Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől lenne jó egy bérlakáspro...

Mitől lenne jó egy bérlakásprogram, amire olyan sokan rá vannak feszülve?

Figyelt kérdés

Az egész egy marxista elképzelés.Elvből sem kellene ilyesmit támogatni egy piacgazdaságban.


Másrészt, minden állami/önkormányzati projekt a korrupció melegágya és ezenfelül is óriási visszaélésekre ad okot.Könnyen megjelennének "nem megfelelő" lakók, akiket nem tudnának kitenni, ahogy van ez így a mostani önkormányzati tulajdonú ingatlanoknál is.


Harmadrészt, demotiválná az embereket.

Az ország kezdi kivetkőzni a szoci,proletáros múltját, a fiatalabbak motiváltak, egyre többen mennek felsőoktatásba, fejlődni akarnak, tanulni.Nagyon sok az idősebb levelezős tanuló is az egyetemeken.


Ha lenne olcsó bérlakásocska, sokan megállnának a 8 általánosnál vagy az érettséginél és nem akarnának fejlődni, mert "minek", ha abból is eléldegél egy közepes szinten.


A magyar emberek ráadásul utálnak bérelni valamit, szeretik, ha a tulajdoni lapon az ő nevük áll.



Kellene célok, kell motiváció, kell verseny az embereknek.

És nem szocializmusra van szükség.Azért volt rendszerváltás,hogy az ilyenek a gondolata, mint szociális bérlakás is eltűnjön.


2023. dec. 11. 22:30
1 2
 1/12 árokpart ***** válasza:
56%
Ausztriában tökéletesen működik és Svájcban is, de még Csehországban is. Sőt Magyarországon az első Fidesz kormány egyik legnagyobb vívmánya volt.
2023. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 árokpart ***** válasza:
57%
A fejlett nyugati államokban egy nyolc általános és egy érettségizett ember is jól megél. A jól élés miért csak az értelmiségiek kiváltsága legyen?
2023. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2#

Nem mondtam,hogy csak értelmiségeké.

Ismerek programozót diploma nélkül, illetve jól megélő festőt, burkolót, villanyszerelőt.


De, egy érettségi, 8 általános az nem szaktudás.Versenyképtelen.Másra nem jó, mint gyártósori munkára.

2023. dec. 11. 22:41
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Ja, sokkal jobb, hogy nincs hol lakni.
2023. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Ott van a csupa negatív példa előttünk, nézd meg ezt a sok élhetetlen harmadik világbeli országot ahol működik, ilyenek mint: Ausztria, Svájc, Dánia...

Még belegondolni is rossz hogy olyan állapotok legyenek itt.

2023. dec. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

A munkából élőknek jobb lenne.

Aki abból él, hogy más azért dolgozik, hogy nála lakhasson, annak nem jó.


A lakhatásnak is ugyanolyan alapjognak kellene lenni, mint az állami egészségügynek vagy oktatásnak.


Mondjuk olyan dolgok támogatása helyett, mint a sport, az egyház, ezeknek kellene piaci alapon működnie, mert ezek nem létszükségletek, mégis olyanok adójából is fizetik ezeket, akiknek egy garzon sem kifizethető.

Szerinted ez elfogadható?

2023. dec. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A proletárság alapja a bérlés. A hatos például egy űberproletár.
2023. dec. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

#7


Nem, lakásért gyereket csinálni, az a proliság, igénytelenség.


Mindezt mások pénzéből.


Birtoklás pedig egy illúzió.

Leszel 60 éves mire a tiéd lesz:)


Az igazán gazdagokon kívül nem birtokol senki semmit.

A tested a tiéd.


Ha nagy nehezen összekaparsz egy lakást, de nem fizetsz valami számlát, már terhelik is az ingatlanra.


Ha egész életedben munkára vagy szorulva a megélhetéshez, akkor is egy proli vagy, ha saját lakásban élsz, ha bérled.

2023. dec. 12. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy a Kérdező teljesen ignorálja azokat a piacot torzító hatásokat (CSOK, rezsitámogatás, állampapírok, kamatláb stb.), amelyeknek köszönhetően alakulnak elviselhetetlenül az árak a jelenlegi lakáspiacon.

Nem, persze csak a bérlakás a komcsi dolog, az nem baj, ha egyébként az állam mindenbe belenyúl...

2023. dec. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
"8" Én is kétkezi munkával kerestem a kenyeremet, magam által választott szakmával. Senki nem kényszerített, hogy ezt tegyem, én ezt akartam csinálni és nem is bántam meg soha. Én is proli vagyok de azért nagyon nem mindegy, hogy a saját házamban, vagy máséban lakom. Tény, hogy a számlát fizetni kell de egy bérleményben is. Nem vagyok én a bérlemények ellen csak valahogy azt kellene nálunk is elérni, hogy ez ne kényszermegoldás hanem egy választható lehetőség legyen azok számára akik nem akarnak saját házat, v lakást. Mindjárt szimpatikusabb lenne a dolog ha nem ez lenne emberek ezreinek az egyetlen lehetőségük a lakhatásra.
2023. dec. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!