Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Egészségügyi Ellátó rendsze...

Az Egészségügyi Ellátó rendszer tényleg ilyen itthon?

Figyelt kérdés

Bementem egy szakrendelőbe KVA nagy szerencsére másnapra kaptam időpontot TB-re. Ezt mégegyszer nem lehet. Ez lehetetlenszintű ritka. Kaptam diagnózist, meg gyógyszer receptet, konkrétan e-receptet amit felírt... felírt az asszisztens. Hazajövök EESZT-ben nincs sehol. Péntek. Mondom f*sza.


Szakrendelő.


Hétfőn telózok be, hogy mi van. Rendelési idő reggel 8 tól 12 ig. Kettő féle számon. Széttárcsáztam őket, és egyszer sem vették fel. Mindkét számot hívtam. Akkor látom rendben, van e-recept és telókonzis időpont is. Megvárom. Hívom (ami 1 órás az egész amit adnak idő konzultációra x betegnek), semmi. 1 órán át. Hívtam magát a szakrendelőt, portás fel tudja venni, elég jó, kezdenek alakulni a dolgok. Mondtam "kérném az xy osztályt ha lehet kérem szépen". Kapcsolt is, csörög, majd vége. Erős gyanúm volt, ugyanaz a szám amit én órákon át csörgettem. Hétfő lezárva, mindennek lejárt szó szerint az ideje. Doki nem rendel, erecept lehetőség nincs, konzultáció sem, betegfelvételt is hívtam kérdeztem tőle telefonos konzultáció nem ... *klikk* - lecsapta. Hétfőről ennyit.


Ma, kedd ugyanez. Legközelebbi időpont, 2 hónap múlva. Máshova a kerületben nem mehetek, BP. Vagy magán de arra nincs lóvé.


Nagyon erős a gyanúm, hogy a betegfelvételeseknek meg ilyeneknek külön adnak a dokik valami kis ajándékot rendszeresen, hogy tereljék el a betegeket, ne zaklassák őket telefonon semmikor. Ez most csak egy ötlet, de én simán elképzelem.


Máshol is így van ez?



2023. okt. 10. 15:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A magyar egészségügytől a jelenlegi állapotában sajnos többet nem lehet várni. De van ettől rosszabb hírem is, hogy lesz ez még rosszabb is.

Velem is megcsinálták már ezt egyszer, hogy az e-recept nem került fel az EESZT rendszerbe, és utána több mint egy hétig kellett rohangálnom, mire felírták a gyógyszert.

Akkor döntöttem el, hogy letöltöm az EESZT alkalmazást, és addig ki sem teszem a lábam az orvostól, amíg a mobil applikációban nem látom hogy felkerült a felhőbe az e-recept.

Ráadásul már szinte minden egészségügyi adatom elérhető az appon keresztül, és talán már működik az időpont foglalás is benne.

[link]

2023. okt. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

En mar lattam azt a fos rendszert amit hasznalnak mind a ketten a dokik meg az asszisztens. Nagyon regi, windows XP-re emlekezteto medSol a rendszer neve.


Borzaszto lassu szokott lenni, engem a pszichiaterem nem enged ki a szobabol ameddig kek nem lesz azt mondja. Gondolom azt jelenti hogy felhobe kerult, sikeres a muvelet.


Akkor mar talan ha osszerakom a kepet, ez a fos rendszer meg a fos asszisztens a borgyogyaszatnal, az asszisztens felirta am a gyogyszeremet de nem volt meg kek a feliras, ennek ellenere bezarta es igy megszakitotta mert jott az uj paciens.

2023. okt. 12. 11:00
 13/15 anonim ***** válasza:
A fideszesek szerint pedig minden rendben van az eü rendszerrel, sőt még mondják is Gyurcsány idejében sem vót jobb....
2023. okt. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Es ehhez vegzettseg kell? Mert ha ezt nem tudja megcsinalni, hogy megvarja mig kek, es addig nem hiv be ujat az a dokinak is jo (mikor nem?), meg nekem is felkerul a recept.


Marha jo ez igy.

2023. okt. 12. 18:55
 15/15 anonim ***** válasza:

A lépcsőházunkban lakik egy nővér, és egy szakrendelőben dolgozó szakasszisztens csaj is. Megkérdeztem erről a dologról, és azt mondta, hogy a betegek 30-40%-a panaszkodik arra, hogy ők hiába küldik fel a recepteket a felhőbe, azok ott rejtélyes módon eltűnnek (vagy meg sem érkeznek oda) és így a gyógyszertárakban sem látják gyógyszertári szakasszisztensek és gyógyszerészek a felírt elektronikus recepteket.

Aztán amikor visszamegy a beteg reklamálni hozzájuk, ők ismét felküldik a felhőbe a recepteket, akkor meg a gyógyszertárban már duplán felírva látják a gyógyszereket.

És csak erre a rendszerre költöttek el néhány éven belül 30 milliárd forintot, de az egész mégsem ér egy nagy kalap szart sem.

2023. okt. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!