Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a valós oka, hogy ennyi...

Mi a valós oka, hogy ennyi kórházigazgatót kirúgtak egyszerre?

Figyelt kérdés

[link]

Egynél lehetséges, de szerintem erősen mondvacsinált indok, hogy covid idején egyszer nem megfelelően nyilatkozott. Kettőnél a nyugdíjkorhatárt jelölik meg, bár ez is nyögve nyelős, mivel a legtöbb orvos, vezető azon túl is dolgozik. Ennyi embernél egyszerre a szakmaiatlanság kizárt, és személyesen is ismerek egy olyan érintettet aki tutira lelkiismeretesen végezte a feladatát, és a rábízott kórház is prosperál.



2023. dec. 14. 08:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Talán nem menedzselték megfelelően pénzügyileg a kórházakat, sok lett az adósság.
2023. dec. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a kirúgottak sokat ellenkeztek, vitáztak.
2023. dec. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a döntések kb. úgy születnek meg, hogy a hetedik konyak után a Főilletékes megfogja a tollát, húz egy vonalat és azt mondja: "Akinek áthúztam a nevét, azt ki kell rúgni!" Ha részegségében kicsit odébb csúszik a toll, akkor nem X-et, hanem Y-t rúgják ki.

Ennyi szakmaiság és tudatosság van az ilyen döntések mögött.

2023. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Rendben, biztos hogy van köztük aki nem igazgatónak való, lehetnek nézeteltérések is a felső vezetéssel, de ezek hirtelen egyszerre derültek ki 20 igazgatóról? Mennyi állami kórház van Magyarországon 100-150? Ha 20-ból kirúgták az igazgatót az 15-20%, szignifikáns.
2023. dec. 14. 09:24
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valami havernak kell helyet csinálni. Lehet, hogy egy erőfitogtatás, hogy a többiek tudják, hogy ilyen könnyen lehet innen repülni.


Egyébként az egyetlen jogosnak tűnő esetről, az orosházi kórházigazgató leváltásáról hallottam az alábbiakat. Mint ismeretes, ő (a média szóhasználatával) "magánklinikát" nyitott és annak nemcsak tulajdonosa, de egyik orvosa is volt. Nos, kiderült, hogy ez a magánklinika egy tornácos falusi ház átalakításából létrehozott létesítmény. Persze, ettől függetlenül én is azt gondolom, hogy egy kórházigazgató ne maszekoljon, de azért a hangulatkeltés itt is tetten érhető volt.

2023. dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Én személy szerint, nem is raknék orvos végzettségű embereket kórházak élére.

Az egy menedzseri munka elsősorban.



Ki kellene képezni közgazdászokat, elvégeztetni velük az egészségügyi menedzsment képzést.Racionálisabban tudnák kezelni a helyzetet, mint a fehér köpenyesek.

2023. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Ezek az igazgatók már javarészt a Fidesz kormány idejében fideszes egészségügyi vezetés idején lettek igazgatók. Vagy 13 év Orbán-kormány simán leválthatta volna őket ennyi idő alatt. De nem tette eddig.

Magyarán az Orbán-kormány alkalmatlansága hogy ennyire halódó egészségügyben kellett ekkora kirúgási hullámot generálnia egyszerre.

2023. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

6-os, el vagy tévedve, mert a kórházigazgatók döntő többsége eü. menedzseri képzettséget is szerzett menet közben.

Az konkrétan hülyeség, hogy az orvosi egyetem elvégzése kizáró ok legyen egy kórház vezetőjének kinevezésekor.

2023. dec. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Orbán Viktor
2023. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

8#


A vezetéstudomány, egy teljesen különálló tudományos terület.

Elsősorban nem a bőr vágási technikáját vagy hasonló dolgokat kell ismerni


A multik, nagyvállalatok többségénél erre már rég rájöttek.Persze ott is előfordul,hogy a seniorra ráhúznak egy menedzseri állást, akkor is, ha totál alkalmatlan rá.Erre akkor jönnek rá, amikor összekuszálja a költségvetést meg elkezdenek alatta felmondani.


Az állami területek,közszféra meg szokás le van maradva ebben.

2023. dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!