Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tényleg magasak az árak,...

Most tényleg magasak az árak, meg kaotikus helyzet van a gazdaságban, infláció vagy túloznak?

Figyelt kérdés

Ellenzeki vagyok, szegeny reteg is raadasul, de amiket latok itt, hogy milyen PlayStation-t vegyen valaki, milyen tobb szazezres telefont, ismerosok cegtol kapnak beremelest evente, meg szep kartyat is amivel vasarolhatnak meg elelmiszert is.


Ha tenyleg akkora gaz lenne, akkor nem a forditottja kene lennie? Nem lenne PlayStation vasarlas kerdes, nem lenne a legujabb iPhone kerdes vasarlas irant, megvonnak a szepkartyat vagy korlatoznak, hogy csak bizonyos helyeken lehet hasznalni, bankok hatalyos jogszabalyokat modositanak, magasabb kamat, MNB intezkedne, nem lenne annyi auto mert a benzinar 2 ev alatt 2 - 3 szorosara nott, de meg mindig ugyanannyi auto megy, nem tudnanak alberletet sem fizetni, a boltokban kapkodnak a legolcsobb dolgokat en viszont nem azt latom. Kerdesek itt fel vannak teve melyik a legjobb japan whisky (en nem iszom nem tudom, hogy van-e, azt tudom hogy sake van)? Es gondolom nem 800 forint. Ettermek tele, kavezok tele, starbucks, frei kavezo is. Mintha semmi nem lenne.


Ismetlem ellenzeki vagyok, de latom ellenzeki "tarsaimat", hogy mi hogy ma ugy dragult, de nem latom gyakorlatban a jelet. Mondjak, hogy nincs tanar - kozben van. Mondjak, hogy elmennek a tanarok, mondtak tavaly is.


De oszinten, minden ugyanugy maradt. Gyakorlatilag semmi nem valtozott. Egyedul amikor lattam valamit, az a COVID alatt volt, amikor bezartak nem-mukodhet-online kereskedelmi boltok vagy hasonlok, es hat nem volt munka. Elmentek sokan WOLTozni, meg ilyenek. Na akkor tele volt biciklissel, motorossal WOLT meg ilyenek. Ezt lattam a valtozast, hogy nincs munkaja sok embernek es gyakorlatban is szemmel lattam.


Babakocsikkal tele a szabadsag ter is peldaul, meg kb. mindenhol. Ha nem lenne penz, nem vallalnanak gyereket mert nincs is olyan korulmeny - jo vannak akik ennek ellenere is, de nem mindenki...?


De jelenleg csak ugy latom, ez az aremelkedes kerdes egy ideologia harc a Fidesz vs nem Fidesz.



jan. 15. 22:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
27%
10 millió ember él itthon. Ebből van 4 millió dolgozó. Nem mindenki szegény. Nem mindenki 200-300 nettó visz haza. Nagyon sokan dupláját, tripláját keresik. Ők nem írhatnak ilyeneket? ;]
jan. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
14%
Magyarországon rendkívül alacsonyak az árak.
jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
68%
Meg valaki jobban vásárol én például Aldiban és Lidlben szoktam mert sokkal olcsóbb minden mint a spar vagy a tesco. Kb fele annyiból kijövök mint az utóbbi kettőben máris sporoltam fele pénzt ami mehet a psre ;3
jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 árokpart ***** válasza:
70%
2-es Alacsonyak? Olaszország is olcsóbb már nálunk, Svájccal vagyunk már lassan egy árszínvonalban. Egy svájci weboldalon lévő 38-as Special riasztó pisztolyba való vaklőszer hasonló áron van már mint nálunk.
jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

2


Ha jol tudom pont ezen van a vita, hogy az arak itthon ugyanolyanok mint nyugaton, de a kereset meg alacsonyabb. Bar mar kezdek ketelkedni.

jan. 15. 23:10
 6/30 A kérdező kommentje:

3


A sparnak kulonbozo uzlettipusai vannak. [link]


Az egyik dragabb, a masik meg mar nem is teljesen SPAR tulaj, hanem csak reszben. Nem tudom melyik SPAR-ra gondolsz. De en lattam mar nagyon nagy eltereseket 2000 Ftosokat ilyen spar meg olyan spar kozott. A tetel a legtobb SPARban meg mas elemiszerboltban kb. 3500 Ft.

jan. 15. 23:14
 7/30 anonim ***** válasza:
87%

gyerekek alig vártam, hogy visszaérjek Dublinba a téli szünet után

az árak sokkal húzósabbak mint itt nálunk és a harmadát se keresik otthon

kirendelem a kaját 10k forintért és NEMLKAOK JÓL :DDDD

baxtál ilyet? hát persze ugyanannyiba kerül mint 1 éve csak épp a felét hozzák ki :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

kabaré

jan. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%
4: sikerült megint a leghülyébb példát venned, ami alapján össze lehet hasonlítani két országot. Mért nem a hús, a tej, az áram vagy a gáz árát nézed.
jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%

Igen, nagyon magasak Magyarországon az árak, főleg a medián (valós árlag) fizetések színvonalához képest, és az itt árult termékek minőségéhez képest.


Voltam pár hetet spanyolba, porgugáliában, szlovákiában az összel, bizony a narancskomcsik által óbégatott euro apokalipszis még mindig nincs, nagyon sok dolog olcsóbb.


Itthon meg az élelmiszereknél főleg 2-3x-os áremelkedések is voltak egy év alatt.

jan. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam az eddigi beszélgetést, csak a véleményemet írom le.


"tényleg magasak az árak, meg kaotikus helyzet van a gazdaságban, infláció vagy túloznak?"


Szerintem párhuzamosan igaz a kettő. A magyar infláció az EU toronymagasan legmagasabb értéke, ekkora inflációt a Gyurcsány-kormány idején láttunk utoljára, előtte meg a rendszerváltáskor, és mindkettő igen kaotikus időszak volt. Azért az elég ijesztő, amikor kapsz egy árajánlatot az épületszigetelő szakitól, és két nap múlva felhív, hogy lassan dönteni kéne, mert nem tudja tartani az árat a tüzép. Szerintem amikor milliós beruházásoknál nem tudsz 3 napra tervezni, az káosz.


Ugyanakkor igen, az emberek túloznak. Világvégét, nyomort, államcsődöt és banánköztársaságot látnak mindenben. Történelmi távlatokban azt kell mondani, hogy a királykisasszony lábát töri a gyémántcipellő, mert ennél sokkal durvább gazdasági helyzeteket kellett átvészelni akár 15 évvel ezelőtt is.


Félreértés ne essék: ettől még szar a dolog, csak túldrámázni sem szerencsés.

jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!