Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a valós oka, hogy ennyi...

Mi a valós oka, hogy ennyi kórházigazgatót kirúgtak egyszerre?

Figyelt kérdés

[link]

Egynél lehetséges, de szerintem erősen mondvacsinált indok, hogy covid idején egyszer nem megfelelően nyilatkozott. Kettőnél a nyugdíjkorhatárt jelölik meg, bár ez is nyögve nyelős, mivel a legtöbb orvos, vezető azon túl is dolgozik. Ennyi embernél egyszerre a szakmaiatlanság kizárt, és személyesen is ismerek egy olyan érintettet aki tutira lelkiismeretesen végezte a feladatát, és a rábízott kórház is prosperál.



2023. dec. 14. 08:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
"Rendben, biztos hogy van köztük aki nem igazgatónak való" Ebben az országban már rég nem szempont, hogy jó, vagy rossz igazgató, tudja, nem tudja a feladatát. Ugyan ez volt nemrég a honvédségnél is, ha emlékszel. Sokkal fontosabb pártunk iránti lojalitás, mint a szakmai tudás.
2023. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"A vezetéstudomány, egy teljesen különálló tudományos terület.

Elsősorban nem a bőr vágási technikáját vagy hasonló dolgokat kell ismerni"


Igen. Sok orvosnak van ilyen végzettsége is amúgy, pláne akik ilyen vezető pozíciókban vannak. Csak szólok. Van olyan, hogy orvos-közgazdász képzés pl. a Corvinuson és Szegeden. Vagy a SOTE-n van Egészségügyi Menedzserképző Központ, pont ilyesmire.

Egészségügyi igazgatási dolgokkal foglalkozom, nem csak úgy kitaláltam ezt az infót.


A kérdésre válaszolva: szerintem "erős kuki" mutogatás van emögött. Kell az erődemonstráció, hogy simán kirúgunk ennyi embert, ha nem vigyáztok magatokra. Ez kifelé, másoknak üzenet. Az OKFŐ főigazgatóját és pár másik igazgatóját is leváltották pár hete. Valószínűleg ismét készülnek átszervezni a kórházak és az eü irányítását, persze jobb ezúttal sem lesz.

2023. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

12#


Más elvégezni egy papírt és más emberileg, szociális alkalmasnak lenni rá.

Az orvos maradjon az anatómiánál ,gyógyításnál.

A menedzser meg a menedzselésnél.

2023. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
A Jóisten mentsen meg minden intézményt attól, hogy egy olyan ember vezesse, aki szakmailag nincs képben azzal, amit ott csinálnak.
2023. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Az eltávolítottak vélhetően még képesek voltak különbséget tenni egészségügyi intézmény és haláltábor között.
2023. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

14#


Pedig ez a módi.

A csoportvezető viszi a szakmai részt, EÜ-ben ez az osztályvezető főorvos.A költségeket, szociális kérdéseket, meg a menedzser.



Sok cégnél vannak junior menedzser programok pl:BOSCH, ahol frissdiplomások kapnak betekintést több területbe és a végén menedzseri munkakört kapnak.

2023. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már minden területen, nem a szakmai munka számít, hanem párthű elvtársak legyenek vezető pozícióban.

Nem véletlen, hogy Magyarország előre megy a szakadékba, nem hátra.

2023. dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

#17

Szerintem már régóta Fideszes, vagy ahhoz lojális emberek vannak az eü vezető pozíciókban. A covid alatt bőven volt idő, és lehetőség kiszelektálni a nekik nem tetsző embereket. Csak két dologra tudok gondolni, az egyik, hogy valami strukturális átalakítási szándék van a háttérben, ezért pozíciókat szüntetnek meg, alakítanak át. A másik az a hatalom prezentálása, rotálni kell a középvezetői réteget, állandó bizonytalanságban tartani, ezzel is folyamatosan frászban lehet tartani a helyüken maradókat. Van egy hatalmi technika az alárendeltekkel szemben, az állandó nyomás, stressz, az arra alkalmasakat nagyobb teljesítményre ösztönzi, bár alkattól függően ez korai kiégéshez vezethet.

2023. dec. 14. 13:45
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
18 Simán kinézek belőlük bármit, korrektségnek, tisztességnek nyoma sincs.
2023. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Az egyik menesztett kórházigazgató személyes ismerősöm (őt egyébként azért menesztik, mert betöltötte a 65 évet - igaz eddig ez nem volt probléma, csak hirtelen most lett az). Az ő egyik beosztottjától hallottam, hogy hétfőre fölrendelték a leváltandókat a Belügyminisztériumba, ott fogják hivatalosan leváltani őket. Megírták nekik, hogy fekete öltönyben menjenek (a nők gondolom fekete kosztümben). Önkéntelenül is az jutott eszembe, hogy a fekete a gyász színe.

Megkérdeztem, mi történne, ha valamelyik renitens kórházigazgató mondjuk hupikék öltönyben jelenne meg? Kiderült, hogy akkor be sem engedik a minisztériumba. Tovább kérdezősködtem: "Akkor mi lesz? Vele nem tudják közölni a leváltását? Akkor ő a posztján marad?" :-)))))

Abban a beszélgetőpartnerem is egyetértett velem, hogy nevetséges bohóckodás ez a minisztérium részéről.


Ja, és utána a helyettesük lesz az igazgató és akár fél-egy év is eltelhet, mire pályázat útján kiválasztják az utódjukat.

Szerintem egy felső vezetői posztnál nagyon rossz ez az ideiglenesség, hogy a megbízott igazgató majd semmi nagyobb változtatásba nem akar belefogni, hátha az utódjának más lesz az elképzelése. Így minden - adott esetben előre mutató - változtatás csak tolódik tovább.

2023. dec. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!