Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tényleg magasak az árak,...

Most tényleg magasak az árak, meg kaotikus helyzet van a gazdaságban, infláció vagy túloznak?

Figyelt kérdés

Ellenzeki vagyok, szegeny reteg is raadasul, de amiket latok itt, hogy milyen PlayStation-t vegyen valaki, milyen tobb szazezres telefont, ismerosok cegtol kapnak beremelest evente, meg szep kartyat is amivel vasarolhatnak meg elelmiszert is.


Ha tenyleg akkora gaz lenne, akkor nem a forditottja kene lennie? Nem lenne PlayStation vasarlas kerdes, nem lenne a legujabb iPhone kerdes vasarlas irant, megvonnak a szepkartyat vagy korlatoznak, hogy csak bizonyos helyeken lehet hasznalni, bankok hatalyos jogszabalyokat modositanak, magasabb kamat, MNB intezkedne, nem lenne annyi auto mert a benzinar 2 ev alatt 2 - 3 szorosara nott, de meg mindig ugyanannyi auto megy, nem tudnanak alberletet sem fizetni, a boltokban kapkodnak a legolcsobb dolgokat en viszont nem azt latom. Kerdesek itt fel vannak teve melyik a legjobb japan whisky (en nem iszom nem tudom, hogy van-e, azt tudom hogy sake van)? Es gondolom nem 800 forint. Ettermek tele, kavezok tele, starbucks, frei kavezo is. Mintha semmi nem lenne.


Ismetlem ellenzeki vagyok, de latom ellenzeki "tarsaimat", hogy mi hogy ma ugy dragult, de nem latom gyakorlatban a jelet. Mondjak, hogy nincs tanar - kozben van. Mondjak, hogy elmennek a tanarok, mondtak tavaly is.


De oszinten, minden ugyanugy maradt. Gyakorlatilag semmi nem valtozott. Egyedul amikor lattam valamit, az a COVID alatt volt, amikor bezartak nem-mukodhet-online kereskedelmi boltok vagy hasonlok, es hat nem volt munka. Elmentek sokan WOLTozni, meg ilyenek. Na akkor tele volt biciklissel, motorossal WOLT meg ilyenek. Ezt lattam a valtozast, hogy nincs munkaja sok embernek es gyakorlatban is szemmel lattam.


Babakocsikkal tele a szabadsag ter is peldaul, meg kb. mindenhol. Ha nem lenne penz, nem vallalnanak gyereket mert nincs is olyan korulmeny - jo vannak akik ennek ellenere is, de nem mindenki...?


De jelenleg csak ugy latom, ez az aremelkedes kerdes egy ideologia harc a Fidesz vs nem Fidesz.



jan. 15. 22:46
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

De ha magasak az arak, benzin, kaja, rezsi, kozos koltseg, auto karbantartasa, es meg ezer miniatur dolgot fel lehet sorolni. Ha ezek egyszerre emelkednek, akkor hogy nincs az a radikalis valtozas, mint amikor benyomtak a COVID riadot, es ahol nem volt Home Office ott onnan mentek az emberek es WOLToztak kerekparral telen nyaron?


Most hiaba Lidl, Aldi, Spar, itt arrol van szo, hogyha tenyleg az a "brutalis" arnovekedes lenne ami erint kereskedelmet, gyogyszertarakat, akkor a kormany is megvonna peldaul a tamogatasok egy reszet mert nem tudja finanszirozni a NEAK.


Nagyon ugy erzem ahogy 10-es valaszolo de inkabbb a felbujtasra hajlok, ami politikai jellegu amit a Fidesz is meg az Ellenzek is emleget, egyik ennak a javara, a masik annak a javara. Ez mar pusztan ideologiai harc, ki kit kovet. Termekek nagyreszenek az ara ahogy latom valoban felment, de nem 200% - 300%-al, na az nem csak ideologiai hangot csapna. A tej is ~250 ft (a zsir csokkentett a masik valoban dragabb) - ez a spar, es megneztem, nincs elteres a spar ahova jarok meg az aldi kozott. Ugyanaz a minosegu tej, mennyisegre ugyanannyiba kerul 10 - 20 Ft elteressel. Meg vasaroltam mindekettoben is nemreg, egyszer megsporolok a Sparban 2000 Ft-ot, a masikban 2024 Ft-ot.

jan. 16. 10:35
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ez mar pusztan ideologiai harc, ki kit kovet."


Ne ess a fekete-fehér látásmód problémájába, épp azt akartam kifejezni, hogy mindkét félnek van igaza, csak éppen a sajátját igyekszik nagyon kontrasztosítani. Egyszerűen azért, mert az embereknek egyszerű üzenetek mennek át.


A kormány teljesítménye ugyanakkor nem ideológiai kérdés, csak nehéz ezt úgy átadni, hogy az érthető legyen. Pl tőlem elvárják, hogy a munkahelyemen leadjam a szabadságaimat előre, de tavaly nyár végén sem volt 100%, hogy mikor lesz tanévkezdés, és mikor kezdődik a téli szünet. Ennek egyik fő mozgatórugója a tanári tüntetések, az iskolák fűtésének helyzete. Aminek a hátterében az elmulasztott munka van a vezetés részéről. A dupla árú tejföl nem a világ vége, de ettől függetlenül tényleg elég ragya munkát végez a vezetés.


Amire én túlzás címén akartam utalni az az, ahogy az emberek gondolkodnak. Olyan életszínvonal lett az alapvető, amiből nem akar senki engedni, ami mondjuk 20 éve még nem is létezett. Egy ilyen infláció racionálisan abból áll, hogy akkor most nem megyek nyaralni, mert nem fér bele, nem csináltatok műkörmöt, esetleg eladom az egyik autót, mert drága fenntartani. Az általam ismert emberek ezek közül egyiket sem tették meg, mert nem kellett, mégis az ország csődjét vízionálják.


Ilyenek vagyunk mi, emberek.

jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

En ugy latom, akik elmentek, azok nem a kereset/ber miatt mentek el, max egy kis resze, inkabb a jelenlegi politikai helyzet miatt. A penzzel nem volt gond, csak a kormanyi hulyesegek nem tetszettek nekik. Eddig azt hittem, hogy itt akkora szegenyseg van es emiatt vandorolnak, de nem.


Azert mennek ki mert egy lohere van a Varban, idaig erzem a szagat pedig messze lakok, aki radikalis, nem is jobboldali nem is kereszteny hanem embergyulolo modon hoz intezkedeseket mar szinte mondhatni direkt, de hogy miert akarja eluzni a magyarokat, azt nem ertem. Azt tudom, hogy a magyar utalja a magyart, de ennyire?

jan. 16. 13:02
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

"En ugy latom, akik elmentek, azok nem a kereset/ber miatt mentek el"


Egyébként ezzel tudok egyetérteni. Nem a bér a kulcskérdés, hanem a légkör. Márpedig ennek a lehúzó, mérgező attitűdnek, ami itthon van, nehéz eldönteni, mennyire okozója, vagy követője maga a politikus. Szerintem ez Orbánnál sokkal régebbre megy vissza, de a politikus meg ront rajta, mert a saját hatalma fontosabb, mint a népe.


Azért az nekem is éles emlék, amikor először mentem ki Németországba egy hétre. Ugyanannál a cégnél dolgoztam, ugyanazokkal az emberekkel, csak másik irodában. Nem tudtam, mi a fura, de azon kaptam magam, hogy olyan könnyed vagyok, nyugodt. Aztán amikor leszálltam Ferihegyen, az e200-as sofőrje már felszállássnál olyan suttyó volt velem, hogy azt hittem kirángatom a fülkéjéből. Akkor esett le, mi az igazu gond.


Nem az az elsődleges, hogy mennyit keresel, hanem hogy arrafelé amiben megegyeztél, azt megkapod, nem cseszegetnek, nem parázol, hogy holnapután mi lesz. Az utcán az emberek szintén nyugisak, mosolygósak, nem feltételeznek rosszat rólad, és néznek rád bizalmatlanul. Magyarként ez a nyugalom szabályszerű kultúrsokk volt.

jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem CSAK azért....

Azé nem mindegy mennyit keresek...

Üdv Dublinból

jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

Hát figyu, engem nem érdekel a politika. Egy brancs ezek. :D ;)

Nem akarok acsarkodó, buta proliként sem véleményt formálni.

De!

Én az ország keleti részén élek, egy ócska megyeszékhelyen.

Sz@r fizuk, sz@r munkahelyek vannak, teljes kilátástalanság.

Amit az utcán látsz: böhöm luxusautók, de az olcsóbb is mind csili-vili, fiatal járműpark.

Akiket ismerek minden családtagnak, aki vezető képes korú, saját autója van.

Szinte csak 100 misi feletti családi házak épülnek.

Az éttermek tele (olaszországi étterem árakkal), ha rendelsz több mint egy óra, mire kihozzák, ezt előre meg is mondják, mert mindig annyi a rendelés (vagy a futár kevés, nem tudom :D).

Úgy vásárolnak a boltokban, plázákban non-stop, mintha nem lenne holnap. Parkolni alig lehet.

Mindenki utazik, repked, a "csóróbb" is Thaiföldön telel.

Persze lehet akiket látok, azok mind programtervező informatikusok, hi-tech mérnökök, topmenegerek, topügyvédek, felkapott plasztikai sebészek. :D

jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

16


Azt a reszleget megvette a Fidesz. Egertol - Bekescsabaig atloban kb. Rokonaim ott elnek, ok mondjak. Nem egy rokon, hanem vagy 8, tavoliak. Ezert ilyen felkapott. Le akarjak nyomni BP-t, videket meg felemelni, ami oke, de legyen balansz.

jan. 17. 10:03
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

17.

Jó lenne ezt érzékelni már, normális munkahelyekkel és nyugodt életet biztosító fizetésekkel. :(

jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"Jó lenne ezt érzékelni már, normális munkahelyekkel és nyugodt életet biztosító fizetésekkel."


Azt mondta, a Fidesz vette meg. :)

jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

19.

Jóvanna. Csak hangosan gondolkodtam. ;)

jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!