A megyek átnevezését vármegyékre miért nem volt nemzeti konzultáció?
#3
most megspóroljuk ennek az összegnek a sokszorosát azon, hogy összevonták az önkormányzati és uniós választásokat 😉
#7 mennyibe került? A telexnek sikerült egy 650 milliós összeget összehozni, inflációval legyen 1 milliárd. Közben meg idén a költségvetés 40 ezer milliárd.
Olyan mintha a nettó 300 ezres fizetésedből elköltenél 7 és fél forintot.
"A megyek átnevezését vármegyékre miért nem volt nemzeti konzultáció?"
Biztos ezt akartad írni, csak hadilábon állsz a nyelvtannal:
A megyék vármegyékre történő átnevezésével kapcsolatban miért nem volt nemzeti konzultáció? (Így még értelme is lett volna...)
"Féltek, hogy az emberek nem akarnak visszamenni a középkorba?"
"A második világháború végéig a hivatalos elnevezés a vármegye volt, de ennek szinonimájaként széles körben használták a megye szót is, sőt, ez törvények[1] és egyéb jogszabályok szövegében is előfordult. Az 1949. augusztus 18-án elfogadott 1949. évi XX. törvény, azaz a Magyar Népköztársaság új, szovjet mintára megalkotott Alkotmánya hivatalossá tette a „megye” megnevezést, és ettől kezdve csak történeti megjelölésekben fordult elő a „vármegye” szó."
Amint látod, nem a középkorba, hanem az 1949 előtti időszakba tértek vissza (oda is csak az elnevezés tekintetében). Hosszú évszázadokon keresztül a vármegye volt a hivatalos elnevezés, amelyet az 1949-es kommunista alkotmányban változtattak megyére. Már a rendszerváltáskor vissza kellett volna nevezni, nem pedig hagyni még három évtizedig létezni ezt a kommunista csökevényt.
Kérdező
Azt, hogy fontos a nyelvünk és megpróbálnak visszahozni olyan szavakat, elnevezéseket amiket a kommunisták változtattak meg hogy leszoktassák a magyarságot arról, hogy magyarok akarjanak lenni, egy döntés volt. Átgondolták, megbeszélték azzal akivel kellett és nem nyitottak róla vitát, mert eldöntötték. Ahogy eldöntöttek sok más dolgot is amiről nem kérdezik meg az embereket, sem az adóváltozásokról, sem az autópálya fizetési rendszerről, sem a vasúti fejlesztésekről.
Vannak viszont olyan vitás kérdésekben amikben megkérdeznek. Ezekre válaszolhatsz a nemzeti konzultációban. A többiről meg véleményt mondhatsz a következő választáson. Ennyi.
Még megy egy kis ideig a hiszti a vármegyéken meg az ispánokon, aztán éppen úgy megszokod te is, mint ahogy a nagyszüleink megszokták amikor ezeket átnevezték megyére meg amikor 2011-ben elnevezték kormánymegbízottnak.
"kormánymegbízott" sokkal többet mond mint az "ispán"
persze a felcsúti Döbröginek biztos jobban tetszik az ispán szó
„A megyek átnevezését vármegyékre miért nem volt nemzeti konzultáció?”
Ez így totál értelmetlen. Így akartad kérdezni, nem?:
A megyék vármegyékre történő átnevezése előtt miért nem volt nemzeti konzultáció?
"Azt, hogy fontos a nyelvünk és megpróbálnak visszahozni olyan szavakat, elnevezéseket amiket a kommunisták változtattak meg hogy leszoktassák a magyarságot arról, hogy magyarok akarjanak lenni, egy döntés volt."
Remek, de a megye szót nem a kommunisták találták ki és nem ők "erőltették" a népre, hanem jóval előttük is használatban volt (hivatalos dokumentumokon is és "vár" nélkül).
Meg egy párszor szerintem már leírtam, hogy egyébként a kommunisták 1950-ben pont, hogy nem ilyen megyerendezést terveztek, hanem teljesen fel akarták volna számolni a megyéket és helyette szovjet mintára tanácsrendszert kíséreltek meg. Ez nem csak a megyék határának módosítását jelentette volna (ami megvalósult), hanem egy teljesen más elven való közigazgatási beosztást. És ami érdekes: hogy ez nem ment át az elvtársakban sem. Egyszerűen a megyerendszer olyan erős alapokon nyugodott a magyar közigazgatás történetében, hogy végül nem tudták megszüntetni.
De ezt úgysem hiszed el, mert csak azt hiszed, amit hallani akarsz és egyezik a fidesz propagandájával.
"Nem is volna vele baj, ha nem kerülnének ezek a dolgok pénzbe"
Attól hogy tróger vagy, az ország még nem lesz az. Költözz Németországba, ott divat a csóróság és végre hozzád méltó élettérbe kerülsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!