Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet havi 500k-ból megélni?

Hogy lehet havi 500k-ból megélni?

Figyelt kérdés

Albi jobb környéken 200k/hó. Kaja napi 5k (ebéd már 3k alatt alig tud kijönni, reggeli+vacsora...), az még 150k. Egyéb számlák, még vagy 50k. S ha van autód, esetleg néha veszel is valamit magadnak (ruha, telefon, laptop, hobbi), akkor ott vagy, hogy hóvégén kijössz nullában egyedül.


Lakásra gyűjteni, családot fenttartani, nyaralás stb... miből? S a munkáltató meg szembe röhög, ha ennyit elkérsz.



2023. nov. 22. 21:11
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
59%

"Tészta: Már igen jó minőségű tésztát lehet kapni 500 alatt is, főleg spagettit."


Hát én még nem láttam :D Egyik boltba se.


"Hús: Te komolyan bezabálsz 1 milánóis ebédnél 500g darálthúst? Ember! 1 adagra kb. 25-30 dkg hús megy el, miért kell trollkodni?"


Simán. Nem sok az.


"Paradicsomszószból szintén van olcsóbb is, amivel ugyanúgy nincs semmi probléma."


Ugyszint nem láttam. Mutasd meg.


"Ezen kívül a hagyma, olaj, egyéb fűszerek, sajt stb. nem 1 főzésre mennek el, hanem többre."


Ezt írtam is. Nem is számoltam rá. =)

2023. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
23%
És akkor még levest nem is főztünk ugyebár ... :)
2023. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim válasza:
77%

26-nak üzenem. Szerintem olcsóbb az otthoni főzés. Még ha lazacot vagy kacsacombot sütök az is olcsóbb mintha egy átlag kaját rendelnék.


Ha netán pont ugyanannyira jön ki, vagy netán drágábbra az otthoni főzés akkor is inkább főzést választanám. Hogy miért :D ? Hát mert az ételnek sokkal jobb íze van amit én csinálok, mint amit a boltba, étterenbe, büfébe, kifőzdébe veszek. Ráadásul nekem sokszor nem esik jól a kifőzdei étel. Ég a gyomrom vagy nagyon felpuffadok tőle. De hát mindenki szíve joga, hogy főz vagy nem.

2023. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
79%

26, te hol vásárolsz? Mari néni helyi falusi butikja se ilyen drága. Egy kajára megenni egy csomag tésztát elég meredek. 10 éve főzök magamra, 4 éve meg házasok vagyunk, azóta kettőnkre+gyerek. Olyan még nem volt, hogy olcsóbb lett volna étteremben kajálni, mint otthon főzni. Egy adag bolognait (mert a milánóid bizony gombát is tartalmaz, te ezek szerint azt se tudod mi az) megfőzök 4000 forintból 3 napra, de nem ám vacak porokból, hanem rendesen hagyma-zeller-sárgarépa-vörösbor kombóval. Sajtnak ementálit szoktunk venni, piacon termelőtől. Nem kell abból se egy kilónyi.

Itt inkább azzal van baj, hogy annyit zabálsz, hogy az már egészségügyi kockázat… gondolom van ott túlsúly bőven..

2023. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
83%
XD komolyan azzal érvelnek itt az emberek hogy rendelnek 2000-3000 forintért valamit, ami jó eséllyel 1 ebéd max vagy vacsora adag. Közben a másfélszereséből főzni 3 napra 6 kajálásra drágább XD, látszik, hogy nem szoktatok főzni.
2023. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
A milánóira biztosan nem kerül 500 g darálthús. Az a bolognai. A milánoira többnyire sonka meg gomba kerül.
márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
30%

#35


Ja, főzni se olcsóbb.


Ha veszek 3000 Ft-ért egy 8 szeletes pizzát, az nekem 2 napra, 2 étkezésre elég, (2 szelet/étkezés)


Mondj nekem olyan kaját, ami 3000 Ftból megvan, és, 2 napig eszed?


Ráadásul 1 emberre nem éri meg főzni, gázt használni.

márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

"Mondj nekem olyan kaját, ami 3000 Ftból megvan, és, 2 napig eszed?"

Nem engem szólítottál meg, de voltam már nehéz pénzügyi helyzetben és hamar rá kellett jönnöm, hogy akkor maradok fenn, ha magamra főzök. Ha egy hozzászóló már úgyis kommentálta a bolognait, nézzük azt:


500 gm darálthús - 950 Ft

500 gm spagetti tészta - 810 Ft (persze van ennél olcsóbb is)

1 db paradicsomkonzerv - 500 Ft

Hagyma kilója, amiből igazából elég kb. 300 gm - 490 Ft

Összesen: 2750 Ft és nekem legalább 3 étkezésre elegendő.

És hozzátenném, hogy bármilyen krumplifőzelék fasírttal, vagy frankfurti leve virslivel is kifér 3000 Ft-ból és tovább bírják 2 étkezésnél.


Illetve most visszaolvastam a hozzászólásokat, úgy látom már volt erről a konkrét bolognairól is szó. Ha esetleg ugyanaz a hozzászóló vagy, aki azt mondta, hogy 400 gm hús simán lemegy 1 étkezésre, akkor szerintem felül kéne vizsgáld az étkezési szokásaidat. 130 kilós férfiként nekem is simán kijön 2-3 étkezésre ez a recept, pedig már így is többet eszem, mint kellene.

márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
46%
Ha saját lakásod van nem albid, akkor igen.
márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

Okos gazdálkodással ki lehet jönni. És ha csak ennyi van, ezt kell beosztani.

Saját lakás, mindenféle városi költségekkel. Egyik oldalról se támogat szülő...🙁 mert nem élnek...


Nekünk 300.000 se jön be, kettőnkre.

Én főzök.

Ha megveszem a pörinek való húst, jó kilót veszek, rendes húsboltba. Megfőzőm pörinek. És egy fél literes méretű vajasdobozba teszem, fagyóba.

( és eszünk is abból frissibe. 😊 )

Ha előveszem, akkor krumplit sós vízbe főzöm, majdnem készre. Utána összefőzöm... És ez 2 evésre elég szokott lenni.

Szeretem a sült kolbászt. Van hogy 3 párat veszek, egyszerre sütőzacsi - sütőbe megsütöm. Azt feldarabolom, és be a fagyóba. Annyit veszek ki, amennyi elfogy.

Csak így tudunk kijönni ennyiből.

márc. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!