Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, kire váltsuk le...

Ellenzékiek, kire váltsuk le a Fideszt?

Figyelt kérdés

Ha lenne ellenzéki oldalon egy olyan alakulat, akik tényleg rendszerváltást akarnak (értsd: nem a 2010 előttiekkel akarják Orbánt leváltani), ráadásul van egy épkézláb, szakértői csapatuk és programjuk, akkor tényleg azt mondom, hogy hülyék a fideszesek, ha nem váltanak erre.

De mindaddig, amíg Dobrev, Jakab Péter, Donáth Anna meg Toroczkai jelentkeznek kormányzásra, addig nagyon igazságtalan lehülyézni őket azért, mert két sz*r közül a biztosabb sz*rt választják.

Kívancsi lennék, hogy ha már ennyire lehülyézitek őket, ki lenne az az ellenzéki oldalon, aki kormányzóképes?

(Fun fact: én 2010 óta nem vagyok hajlandó szavazni.)


2023. nov. 6. 14:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
4%
Miért kéne leváltani a Fideszt? Szerintem minden rendben van az országban és ha az ellenzék lenne kormányon sokkal rosszabb lenne. Egyébként szerintem csak azért van bajotok a Fideszel mert a liberális propaganda átmosta az agyatokat
2023. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 árokpart ***** válasza:
31-es Nem életem az a bajunk, hogy lassan semmit nem kapunk a pénzünkön. Hasonló kormányzás folyik mint a 2006-2010 közötti ciklusban amit leváltottunk 2010-ben.
2023. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
32-es ha ez igaz lenne, akkor nem a Fidesz lenne kormányon
2023. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

"Már hogy ne lenne fogyasztója?"

Ki a fogyasztója? Az a pár száz nyugdíjas? Egyszerűen jelentéktelen, nem járul hozzá érdemben a közvélemény formálásához.

"Rengetegen olvassák a napilapokat, főleg az idősebb korosztály"

Mihez képest van rengeteg olvasója? Az idősebb korosztály fent van a facen Orbán meg Dobrev kommentszekciójában, nem az újságot böngészik nagyítóval.

"de az online verzióját sok középkorú is"

Te ezt honnan veszed? Az nem indok, hogy van 3 ismerősöm.

"Mamám is járatta a megyei napilapot amíg otthonba nem kerül"

Hát sajnálom. Én mit kezdjek ezzel az infóval?

"M4 Sport is rekordokat szokott döntögetni fontosabb sportesemények közvetítésekor, és az 1 perces híradójukból csak úgy ömlik a mocsok, gyurcsányozás, brüsszelezés, migránsozás stb"

És szerinted az 1 perces híradók gyurcsányozása mennyi szerepet tölt be a közvélemény formálásában?

"Attól hogy valami nem fideszes, még nem lehet rögtön az ellenzékhez sorolni."

Én sem ezt mondtam. Azt mondtam, hogy a legnépszerűbb rádiók, a legtöbb embert elérő rádiók egyáltalán nem köthető egyik oldalhoz sem.


#28

Hát szerintem igenis baj, ha külföldi politikai érdekek tartjanak fenn egy médiaorgánumot...


#30

Kinek a szempontjából "egy kisebb vagyon" az a pénz? A mienkből biztosan, de az övékből egyáltalán nem az.

"valahogy nem áll össze a képlet, nertárs!"

Nem vagyok nertárs, a személyeskedés a te színvonalad, nem az enyém.

2023. nov. 7. 17:01
 35/38 anonim ***** válasza:

"Az idősebb korosztály fent van a facen Orbán meg Dobrev kommentszekciójában, nem az újságot böngészik nagyítóval"

Mamámnál konkrétan internet sem volt, nem hogy facebook. Van egy idős rokonunk a megye másik felében, náluk sincs internet, csak TV-t néznek és újságot olvasnak. Egyetlen egy idős rokonom sem internetezik, csak hallomásból tudom hogy vannak, akik követik a technikai fejlődést.

"És szerinted az 1 perces híradók gyurcsányozása mennyi szerepet tölt be a közvélemény formálásában?"

Rengeteget. A reklámok is csak néhány másodpercesek, mégis egyész társadalmak szemléletét képesek formálni. Sokkal hatékonyabban működnek az egyszerű, rövid információk gyakran ismételve, mint egy több órás műsor.

2023. nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha egyoldalúan relativizálsz akkor ne csodálkozz ha a válaszaid alapján fidesz szimpatizánsnak tűnsz.


Az a baj, hogy szerinted a kormánymédiát senki nem nézi és hallgatja. Ami egyébként egy egyszerű google kereséssel bizonyítható, hogy nem igaz.

Az indexnek havi szinten 200 millió az origonak meg több mint 100 millió oldal letöltése van havonta.

Az első nem kormánybarát oldal a 24.hu 90 millióval.


"Azt mondtam, hogy a legnépszerűbb rádiók, a legtöbb embert elérő rádiók egyáltalán nem köthető egyik oldalhoz sem."


Azért nézd már meg, hogy ki a tulajdonsa vagy kihez köthető pl a Rádió1, Retro, Petőfi, Best Fm. A Kossuthot az alákérdezős heti orbán "interjúkkal" nem is említem, mert azt tényleg csak az elvakultak hallgatják. Ezeknek van egyedül országos lefedettsége. De ha tudsz ezeknél hallgatottabb rádiót akkor ne tartsd magadban.


"Hát szerintem igenis baj, ha külföldi politikai érdekek tartjanak fenn egy médiaorgánumot..."

"Kinek a szempontjából "egy kisebb vagyon" az a pénz? A mienkből biztosan, de az övékből egyáltalán nem az."


Tehát ha külföldről kap támogatást egy hírportál pályázatokon keresztül az rossz attól függetlenül, hogy valamelyik közzéteszi azt is honnan van a pénz, de ha az adófizetők pénzéből tartják fent a médiabirodalmat ami szerinted elenyésző emberhez jut el az teljesen normális. Hisz az a pénz amúgy is az "övék" mert már elvesztette közpénz jellegét nem igaz?

2023. nov. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

#35

"Mamámnál konkrétan internet sem volt"

Most akkor csináljuk azt, hogy nagymamádat kihagyjuk végre ebből a sztoriból, felmész pl. Dobrev Facebook-oldalára, és megmondod nekem, hogy a posztokra reagálók, kommentelők átlagéletkorát mennyire tippeled.

"Rengeteget"

Nem, kedves négypipás. Félidőben elmegyünk pisilni, iszunk egy teát, összedobunk egy szenyát, nem a reklámokat bújjuk. Hogy tudod komoly fejjel leírni azt, hogy az egyperces "híradó" rengeteget formál a közvéleményen?


#36

"Kérdező, ha egyoldalúan relativizálsz"

Nem relativizálok egyoldalúan, egyszerűen a magyar politikai párbeszédben kényszeredetten "oldalakban" gondolkodnak az emberek. Te erre egy nagyon jó példa vagy.

"Az indexnek havi szinten 200 millió az origonak meg több mint 100 millió oldal letöltése van havonta."

Azért az indexet ne vedd egy kalap alá az origóval. Egyébként sem a letöltések mutatják egy újság népszerűségét.

Ennél a rádiós résznél nem értem, mi a problémád.

"Tehát ha külföldről kap támogatást egy hírportál pályázatokon keresztül"

Nem a pályázatokat kifogásolom. Pontosan tudod, hogy mit értek "pénzelés" alatt.

"de ha az adófizetők pénzéből tartják fent a médiabirodalmat ami szerinted elenyésző emberhez jut el az teljesen normális"

Kérlek szépen, idézd, hogy hol írtam ezt. Ne kezdjél bele barokkos körmondatokba, hanem tényleg mutasd meg, hogy mikor mondtam én normálisnak a közpénzen gyártott szándékos hülyítést.

2023. nov. 8. 16:53
 38/38 anonim ***** válasza:

"Azért az indexet ne vedd egy kalap alá az origóval. Egyébként sem a letöltések mutatják egy újság népszerűségét."


Kormánypárti tulajdonosa van mindkettőnek. Attól, hogy az egyik fullba nyomja a kretént a másik meg próbálja a látszatott fenntartani teljesen egyértelmű mindkettőről, hogy hova lehet sorolni. Illetve ha nem a látogatottság mutatja meg valaminek a népszerűségét akkor miben mérhető?

Illetve akkor tudnál mutatni valamit ami alátámasztja azt az állításod, hogy a nem kormánypárti médiák népszerűbbek?


"Nem a pályázatokat kifogásolom. Pontosan tudod, hogy mit értek "pénzelés" alatt."


Így akkor sajnos nem, nem tudom akkor mit értesz "pénzelés" alatt. Kérlek fejtsd ki mire gondolsz. (Az nem kifejtés hogy "dollárbaloldal" minden nem fidesz média)


"Ennél a rádiós résznél nem értem, mi a problémád."

Te állítottad, hogy a rádiók nem köthetőek egyik oldalhoz sem. De köthetőek, fideszes tulajdonban van az összes népszerű korbban felsorolt országos rádió, ennél egyértelműbben leirni nem tudom. Az ott beolvasott hírek konkrétan ugyanazok amiket az M1-en is lehet hallani. De tudom ezeket sem hallgatja senki, csak a Balázsékat.


"Kérlek szépen, idézd, hogy hol írtam ezt. Ne kezdjél bele barokkos körmondatokba, hanem tényleg mutasd meg, hogy mikor mondtam én normálisnak a közpénzen gyártott szándékos hülyítést."


Te állítottad, hogy van valami "pénzelés". Így gondoltam ha magyar részről van a "pénzelés" akkor nincs gond. De aláírom itt lehetett félreértés részemről mivel alapvetően a válaszaid nem igen tartalmaznak konkrétumokat. Csak ha valaki állít valami az szerinted nem úgy van és kész. Mert olyan cáfolatok jönnek részedről, hogy az 1 perces híradónál úgy is mindenki pisil vagy teát főz, vagy pont azt is pár száz nyugdíjas olvassa/nézi.


"Nem relativizálok egyoldalúan, egyszerűen a magyar politikai párbeszédben kényszeredetten "oldalakban" gondolkodnak az emberek."


Igazad van. Lassan oldalak sem lesznek hisz közeledünk ahhoz a ponthoz amikor már lassan minden kormánypárti tulajdonban lesz. A többiek meg el lesznek ilyen-olyan módon lehetetlenítve. De eddig is megoldották valahogy nem igaz?

Azért kapjuk meg az Európai Tanácstól éves szinten, hogy folyamatosan csorbul a sajtószabadság itthon.


De igazából feleslegesen koptatom a billentyűzetet ebben a témában, hisz alapvetően a kérdés nem erről szólt úgyhogy nem "offolom" tovább a meddő beszélgetést. Peace

2023. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!