Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Egészségügyi Ellátó rendsze...

Az Egészségügyi Ellátó rendszer tényleg ilyen itthon?

Figyelt kérdés

Bementem egy szakrendelőbe KVA nagy szerencsére másnapra kaptam időpontot TB-re. Ezt mégegyszer nem lehet. Ez lehetetlenszintű ritka. Kaptam diagnózist, meg gyógyszer receptet, konkrétan e-receptet amit felírt... felírt az asszisztens. Hazajövök EESZT-ben nincs sehol. Péntek. Mondom f*sza.


Szakrendelő.


Hétfőn telózok be, hogy mi van. Rendelési idő reggel 8 tól 12 ig. Kettő féle számon. Széttárcsáztam őket, és egyszer sem vették fel. Mindkét számot hívtam. Akkor látom rendben, van e-recept és telókonzis időpont is. Megvárom. Hívom (ami 1 órás az egész amit adnak idő konzultációra x betegnek), semmi. 1 órán át. Hívtam magát a szakrendelőt, portás fel tudja venni, elég jó, kezdenek alakulni a dolgok. Mondtam "kérném az xy osztályt ha lehet kérem szépen". Kapcsolt is, csörög, majd vége. Erős gyanúm volt, ugyanaz a szám amit én órákon át csörgettem. Hétfő lezárva, mindennek lejárt szó szerint az ideje. Doki nem rendel, erecept lehetőség nincs, konzultáció sem, betegfelvételt is hívtam kérdeztem tőle telefonos konzultáció nem ... *klikk* - lecsapta. Hétfőről ennyit.


Ma, kedd ugyanez. Legközelebbi időpont, 2 hónap múlva. Máshova a kerületben nem mehetek, BP. Vagy magán de arra nincs lóvé.


Nagyon erős a gyanúm, hogy a betegfelvételeseknek meg ilyeneknek külön adnak a dokik valami kis ajándékot rendszeresen, hogy tereljék el a betegeket, ne zaklassák őket telefonon semmikor. Ez most csak egy ötlet, de én simán elképzelem.


Máshol is így van ez?



2023. okt. 10. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Az egészségügy, már összeomlott. Ez nem azt jelenti, hogy nincs, csak lutri, mikor mit sikerül elintézni. Szerencséd van, aránylag gyors, ha nincs szerencséd, hónapokig semmi. Páromnak is térdműtét kellett nem bírt menni ez volt októberben. Azt mondták, tavaszra talán kész lesz hozzá minden vizsgálat és majd akkor próbálnak időpontot keresni.
2023. okt. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapból így van.

Még annak örülj, hogy szakrendelőbe 2 hónap múlva van időpont. Szívinfarktus gyanút (múltban történt infarktust) mutatott ki az EKG. Kardiológiára 6 hónap múlva kaptam időpontot.

Arra mennek, hogy a magánt használd, csak az a baj, hogy a legtöbben tényleg elmennek magánba, és hamarosan ott is orvoshiány lesz. (Nálunk már egy magán UH is 2 hét, Bp. agglomerációs város). Ez még pár éve másnapra volt (mármint magán UH időpont).

2023. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2


Marmint mi van igy? A teoriam vagy az alap(szar)rendszer vagy mindeketto?

2023. okt. 10. 16:33
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Magyarországon gyakorlatilag nem létezik egészségügyi ellátó rendszer.
2023. okt. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kicsit: nagyon is.
2023. okt. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#3

2. vagyok.

Arra írtam, hogy szar a rendszer, rettenetesen túlterhelt.

Azt nem hinném, hogy direkt pattintják le a betegeket, direkt nem veszik fel a telót, hanem egyszerűen talán személyzet sincs, aki egyáltalán felkapkodja.

2023. okt. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6


Az egy eleg optimista velemeny

2023. okt. 11. 09:06
 8/15 A kérdező kommentje:

En mar kezdek neha gyanakodni hogy tulterhelt.


2 eve is amikor mar hirdettek hogy az orvosok igy meg ugy nincsen, ott ultem szo szerint 3 emberrel egy rohadt nagy tersegben ugyanebben a szakrendeloben.


Online idopont foglalas szerint 10 re mentem volna. Odaertem 10re, es kongott az uressegtol a szakrendelo, de nem hivtak be. 10:40 kor sem. 11:40 kor sem. 12 korul hivtak be. 12kor. Es hallottam a dokit neha motyogni csak messze van az ajto meg a szeke, es szerencsejere egy oszlop is eltakarja ot, hogy veletlen se lassuk, halljuk az embert. Egy fuggony is van persze.


Csak belulrol nyithato alap.


12kor amikor 10 re kaptam idopontot. Es mondom, kongott az uresseg. Egyik ember kerdezte, hogy bent van a ide var? Mondom igen, aztan kerdezte es bent van egyaltalan? Mondtam igen, nem tudom mi van. Vart o is kb 45 percet, es elment. Gondolom o nem tehette meg hogy ennyit var, mert az idopontok kozotti ido-tavolsagok 15 percesek. tehat akkor o kb. 10:15-re jott. Teljesen megertem.


Fejetol buzlik a hal. Es nem ez az elso orvos. Haziorvosom telen is kint hagyja fagyoskodni az embereket, idosoket, csecsemoket, ki van irva hogy tilos bejonni, -5 fok kint. Vicc ez?


Tulterhelt... nyitaskor megy be a haziorvoshoz kb. a legtobb ember. Valamikor 3 kor nyit. Lekezeli azt a 10 - 15 embert masfel ora alatt. Tudom, mert ott voltam, en voltam az utolso nem egyszer.


Es neztem hogy utanam kijonne??? SENKI. Az elejen igen vannak paran, utana? ha felorankent 1 ember bemegy es elkuldi 5 perc alatt felirva terpin hidratot meg cefuroximot vagy semmit, azt mondja algopyrin ha laz van pihenjen.


5 perc.


Barmit mondanal latod az arcan, meg a beszed gyorsasagan hallod hogy "hagyjal mar".


Ez a tulterheltseg? O is panaszkodott hogy sok a beteg. Aha. A lonak tobb toke van mint nala a paciensek szama atlagban. Szakrendelo ugyanez, csak ott fel sem veszik/lecsapnak es semmit nem csinalnak. Nem szentek az orvosok total nem. Nem vagyok orvos ellenes, de ez nem fair amit muvelnek. Ismerem a cuccot nagyon jo kapcsolatom van a neurologusommal, vele is iratok fel olyan dolgokat amiket nem irhatna fel.


De mondom neki senki nem veszi fel, senki nem csinal semmit csak maga. Es o jar surgossegire is, hajnali 5 re mar osztalyon vegigmegy a betegeken, hogy van-e valami baj, szombaton is dolgozik, valamikor bentalvos 24 oras.


Na azt ne mondja nekem egy rohadt orvos, hogy nem tud 10 oras idopontra, 1 hettel elotte lefoglalva, max 10:15 kor fogadni engem, akkor rohadjon meg.


Mert egy 80 eves neurologus meg tudja korhazban a felsoroltakat vegezni 80 evesen. A szakrendelos hany eves? 60? Fel se veszi a telefont sorba ket munkanap rendelesi idoben? Meg a masik orvos sem mert 2 van? Nemitora van rakva es a wc tetejen van fogadok. Nem. Nem az, hogy nincs eleg orvos. Nem akarnak dolgozni, eleguk van a paciensekbol, ez koztudott. Ra se neznek a szemebe, ha beutalot irnak akkor persze ugy kezdik "Tisztelettel kedves sebeszet", es feled mekkora a tisztelet? Koltoi kerdes.


Ez nem kifogas, hogy univerzalisan sok a beteg. Sok a sz*r orvos inkabb az jobb kifejezes. De van orvos. Igen egy reszuk elment, de van orvos csak az ilyenek.

2023. okt. 11. 09:44
 9/15 Senior Séf ***** válasza:
100%
Be van állva a csípőm. Szinte folyamatosan a csillagokat látom. Fél év után bekerültem a reumatológus színe elé. Átküld röntgenre. Hamar sorra kerülök, elkészülnek a felvételek, azt mondja a csaj, hogy ezek már csak holnap kerülnek a reumatológiára, de azért menjek vissza. Visszamegyek, a reumatológus úgy tesz, mintha a felvételeket nézegetné, hümmög nagyokat, aztán hazabocsát, hogy menjek vissza 3 hónap múlva.
2023. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9


Rendes a csajtol.

2023. okt. 11. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!