Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet havi 500k-ból megélni?

Hogy lehet havi 500k-ból megélni?

Figyelt kérdés

Albi jobb környéken 200k/hó. Kaja napi 5k (ebéd már 3k alatt alig tud kijönni, reggeli+vacsora...), az még 150k. Egyéb számlák, még vagy 50k. S ha van autód, esetleg néha veszel is valamit magadnak (ruha, telefon, laptop, hobbi), akkor ott vagy, hogy hóvégén kijössz nullában egyedül.


Lakásra gyűjteni, családot fenttartani, nyaralás stb... miből? S a munkáltató meg szembe röhög, ha ennyit elkérsz.



2023. nov. 22. 21:11
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
59%

#22:01

Havi 500 az kb 350nettó. Budapesten 120k + rezsi körül vannak az albik, amik nem lepra tanyák. Kaja egy hónapban kb 40 - 50k. Kifizeted a kötelező internet+telefon+ilyen-olyan albi közös költséget +10. Havi munkába járás legyen mondjuk +10k. Lemegy kb 220k úgy, hogy még csak az életben maradáshoz szükséges dolgokra költöttél és marad olyan 100-120k. Ellehet lenni így, de még akkor nem szórakoztál, nem érezted jól magad a megtakarításokról ne is beszéljünk. Ha lenne gyereked már esélyed sincs...

2023. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
91%
Én elég jól elélek belőle.
2023. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

Problémákat meg lehet oldani csak kezdem azt érezni, hogy olyan dolgok váltak normává, amikkel régen nem kellett kompromisszumokat kötni...


Gondolok itt arra, hogy kifőzdébe inkább nem veszek levest, csak másodikot. Régen vettem, de ma már ez túl drága. Vagy rendelek/magamra főzök, mert ebben a rendszerben a kantin/menza megfizethetetlen.


Nem ülök autóba, inkább tömegközlekedek. És ez persze, JÓ, DE nem a környezet miatt teszem, hanem mert nem tudom megengedni magamnak már.


Szüleim lakást vettek, mikor annyi idősek voltak, mint én. Nekem életem végéig kell(ene) törleszteni egy banknak, hogy nyugdíjas koromra ne az utcára kerüljek.


Ha kimegyek szórakozni, csapolt sör 1000 forinttól kezdődik. Inkább ki sem megyek, vagy 1-2 sör után leállok, esetleg iszok fröccsöt mert amit régen meg tudtam engedni magamnak, ma már nem.


Vannak megoldások, de ezeket elfogadni... Csak normalizálnak valamit, ami qrvára nem normális.

2023. nov. 22. 23:06
 14/55 anonim ***** válasza:
93%

#11

A kérdés 500 nettóról szólt.


#9

"Ezért van a vállalkozókon több százezres öltöny, milliós karóra."


És akkor ez legyen az etalon? Értem én hogy státuszszimbólum, de normális esetben nem kell milliós karóra hogy az ember érezze magát valakinek.


"Nem kell komfortosan lakni, elég olcsó parizert enni, turkálóból öltözködni."


Nem csak tescos párizsi meg 'Fine dining' létezik ám. Ezek között azért vannak átmenetek. A havi 500 nyílván nem lesz elég egy luxus élethez, de egy viszonylag normális életszínvonalhoz pont elég, legalábbis nem kell nyomorogni.


"Mert sok a szolgalelkű, buta ember."


Belegondoltál már amúgy mennyire rá vagy szorulva azokra akiket így lenézel? Legyen az gyári munkás stb. ha nem lennének, szerinted ki állítaná elő az élelmiszert vagy a milliós öltönyt? A társadalom különböző rétegeinek szükségük van egymásra, máskülönben összeomlana az egész. Az hogy sokan halálra dolgozzák magukat csak hogy éppen kihúzzák hó végéig az szomorú, de erről elsősorban nem a "közemberek" tehetnek.

2023. nov. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
45%

14

Ez bruttó 500. Nettóba nagyon sok lenne.

2023. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
83%

#15

"Albi jobb környéken 200k/hó. Kaja napi 5k (ebéd már 3k alatt alig tud kijönni, reggeli+vacsora...), az még 150k. Egyéb számlák, még vagy 50k. S ha van autód, esetleg néha veszel is valamit magadnak (ruha, telefon, laptop, hobbi), akkor ott vagy, hogy hóvégén kijössz nullában egyedül."


Valószínűleg nettóra gondolt a kérdező, máshogy nemigen jönne ki a matek :) Ezért mondtam hogy 500-ból azért nem kell már nyomorogni.

2023. nov. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
85%
Ha albérletet vagy lakáshitelt is fizetsz, akkor sehogy. Maximum elvegetálni lehet belőle.
2023. nov. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
69%

Aki havi 500 ezer nettóból nem tud megélni tegyen egy szívességet az emberiségnek, és ássa el magát, de komolyan. 150 ezer kajára? Azt, hogy? Gondolom a főzés legtöbb esetben derogál, inkább éttermekben kajálsz, akkor ne csodálkozz.


Nyilván sz*r a helyzet, de aki képtelen nettó 500-ból megélni Magyarországon, abban az esetben nemcsak a rendszerrel van baj, hanem magával az egyénnel is. Utálom a Fideszt és a zsírdisznót is, de az ilyeneket legszívesebben elküldeném 1 hónapra valamelyik noname EU-n kívüli országba, akkor talán jobban értékelné azt, amije van.



Az ilyen emberek az apokalipszis idején elsők közt fognak hullani, életképtelenség netovábbja...

2023. nov. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
90%

400 bol is siman kitudnád hozni a hónapodat. 200+50 az albérlet, 150 az étel. Meg kell probalnod olyan ételeket készíteni, ami több napra is jó és fagyaszthato. Pl én pizza tésztát hűtőbe teszem, 8 gombóc kettőnknek elég 3 napra, ebéd vacsi. A többit vagy ami marad lefagyasztom

Mi ketten éltünk 430 ezerből, kocsi mellett, 200k albérlettel. Nehéz volt, de sikerült. Ne aggódj sokat ezen

2023. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:

#18

S szereljem az autót is magam, csempézzem a fürdőt és cserepezzem a tetőt is magam stb... stb... Nem derogál, csak szerintem egy jól működő gazdaságban nem lenne luxus kiadás, ha az végezné az adott munkát, aki ért hozzá 🤷‍♂️, s talán nagyobb hatásfokkal is működnének a dolgok. Itt meg mindenki ügyeskedik meg próbálja átverni a másikat, 1 év alatt meggazdagodni, aztán csodálkozunk, hogy 💩 a gazdaság.

2023. nov. 23. 15:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!