Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy szakmai...

Támogatnád, hogy szakmai képzés keretei után orvos asszisztensek is elláthassanak kisebb egészségügyi beavatkozásokat orvoshiány esetében a körzetekben vagy szakrendeléseknél esetleg kórházaknál?

Figyelt kérdés
Pl. kisebb műtétek varratkiszedései, foghúzás stb. Pl.: Van optometrista aki szemüveget csináltathat a saját felmérése, diagnózisa alapján.

2023. nov. 21. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Foghúzást nagyon nem.
2023. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindenki operálja otthon magát. Nem kéne ilyen felesleges dolgokra szórni a pénzt, amikor vehettek egy új jachtot is belőle Andinak.
2023. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:
57%

Sőt, vakbélműtétet, az ügyesebbek plasztikai műtétet, vagy akár szívátültetést is csinálhatnának...

Ne álljunk meg a kisebb beavatkozásoknál, a nagyobbak is menni fognak!

Javaslom, hogy te legyél az első, akin az agynövesztő beavatkozást kipróbálják, ez könnyű műtét lesz, gyakorlatilag kockázat nélkül.

2023. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
A foghúzást vállalom, én már lapáttal lazán kiütöttem a kolléga fogát. Kalapácsom is van, azzal meg tényleg csak egy laza lendítés. Különben jó irányba mész. Más országokban sok minden nem az orvos csinál. Nálunk meg csak is doki csinálhatja, amit simán tudna más szakdolgozó is.
2023. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Simán, a semminél jobb.
2023. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4. Írnál rá példákat hogy más országokban mit lehet még szakdolgozónak amit itthon csak orvosnak?
2023. nov. 21. 15:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a varratszedés simán, de egy foghúzásnál sokminden félremehet. Nekem jónevű doki csinálta , mégis szájsebészet lett a vége.
2023. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Optomerista egyetemi szak, ha jól tudom, szóval azért nem egy szakmunkás.

Orvosi asszisztens meg pl. adhat izomba injekciót, vehet vért, cserélhet kötést, meg biztosan van még egy csomó minden. Fogorvosi asszisztens ha elvegez egy dentálhigienikus képzést, végezhet fogkőeltávolítást.

aug. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!