Magyarorszagon diktatura van?
Fogalomzavarban vagy, 18-as, ámítod magadat! Nem csak az a diktatúra. Az már terror (már ha igaz, én se vagyok benne biztos).
14-es, a Mi Hazánk nem ellenzék. A kormánypárt szélsőjobb ujjacskája. Azért rúgták ki L. Simont, hogy a szélsőjobbos szavazók maradjanak a fidesznél.
12-es, elvétve akad olyan, talán katonai juntáknál, ahol már a formális keretrendszer sincs meg. Még a szocializmusban is tartottak választásokat, elhiszed? Ez csak a látszat, az eredmények a beépített torzítások miatt nem a nép kifejezett szándékát tükrözik.
ma 09:51
Ez nem csak a választásokat jelenti. Vannak bíróságok, önkormányzatiság, civil szervezetek, szabad sajtó... stb. Nem csak formálisan vagyunk demokrácia, hanem vannak olyan demokratikus elemek, fékek és ellensúlyok, amik még működnek úgy-ahogy.
Itt az a probléma, hogy nagyon sokat viszont kiiktattak már a 2010-2014-es ciklusban, és azóta is folyamatosan, apránként gyengítik a még meglévőket.
23-ra:
A szocializmus idején is voltak választások, volt bíróság, önkormányzatok helyett volt tanácsrendszer, korlátozottan civil szervezetek is működhettek. Szabad sajtó meg gyakorlatilag most is csak interneten van, ami akkoriban eleve nem létezett.
Az esti félnyolcas Híradóban az 1980-es években már kritikusabb hangvétel volt a hatalom felé, mint ma. Sok olyan dolog van ma, ami már nem is a Kádár-, hanem a Rákosi-rendszerre emlékeztet.
A Kádár-rendszer idején pl. nem volt ez a gyűlöletkeltés, ill. nem szidták úgy a nyugatot, mint most. Pedig akkor a szemben álló tömbhöz tartoztunk (igaz az ő bankjaik finanszíroztak minket), ma meg elvileg hozzájuk tartozunk.
5-ös A diktatúra jellemzői:
1. A hatalom egy ember/párt kezében összpontosul
2. Sajtó feletti teljes kontroll
3. Kell egy ellenség, akitől a diktátor megvéd
4. Az erős vezető mítosza
5. A vezér és családja meggazdagodik
6. Irányított elit
7. Irányított oktatás
8. Militáns orientáció
9. Szakrális jellegű, lehetőleg gigantomániás megnyilvánulásoknak, presztizsberuházások
10. Nemzetieskedő szólamok sulykolása
11. A civil társadalom eszméjének támadása, diabolizálása
12. Intézmények feletti és általában minden felett a kontroll.
a lista nem teljes.
ma 10:32
De nem volt szabad választás, nem volt többpártrendszer, ergo eleve nem volt demokratikus.
Értem, hogy a NER nagyon autoriter irányba halad, de még nem tartunk ott, még nem vagyunk sem Oroszország, sem Bosznia, sem Ukrajna. Nagyjából egy szinten vagyunk a szomszédainkkal, persze van köztük jobb és rosszabb helyzetben lévő az Ausztria-Ukrajna skálán.
#26
"De nem volt szabad választás, nem volt többpártrendszer, ergo eleve nem volt demokratikus"
Az nem szabad választás, ahol a kormánypárt bármit hazudhat rólad a választáson és 2 év múlva, amikor már nem számít kiderül, hogy hazudott és csak pár milliót kell fizetnie.
ma 12:19
De, szabad, csak nem tisztességes.
"De nem volt szabad választás, nem volt többpártrendszer, ergo eleve nem volt demokratikus."
Most sincsen szabad választás, de legalább egyelőre adnak a látszatra. Mellette ott vannak a teljesen kontrollálatlan külföldi szavazatok, a véletlen szerverleállások, a felnyitott urnák, kidobott szavazólapok.
Illetve ott van a szimpla tény, hogy a szavazatokat a Fidesz számolja. Innentől miről beszélünk?
Ahogy nézem, mindenki a saját szája íze szerint értelmezi a diktatúrát.
Nem rég egy ellenzéki képviselő arról beszélt, hogy a magántulajdon egy rossz dolog. Ezek szerint az ellenzék is diktatórikus.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!