Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz Orbán véleményével...

Egyetértesz Orbán véleményével hogy Ukrajnát még nem szabad bevenni az Unióba?

Figyelt kérdés

2023. nov. 13. 16:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/110 Dzsonszi ***** válasza:
0%

#39

"Mi pedig világosan leírjuk, hogy igen, Fehéroroszország is lehetne tagjelölt, amennyiben el akarna indulni ezen az úton. De láthatóan nem akar."


Én megvétóznám Fehéroroszországét is. Véleményem szerint először nekik kéne mutatni valami hajlandóságot azon kívül hogy benyögik, hogy EU tagok akarnak lenni. Mondjuk Fehéroroszország kezdhetné azzal, hogy demokratikus választásokat tart, Ukrajna meg azzal, hogy nem nyomja el a kisebbségeit. Mert ez a két dolog elég alapvető az EU-ban. Utána lehetnének tagjelöltek és a maradék többezer dolgot lehetne finomítani az évek alatt, mielőtt ténylegesen tagok lesznek. De legalább az óriási, EU-s értékeket leginkább földbe tipró dolgokat elintézhetnék mielőtt jelöltek lesznek. Ez túl nagy kérés?

2023. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/110 anonim ***** válasza:
28%
#41: Túl nagy kérés igen és teljesen hülyeség is. Még megérteném, ha az lenne a bajod, hogy úgy vennék fel, hogy ezek nem teljesülnek. De mindössze egy tagjelöltségről van szó, ami semmilyen kötelezettséget nem jelent az EU számára. Inkább örülnöd kéne, hogy Ukrajna tagjelölt, mert így legalább nagyobb esély van a kisebbségügyi reformokra is.
2023. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/110 Dzsonszi ***** válasza:
72%

#42

Csak folyamatosan nyomatják hogy Ukrajna márpedig EU tag lesz, gyorsított eljárásban úgy hogy ennek közelében nincs értékrendileg. Valahogy ezt a lelkesedést nem láttam/látom a másik féltucat tagjelölt államok esetén, nem tudom miért pont a demokráciától legtávolabb, háborúban álló országnál van leginkább felhypeolva az EU részéről, hogy minél előbb tag legyen.

2023. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/110 anonim ***** válasza:
0%
41) Szerintem tegyük tagjelöltté Észak-Koreát is. Akkor nagyobb esélye lenne egy kisebb-nagyobb politikai reformnak.
2023. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/110 anonim ***** válasza:
54%
#43: Ez csak kommunikáció, aminek szintén megvan a maga oka, de ez nem jelenti azt, hogy a valóságban is így lesz. Mintha nem tudnád, hogy hogyan működik a politika. Az biztos, hogy a szándék megvan rá, de ettől még a feltételeket teljesíteni kell.
2023. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/110 Dzsonszi ***** válasza:
100%

#45

"Ez csak kommunikáció, aminek szintén megvan a maga oka, de ez nem jelenti azt, hogy a valóságban is így lesz. Mintha nem tudnád, hogy hogyan működik a politika. Az biztos, hogy a szándék megvan rá, de ettől még a feltételeket teljesíteni kell."


Hát rendben. Let's agree to disagree :) Szerintem ezzel csak lejáratja magát az EU, hogy akár mindenféle diktatórikus állam kaphat tagjelöltséget, bármilyen demokráciára hasonlító közeledés nélkül. Ezzel engem nem győztél meg, biztos hogy van a háttérben valami ami miatt jobban pusholják Ukrajna felvételét az EU-ba a többi országhoz képest, és nem csak azért hogy Ukrajna minél előbb demokratikus Eu-értékeket képviselő állammá váljon. Gondolom ha egyszer valaha vége lesz a háborúnak nagy lehetőségek lapulhatnak még Ukrajnában, ha sikerül újraéleszteniük, amivel nem kevés politikus jól járna. Nem hiába feni mindenki a fogát Ukrajnára és nem hiába támogatják fegyverrel, nem hiszem hogy csak az a cél, hogy az oroszokat visszatartsák.

2023. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/110 anonim ***** válasza:
100%

#46: Szerinted lejáratja magát, szerintem meg megágyaz egy lehetséges pozitív irányváltásnak Ukrajnában. Meglátjuk, hogy él-e a lehetőséggel.

"biztos hogy van a háttérben valami ami miatt jobban pusholják Ukrajna felvételét az EU-ba"

Stratégiailag Ukrajna fontosabb, ez is benne lehet többek között. Másrészt pedig háborúban áll, amiért nagyobb figyelmet kap. De hangsúlyozom, a feltételeket akkor is teljesítenie kell. Ukrajnának is elemi érdeke, hogy sikerüljön, így olyan amilyen az ország, de szerintem mindent meg fog tenni, hogy ezen változtasson.

2023. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/110 anonim ***** válasza:
54%
"Csak folyamatosan nyomatják hogy Ukrajna márpedig EU tag lesz, _gyorsított eljárásban_ " - ilyet, szerintem, senki nem mondott. De ha Te tudod, ki mondott ilyet, kérlek, időzd!
2023. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/110 Dzsonszi ***** válasza:
54%

#48


Nem jegyeztem meg a mondatait EU politikusoknak de von der Leyenre rákeresve, aki ugye az Európai Bizottság elnöke, többször tett olyan kijelnetéseket, amik erre utalnak, amit most hirtelen találtam:

In a joint press conference, Von der Leyen gave Zelenskyy a questionnaire that marked the starting point for a membership decision. "It will not, as usual, be a matter of years to form this opinion but I think a matter of weeks,” she said. - gondolom ezt a tagjelöltségre mondta nem a tényleges tagsággá válásra (remélem).


vagy


"Ukraine is one of us and we want them in EU"


Most nincs időm tovább keresgélni, ezek azok amik megmaradtak és eredeti nyelven rátaláltam. Csak kérdezem, melyik másik tagjelölt/potenciális tagjelölt esetén mondott ilyet bárki, hogy az az ország egyenlő velünk és közénk tartozik? Sőt mi több mi akarjuk hogy tagok legyenek? Úgy hogy Ukrajna még rohadtul távol áll az értékektől és így tesznek olyan kijelentéseket, hogy egy közülünk? Hogy lehet egy ilyen elnyomó országra ezt mondani? Ezért nem értem miért csodálkozol, hogy kivagyunk akadva. Ha úgy fogalmaznának ahogy te, hogy hát igen Ukrajnának még nagyon sokat kell fejlődni, de esélyt adunk nekik, hogy egyszer tagok lehessenek, ha már teljesítették a feltételeket, akkor azt mondom legyen, örüljenek hogy tagjelöltek.

De hogy folyamat pusholják, hogy hozzánk tartozik, azt akarjuk hogy EU tagok legyenek, egyenlő velünk (mikor közelébe nincsenek), akkor kinyílik a bicska az ember zsebében.

2023. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/110 anonim ***** válasza:
70%

Pontosan úgy fogalmazott, ahogy te szeretnéd:


"European Commission President Ursula von der Leyen told Euronews on Sunday that Ukraine is "one of us and we want them in" the European Union.


But she suggested its entry wouldn't be immediate, saying the process would involve integrating Ukraine's market into that of the EU and noting that the two cooperate closely in areas such as energy.


Indeed, the EU's own website stresses that "becoming a member of the EU is a complex procedure which does not happen overnight.""


azaz magyarul:

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke vasárnap az Euronews hírügynökségnek nyilatkozva kijelentette, hogy Ukrajna "közénk tartozik, és mi azt akarjuk, hogy az Európai Unióban legyenek".


A miniszter asszony azonban azt sugallta, hogy a csatlakozás nem lesz azonnali, és azt mondta, hogy a folyamat során Ukrajna piacát integrálni kell az EU piacába, és megjegyezte, hogy a két ország szorosan együttműködik olyan területeken, mint például az energia.


Az EU saját honlapján ugyanis hangsúlyozza, hogy "az EU tagjává válás összetett eljárás, amely nem megy egyik napról a másikra".

2023. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!