Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, kire váltsuk le...

Ellenzékiek, kire váltsuk le a Fideszt?

Figyelt kérdés

Ha lenne ellenzéki oldalon egy olyan alakulat, akik tényleg rendszerváltást akarnak (értsd: nem a 2010 előttiekkel akarják Orbánt leváltani), ráadásul van egy épkézláb, szakértői csapatuk és programjuk, akkor tényleg azt mondom, hogy hülyék a fideszesek, ha nem váltanak erre.

De mindaddig, amíg Dobrev, Jakab Péter, Donáth Anna meg Toroczkai jelentkeznek kormányzásra, addig nagyon igazságtalan lehülyézni őket azért, mert két sz*r közül a biztosabb sz*rt választják.

Kívancsi lennék, hogy ha már ennyire lehülyézitek őket, ki lenne az az ellenzéki oldalon, aki kormányzóképes?

(Fun fact: én 2010 óta nem vagyok hajlandó szavazni.)


2023. nov. 6. 14:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
49%
A mihasznánkon kívül bárkire. Koalíció lenne, ami már is előrelépés az egypártrendszertől. Ők sem tetszenek, lehet másokat, de ha nincsenek mások kipróbálva, mert úgysem jók, akkor fidesz marad még 1000 évig. Az ember nem próbál ki mást, nem is tudja meg, hogy jobb, vagy rosszabb. Ez marad, sajna pont az értelmesebbje meg el. Marad egy vékony uralkodó réteg és sok lebutított rabszolga. Mondhatom úgy is, tapsikoló pórnép.
2023. nov. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
41%

Nem nem és nem, nem az ellenzéket kell leváltani, hanem a szavazókat. Nem a politikusok teszik ezt az országot egy pöcegödörré, hanem az egész társadalom. Úgyhogy minden szarban, ami csak történik,saját magát láthatja viszont a magyar lakosság.

Ez az egész ország egy ostoba, elcseszett, nyomorult hely és az is marad.

2023. nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

"Ez meg csak simán nem igaz."

Pedig igaz.

"De már ott hibázik a dolog, hogy az egyik oldal piaci alapon működik a másik meg az adófizetők pénzéből."

Igen, ez egy nagy disznóság. Ettől függetlenül még mindig sokkal népszerűbbek a kormánykritikus médiaorgánumok.

"Arról nem is beszélve, hogy hány hirdetés jön veled szembe pl facebookon ahol a szponzor a Megafon."

Érdekes, nekem nem jönnek a megafonos hirdetések. Engem mindig a dk-s hirdetések találnak meg.

"De ha valakinek ez kiegyenlített "versenyt" jelent ott nincs miről beszélgetni."

A finanszírozást tekintve nem kiegyenlített, de azért eddig is megoldották a kormánykritikus lapok innen-onnan a dolgokat.

"A kormánypárti média akarva vagy akaratlanul sokkal több emberhez eljut mint a kormánykritikus."

Mégis sokkal népszerűtlenebb. Ott van a Telex, 444, 24.hu, hvg, RTL, Partizán, Portfólió, Átlátszó, ATV, stb. Sokkal többen fogyasztják ezeket, mint a 888.hu-t, meg az Origót.

2023. nov. 6. 18:27
 24/38 anonim ***** válasza:
85%
Népszerűtlenebb? Talán mert az országnak az a fele, aki nem teljesen hülye, az nem kormánypárti sajtót fogyaszt. Amúgy meg nézd meg hány médium tartozik a KESMA alá és rájössz, hogy rengeteg a kormánypárti média, hogy a közmádiát ne is emlegessem.
2023. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
89%

"Mégis sokkal népszerűtlenebb. Ott van a Telex, 444, 24.hu, hvg, RTL, Partizán, Portfólió, Átlátszó, ATV, stb. Sokkal többen fogyasztják ezeket, mint a 888.hu-t, meg az Origót."

Viszont ellenzéki napilap gyakorlatilag nem létezik. Ez egy 2022-es cikk az olvasottságról:

[link]

Az akkor legnagyobb példányszámban terjesztett "Észak-Keleti Napló" pl. KESMA termék, ami köztudottan fideszes szócső. Hozzájuk, pontosabban a mediaworkshöz tartozik az ÖSSZES megyei hírlap, de pl. a 30 ezres kiadással az élmezőnyben lévő Bors is, nem beszélve ezek online elérhetőségeiről.

[link]

Csak a mediaworks 81 terméket sorol fel a saját honlapján. És akkor a fideszes rádiókról még egyetlen szót sem szóltunk. Jelentősebb ellenzéki lefedettség egyedül az online térben érhető el, gyakorlatilag minden más formátumban jelentős fideszes többség uralkodik. De éppen most akarják ellehetetleníteni az adományokból működő ellenzéki online lapokat is.

2023. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

#25

Valahogy éreztem, hogy elő fognak kerülni a "megyei hírlapok", amiket egyébként a lőtéri kutya sem olvas. A youtube meg a facebook világában ne a megyei hírlapoktól fossh@tok már.

"Csak a mediaworks 81 terméket sorol fel a saját honlapján."

Teljesen lényegtelen, nincsen fogyasztója ezeknek a lapoknak. Kíváncsi lennék, hogy egy random járókelő hány fideszes újságot tudna felsorolni.

"És akkor a fideszes rádiókról még egyetlen szót sem szóltunk."

Balázsék meg a Retro hasít, ezek nem (utóbbi nem annyira) fideszesek, a többi szóra sem érdemes.

"Jelentősebb ellenzéki lefedettség egyedül az online térben érhető el"

Ahol a legtöbb ember megfordul.

"De éppen most akarják ellehetetleníteni az adományokból működő ellenzéki online lapokat is."

A KÜLFÖLDI adományokból működő lapokat.

2023. nov. 6. 20:01
 27/38 anonim ***** válasza:
89%

"Teljesen lényegtelen, nincsen fogyasztója ezeknek a lapoknak"

Már hogy ne lenne fogyasztója? Rengetegen olvassák a napilapokat, főleg az idősebb korosztály, de az online verzióját sok középkorú is. Mamám is járatta a megyei napilapot amíg otthonba nem került, mert nem nagyon volt más tájékozódási lehetősége. De pl. a közTV-k közül az M4 Sport is rekordokat szokott döntögetni fontosabb sportesemények közvetítésekor, és az 1 perces híradójukból csak úgy ömlik a mocsok, gyurcsányozás, brüsszelezés, migránsozás stb.

"Balázsék meg a Retro hasít, ezek nem (utóbbi nem annyira) fideszesek"

Ezek nem, de nem is ellenzékiek. Attól hogy valami nem fideszes, még nem lehet rögtön az ellenzékhez sorolni. Balázsékat pl. szoktam hallgatni, nem politizálnak.

"A KÜLFÖLDI adományokból működő lapokat"

Így van. Ebben legalább egyetértünk :)

2023. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
88%
Úgy írjátok ezt a külföldit mintha ez baj lenne.
2023. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
Én ellenzéki vagyok és szerintem jó a Fidesz nem kell leváltani
2023. nov. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
84%
26! Ha a lőtéri kutya nem.olvassa ezeket a Fidesz miért tette bele egy kisebb vagyont, hogy mindet mrgszerezze? 🤔 valahogy nem áll össze a képlet, nertárs!
2023. nov. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!