nagy átlagra igaz.

Parancsolj, itt egy cikk, ami éves viszonylatot néz és kb. senki nem vesz elektronikai termékek, mert ezek luxus cikkek és az embereknek nincs pénze:

[link]


"en viszont nem azt latom."

Természetesen nem, te nem azt írod, amit látsz. Te egy fidesz által előre megírt szöveget tettél ki.

Szerinted senkinek nem tűnik fel, hogy a fideszesek mondják mindig ezt a dumát, hogy "az utcán luxus autók, az áruházak tele stb."? Mind tudjuk ,hogy fideszes vagy.


"Éttermek tele, kavezok tele, starbucks, frei kavezo is. Mintha semmi nem lenne."

Látod, ezt pl. szóról szóra hallottam már fideszes szomszédtól.


"Ismetlem ellenzeki vagyok"

Nem vagy.


" Mondjak, hogy nincs tanar - kozben van."

Ezt egyébként soha senki nem mondta abban a formában, hogy egyáltalán nincs, itt az utánpótlásról van szó, ami tényleg nem igazán van.

Asszem évente kb. 6-8 ezer tanár éri el a nyugdíjkorhatárt és most 2 ezer új tanár kezdett el dolgozni ebben az évben.

Ez szánalmas, és tényleg nincs tanár.


"Mondjak, hogy elmennek a tanarok, mondtak tavaly is."

Tekintve, hogy minden évben egy új réteg lesz nyugdíjas korú, így igen, minden évben lehet mondani, kedves idióta.


"De oszinten, minden ugyanugy maradt."

Nem, sok területen látni az évről évre történő lecsúszást.

Amikor a fidesz 2010-ben kormányra került, akkor az EU által vizsgált nagyon összetett egészségügyi értékelés alapján 35 országból 22.-ek voltunk. 2019-re már 33.-ak.


"Babakocsikkal tele a szabadsag ter is peldaul, meg kb. mindenhol."

Jah, félkegyelmű idióta azt hiszi, hogy Bp, az ország leggazdagabb városa, az reprezentatív...


"Ha nem lenne penz, nem vallalnanak gyereket mert nincs is olyan korulmeny - jo vannak akik ennek ellenere is, de nem mindenki...?"

Ellenkezőleg. Minden kutatás szerint a gyerekeket szegénységben vállalnak többet, mert még védekezésre sincs pénz, illetve leszarják, hogy milyen körülmények közé születik.

Ez jól mutatja egyébként, hogy a fidesz milyen rossz volt, mert annyira romlott az életszínvonal, hogy a termékenységi rátán is látszott.


"De jelenleg csak ugy latom, ez az aremelkedes kerdes egy ideologia harc a Fidesz vs nem Fidesz."

Szellemi sérült... A fideszes ksh szerint is 17%-os infláció volt az évben, míg az élelmiszerinfláció vagy 30% volt.

Szóval tény, hogy megy a drágulás.


Ha olyan jól élsz takarodj ki nyugatra két hónapra és élj ott. Szépen vezesd, hogy mire mennyit költesz a fizetésed arányában, gyere haza és hasonlítsd össze.

Nyugati árak vannak a boltokban, keleti fizetések mellett. Ez tény.

jan. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

"A szegénységben pont az az érdekes, hogy a boltban nem fogod megtalálni őket, mert nincs pénzük."


Igen, de annyiban igazat kell adnom a kérdezőnek, hogy azok a playstationös csávók is panaszkodnak, hogy mekkora a szar.

jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

23


Mondom, ellenzeki vagyok. Az is maradok. De mar nem latom ertelmet szavazni, mert ez fos kormany marad csalva itt + videk nagy resze nyalja ot.


Menj at a szorakoztato elektronika kategoriaba, annyi 200 000 feletti telefonokat meg Xbox tol kezdve PS-ig vesznek es olyan gyakorikerdes, hogy nem azt tukrozi, hogy lazadjunk mert ezek az arak mar elfogadhatatlanok. Ezek, a PS, meg 300 ezres iPhone PRO ULTRA TUTIFAXA 2.0 19ghz 88TB RAM 500 000 Ftosak sem luxus cikkek, menj at oda mondom. Mindenki laptopozik kb. Es azt sem 200 000 ert veszi, azt kirohogi, egy atlag laptop amennyiert vesz valaki az 600 000 +- 150 000.


De fogom latni a szegeny embert a boltban, mentel mar ki nyitas elott SPAR ele? Na ott allnak egy paran a masik resze aki megy dolgozni. Direkt, hogy elvigyek hamarabb az olcso dolgokat.


A tobbi hogy nem vagyok ellenzeki meg mittom en baromsagot arra nem reagalok, mar leirtam nem vagyok fideszes, hanem ellenzeki.


Ha azt irod nem annyi tanar jon, akkor menj a felvi.hu-ra es a potfelvetelin nezd meg mennyien mentek pedagogusnak meg apolo meg hasonlonak amit full nem ertek, gyanum, hogy ezzel akarnak ki menni majd kulfoldre, apolokent peldaul.


Nem feltetlen BP, Pecs, Szeged, Veszprem, Szekesfehervar, Balaton kornyeke, tele vannak kisbaba kocsikkal, na jo nem tele, de nem ritka. Rokonom el konkretan a Balatonnal, most nem irom le hol, de 2 gyerekes es 2 hazat egybekotottek. Cseszett szep kilatas az egesz tora, meg a kornyezetre, dombokra. Es nincs komoly allasa, sot..


Egyebkent sok kijelentesed ellentmond egymasnak, de mindegy.


Ruhellem a fideszt mondom, nezd meg akkor te 2010 ota erdekes modon sorra vonjak ki a gyogyszereket, igen az OGYEI, a legtobb minosegi hibara hivatkozva meg mire nem, de nezd meg az OGYEI mire hivatkozik utana -> "§1 (a) ertelmeben§..." szoval mutyi szutyi a Fidesz is. Kivonjak a gyogyszereket - most is volt aki beirta egeszsegbe, hogy inzulin gyogyszerenek a tamogatasak megvontak, fogyasztoi aron veheti meg. 7x-es aron. Kva erdekes, hogy 2010 ota megy ez.


[link]


Tessek. Cseszett nagy fideszes vagyok en az fix.

jan. 18. 10:12
 26/30 anonim ***** válasza:
55%

#25

"Menj at a szorakoztato elektronika kategoriaba"

Tényleg szellemi fogyatékos vagy? 10 ember egy fórumon nem jelent semmit, amikor az ország 10 millió főből áll.

100 ezreknél villany sincs bekötve és szerinted netezni fognak? Komolyan?


"menj at oda mondom"

Takarodj le vidékre, én is mondtam.


"Na ott allnak egy paran a masik resze aki megy dolgozni. Direkt, hogy elvigyek hamarabb az olcso dolgokat."

Elég ostoba példa, mert nem feltétlenül nyitáskor van olcsó cucc. Akkor töltik újra, ha kifogy, ami lehet napközben is.

Te dolgozni sem dolgoztál még életedben, igaz?


"Nem feltetlen BP, Pecs, Szeged, Veszprem, Szekesfehervar, Balaton kornyeke,"

Csupa olyan hely, ahol a felső 10-20% él. Kár hogy nem ebből áll az ország, kedves idióta.


"Ha azt irod nem annyi tanar jon, akkor menj a felvi.hu-ra es a potfelvetelin nezd meg mennyien mentek pedagogusnak"

Retardált... Munkába állásról beszéltem, miért nem tudsz olvasni sem?

HATEZER ember megy nyugdíjba KÉTEZER állt munkába. Számold ki.

Bár kétlem, hogy ezek után ezt ki tudnád számolni...


"Egyebkent sok kijelentesed ellentmond egymasnak, de mindegy."

Akkor arra mutattál volna rá és nem mellébeszélnél, kedves gyökér.


"Tessek. Cseszett nagy fideszes vagyok en az fix."

Ha nem az lennél, akkor nem ismételgetnéd a fideszes propagandát agyatlanul.

Egyszer még oké, de miután el lett neked magyarázva, már látszik, hogy veled van a baj.

jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

26


Ertem amit mondasz, igen van kapalo szegeny reteg. En eltem videken, igaz rovid ideig - par evet, volt par szegeny, de megvette oket a Fidesz tobbnyire, ott mennek penzek.


Az elelmiszer elotti emlitesem nem pelda volt, BP-n volt, es a nyugatinal rohantak be c-ok, felig hajlektalanok zsemleert, stb. Egyebkent az utanpotlast nem csinaljak akkor rendszeresen ha kifogy. Azt meghatarozott idopontban csinaljak, mert a szallito is nem akkor jon amikor csettint az uzlet. Naponta jon ketszer vagy egyszer, es ha elfogy aznapra mert elvisz 4 c csalad meg 10 csoves kb. az 50 db olcsobb tejbol 40-et, marad 10 azt meg elviszik munka ebedszunetben. Sajat szememmel lattam. De ennek se higyj, mert fogyatekos vagyok.


Mert akit felvettek senki nem fog lediplomazni es munkaba menni?


Lenne egy normalis mondatod, ahelyett, hogy lehulyeznel, leidiotaznal, meg elkuldenel majdnem a kva anyamba, fogyatekozol, retardalt-ozol, gyokerezel engem legyszives? De oszinten lassan kezdesz kifogyni a tragar szavakbol, hamarosan johetnek a kemenyebbek. De azert dicseret a kreativitasert.


Es tovabbra sem vagyok fideszes, es az allitasaimmal egy paran egyet is ertettek, te meg itt vered a melled, hogy itt akkora csorosag van orszagszerte.


De az a baj hogy barmit mondok semmit nem hiszel el, meg a tenyt sem, a kovetkezmenyeket sem.. nemtom mondjam akkor azt es akkor megnyugszik a szived, hogy itt kva nagy szegenyseg van es csorosag alig van munka, nincs SZEP kartya ami volt, nincs kafeteria, boltok 80%-a zarva es fos lejart termekek. Ezt akarod olvasni? Tessek. Ember...

jan. 18. 14:58
 28/30 anonim ***** válasza:

#27

"Sajat szememmel lattam. De ennek se higyj, mert fogyatekos vagyok."

Akkor tisztázzuk és erre szépen válaszolj. A saját szemeddel láttad, hogy milyen raktár készlete van a boltnak és láttad, ahogy ezek a családok még a raktárból is felvásárolták a dolgokat úgy, hogy ki sem volt rakva? Ezt állítod jelenleg, amit értelmes ember nem hisz el.

A boltoknak rendszerint 1, de inkább 2-3 adag utánpótlása van a raktárban, hogy újra tudják tölteni, így ha reggel 6-kor fel is vásárol valaki valamit, akkor is pótolják azt napközben.


Viszont ugyanúgy, ha nap végére nem kell valamit újratölteni, mert még mondjuk az áruk 2/3-a ott van, akkor nem fogják és nem akkor lesz a legtöbb termék ott, hanem mondjuk 10-kor, amikor elfogy.


"Mert akit felvettek senki nem fog lediplomazni es munkaba menni?"

Tanárként? Miért tenné? Szarul keresne. Én több embert is tudok, aki tanár szakot végzett, de más területen dolgozik.

Van aki pont azért végez tanár szakot, mert könnyebb és lesz papírja, de inkább megy egy multihoz pl. hr-re.


"Lenne egy normalis mondatod"

Eredetileg volt, aztán elkezdtél másról beszélni és érvelési hibákat halmozni.

Az érvelés középiskolás anyag, ezek alapján te azon a szint alatt vagy.


"De oszinten lassan kezdesz kifogyni a tragar szavakbol, hamarosan johetnek a kemenyebbek."

Egyébként olvasd át a kommentedet és nézd meg, hogy az érveim közül hányra reagáltál, és akkor kiderül megint, hogy a kommentem fele ignorálva lett.


"Es tovabbra sem vagyok fideszes, es az allitasaimmal egy paran egyet is ertettek"

Persze, a fideszesek. Hívjam a szomszédom, aki szintén fideszes? Ő is egyetértene. Még a fb-okon is rá tudnék neked mutatni a kommentjére, ahol szóról szóra azt írta le, amit te.


"De az a baj hogy barmit mondok semmit nem hiszel el, meg a tenyt sem, a kovetkezmenyeket sem"

Ellenkezőleg, csak a tényeket hiszem, viszont az érvelési hibád nem az.

Akkor mégegyszer, nekem csak balkezes barátaim vannak. Elhiszed, hogy a bolygón mindenki balkezes? Te ezt a logikát akarod beállítani ténynek.


"itt kva nagy szegenyseg van es csorosag alig van munka"

Látod, te nem hiszed el a tényeket, konkrétan belinkeltem egy cikket, ahol leírták, hogy ország szintén nem vettek sok elektronikai terméket és raktárban porosodnak.

Neked erre az volt a válaszod, hogy nézzem meg azt a 3 gyökeret a 10 milliós országban, aki a gyakori kérdéseken irogat arról, hogy PS-t vesz.


" nincs SZEP kartya ami volt, nincs kafeteria, boltok 80%-a zarva es fos lejart termekek. Ezt akarod olvasni? Tessek. Ember"

Mellesleg igen, azt is elfelejted a nagy zsenialitásod közepette, hgoy a cégek egy jelentős része csődbe is ment a covid alatt, így már kevesebb cég szolgál ki több embert és ehhez képest nincs annyival nagyobb tömeg a boltokban sem.

jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Mar csak arra reagalok, hogy ignorallak, mert azt is fogom. Te egy beton vagy baratom. Barmit mondok te csak a magadet fujod. Unalmas, ne haragudj. Te egy monologot nyomsz, en meg probalok diskurzust folytatni, de mar belefaradtam. Bocsi.
jan. 18. 16:17
 30/30 anonim ***** válasza:

#29

Szánalom, hogy még mindig nem fogtad fel...


" Barmit mondok te csak a magadet fujod."

Nem, én a tényeket "fújom", aminek nincs köze hozzám.


"Unalmas, ne haragudj."

Szerintem is, leírom, hogy a Föld nem lapos, forrást is linkelek és te azzal jössz továbbra is, hogy lapos....


"Te egy monologot nyomsz, en meg probalok diskurzust folytatni, de mar belefaradtam."

Természetesen, erre is rámutattam, nem vagy azon a szinten, hogy te diskurálhass.

Amikor iskolába jártál, akkor se egy diskurzus volt a tanóra. A tanár előadást tartott, te figyeltél rá. Itt ezt történt, mivel nagyon alapvető dolgokkal sem vagy tisztában.


Ahogy írtam, nem éred el az érettségi követelményeket a jelenlegi tudásoddal, ami szánalmas.

jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!