Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszeseknek mi bajuk a...

A fideszeseknek mi bajuk a belpesti értelmiséggel?

Figyelt kérdés
Egyre többet hallom mostanában, hogy őket támadják a Fidesz hívők. Az nem tetszik, hogy ők nem fideszesek és hogy valahol bebizonyosodik, hogy a magasabb iskolázottsággal egyenes arányban csökken a Fidesszel való szimpátia?

2023. szept. 25. 13:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad általánosítani és egy teljes társadalmi réteget vagy csoportot hibáztatni vagy stigmatizálni a tevékenységeik miatt. A "belvárosi munkás réteg" csoportja is sokféle egyéni hátterű és viselkedésű embert foglal magában, és nem minden tagjuk vesz részt társadalmilag káros tevékenységekben.


Azonban minden társadalmi rétegben vannak olyan emberek, akik részt vesznek olyan tevékenységekben, amelyeket társadalmilag károsnak tartanak. Ezek a tevékenységek különbözőek lehetnek, például:


Bűnözés: Egyes emberek bűncselekményeket követnek el, mint például lopás, rablás vagy erőszak, ami társadalmilag káros hatással van a közösségekre és az egyénre.


Drogok és alkohol: Az alkohol- és drogfogyasztás túlzott mértékben és függőség esetén számos problémát okozhat, beleértve az egészségügyi problémákat és a szociális problémákat is.


Szexuális kizsákmányolás és emberkereskedelem: Ezek a tevékenységek súlyos társadalmi problémákat okoznak, és a kiszolgáltatott embereket kihasználják.


Környezetszennyezés: A gyárak és ipari létesítmények városi területeken való működése környezetszennyezést okozhat, ami káros hatással van a környezetre és az egészségre.


Az ilyen tevékenységekkel szemben a társadalom jogrendszere intézkedik és büntető intézkedéseket alkalmaz, hogy megvédje a közösségeket és megbüntesse az elkövetőket. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a társadalmi problémákat és az olyan viselkedéseket, amelyek társadalmilag károsak lehetnek, gyakran a szegénység, az oktatási hiányosságok, az egészségügyi problémák és más társadalmi tényezők is befolyásolhatják. Az ilyen problémák megoldása általában sokrétű megközelítést igényel, amely magában foglalja a társadalmi segítséget, az oktatást és az egészségügyi ellátást is.

2023. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%

"A választás és a népszámlálás esetében is mindenkit megkérdeznek, amiből elég jól kiderül."


Ezt hogy kell elképzelni? A választáskor rá kell írni a lapra a végzettséget? (nem tudom mert nem élek magyarországon, de kétlem, hogy így lenne).

Ha meg rá is kell írni, ellenőrzi valaki? Akkor hogy anonim a szavazás?


De ez eleve oltári nagy ostobaság. 10 évente van népszámlálás, 4 évente szavazás. Ebből nem lehet semmi aktuálisat levonni.


Pl. némteknél, nincs 2 éve, hogy megválasztották a jelenlegi koalíciót, mára alulmúltak minden statisztikát, amit éventee többször készítenek, hogy felmérjék az aktuális választói hangulatot.



"Ezt idézni azért vicces, mert ez pont nem egy igazi idézet."

Már mitől ne lenne igazi? Lehet nem Churchilltől származik, de attól még igazi szállóige, mivel szinte minden statisztika előadás bevezetések elsütik.

És ne kezdd azt, hogy nem lehet befolyásolni a statisztikákat, mert akkor vagy naiv vagy, vagy szánékosan hazudsz.



"Lol, itt derült ki, hogy mennyire nem értesz hozzá."

Itt derült ki, hogy nem érvekkel akarsz vitatkozni, hanem csak szájalni szeretnél. A Lol eleve a magukat nagyon okosnak és szellemsnek képzelő napofájú okostojások mára unalmas szövege.



"Lol, itt derült ki, hogy mennyire nem értesz hozzá."

Itt derült ki, hogy az orrodnál tovább nem látsz, és nem érvekkel akarsz vitatkozni, hanem csak szájalni szeretnél. A Lol eleve a magukat nagyon okosnak és szellemsnek képzelő napofájú okostojások mára unalmas izzadságszagú szövege.

2023. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
9%

Azért már ideje lenne tisztázni valamit, politikai álláspontól függetlenül. Az hogy ki számít értelmiséginek az nem végzettséghez kötött.


Az értelmiségi réteg az a vállalkozók, politikusok, tudósok stb. akik társadalmilag vezető szerepet töltenek be. De ezek nagyrésze nem feltétlen iskolázottsághoz kötött foglalkozáshoz tartozik. De hogy leegyszerűsítsem azokról az egyénekről van szó akik vitték valamire.


Ha nem ezen egyének sorát gazdagítod akkor sajnálom nem vagy értelmiségi.Persze ez nem jelenti azt hogy nem lehetsz a jövőben

2023. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
47%

#13

"Ezt hogy kell elképzelni? A választáskor rá kell írni a lapra a végzettséget? (nem tudom mert nem élek magyarországon, de kétlem, hogy így lenne)."

Neked nem Mo.-on kellene élned ehhez, hanem egyetemre járnod, matek szakra, ahol megtanítják, hogy több felmérésből is lehet együttes következtetéseket levonni és nem kell mindekitől megkérdezni ezt a két infót, hogy tudd.

Mivel láthatóan ez az egyetemi szintű ismereted nincs meg, így el se kezdem magyarázni, annyiban maradunk, hogy ez egy tény.


"Ebből nem lehet semmi aktuálisat levonni.

Pl. némteknél, nincs 2 éve, hogy megválasztották a jelenlegi koalíciót, mára alulmúltak minden statisztikát,"

Ez érvelési hiba. Lehet, hogy neked nem is egyetem, hanem középiskola kéne először... Na, mindegy.

Az iskolázottság bizony nem változik 2 évente és itt erről van szó, még 10 évente sem változik meg a teljes társadalom iskolázottsága. Ez egy olyan dolog, ami kb. 50 évente változhat, de ennél gyakrabban van népszámlálás, szóval ettől nem kell tartanod.


"Már mitől ne lenne igazi? Lehet nem Churchilltől származik, de attól még igazi szállóige, mivel szinte minden statisztika előadás bevezetések elsütik."

Te egyszer nem voltál statisztika előadás, szóval nem is tudhatod. Az én statisztika előadásomon sem adták elő, vagyis még ez is cáfol téged.

És igen, szállóige, viszont ez pont a propaganda hatását bizonyítja, amit benyeltek az emberek. Ez pont azért lett elterjesztve, hogy azt állítsák, hogy nincsenek tények a világban. Pl. hogy nem állíthatod, hogy a Föld geoid, mert akkor jön majd az ő statisztikájával, amiben lapos.


Bizony a világban vannak megcáfolhatatlan tények, amiket el kell fogadni, mivel a világ nem aszerint változik, hogy te miben hiszel.


"És ne kezdd azt, hogy nem lehet befolyásolni a statisztikákat, mert akkor vagy naiv vagy, vagy szánékosan hazudsz."

Adatokat nem igazán tudsz befolyásolni, mivel itt tudományról van szó. Ha reprodukálhatóak, akkor bizony igazak, a kérdés maximum az, hogy milyen kikötéseket tettél.

Pl. a ksh átlagbére is igaz arra a halmazra, akikre számolják. Csak az nem a teljes társadalom. Attól még az adat igaz.


"Itt derült ki, hogy nem érvekkel akarsz vitatkozni, hanem csak szájalni szeretnél"

Mondja ezt az, aki érvelési hibával nyitott. Hát, gratulálok.


"A Lol eleve a magukat nagyon okosnak és szellemsnek képzelő napofájú okostojások mára unalmas szövege."

Btw, ez is érvelési hiba. Nem tudsz cáfolni, ezért belekötsz abba, hogy a lol-lal gúnyt űzök belőled. Még a lol jelentését sem sikerült felfognod a kontextusban. :)


"Itt derült ki, hogy"

Jó, ez a kétszer leírod ugyanazt meg kifejezetten szánalmas és csak magadat járattad le vele.

Ha annyira be akarsz szólni másnak, hogy hogy ír, akkor legalább ne legyél ennyire ostoba.

2023. szept. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
64%

Tehát akkor Mészáros értelmiségnek számít, egy csöndben dolgozó mérnök vagy kutató nem?

Ezt így nehéz elfogadni annak ellenére, hogy nekem nincs semmi bajom vele.

2023. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

#14

"Az értelmiségi réteg az a vállalkozók, politikusok, tudósok stb. akik társadalmilag vezető szerepet töltenek be."

Sajnos nem. Semmi köze ahhoz, hogy vezető szerepben van-e vagy sem. Az értelmiség kussban is lehet egész élete során, akkor is értelmiség marad.

2023. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
14) Az értelmiségi hivatalos definíciója szerint, olyan személy, akinek egyetemen vagy főiskolán szereztt minimum alapkézésbelei végzettséget (BSC/Ba) vagy a régi rendszerben osztatlan diplomát. Abban igazad van, hogy ebből a rétegből kerül ki a legtöbb vállalkozó, politikus, tudós stb..., azonban ez csak egy tendencia, de ez nem feltéetel annak, hogy értemiségi legyen.
2023. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
47%

15# azért vicces, hogy érvelési hibákkal jössz, amikor az egész hozzászólásod egy érvelési hiba, személyeskedés és gyónyoskodás. Mivel érvelni nem tudsz, először is a másik iskolázottságát próbálod becsmérelni és a saját primitív szinted alá nyomni.



"Az iskolázottság bizony nem változik 2 évente és itt erről van szó, még 10 évente sem változik meg a teljes társadalom iskolázottsága. Ez egy olyan dolog, ami kb. 50 évente változhat, de ennél gyakrabban van népszámlálás, szóval ettől nem kell tartanod."


Ne terelj. Az iskolázottság és a politika beállítottság összefüggéséről volt a kérdésben szó.

Az iskolázottság nem változik, de politikai szimpátia igen, változhat.


"Te egyszer nem voltál statisztika előadás, szóval nem is tudhatod. Az én statisztika előadásomon sem adták elő, vagyis még ez is cáfol téged."


Ebben igazad van, tényelg nem voltam előadás!😂😂😂

De a szövegértés és a logika sem igazán az erősséged, azt írtam, hogy "SZINTE minden" (gy.k. tehát nem minden).

Ezt nem cáfolja, hogy egy helyen éppen nem. A feleségem 3 egyetemre járt ott meg igen.


"Adatokat nem igazán tudsz befolyásolni, mivel itt tudományról van szó. Ha reprodukálhatóak, akkor bizony igazak, a kérdés maximum az, hogy milyen kikötéseket tettél."

És honnan veszed az adatokat.


"hogy a lol-lal gúnyt űzök belőled. Még a lol jelentését sem sikerült felfognod a kontextusban. :)"


Miért ne tudnám, csak mert te azt mondod? nem pubi. Pontosan értettem a primitív szinten aluli gúnyoskodásodat.

Tartom, hogy egy végtelenül buta, nagypofájú szövegláda vagy, aki ezzel ellensúlyozza a fejbeni hiányosságokat.


"Jó, ez a kétszer leírod ugyanazt meg kifejezetten szánalmas és csak magadat járattad le vele."


Lehet neked csak annyi van odafent, hogy kétszer leírnád ugyanazt, én csak simán véletlenül 2x nyomtam CTRL+V-t és az utóbbin korrigáltam, nem vettem észre, na bumm.


Egy kérdést válaszolj meg, hogy én iskolázatlan unitelligens lény is megértsem:

2002-óta nem szavaztam így nem tudom a pontos menetét manapság, de tegyük fel, 2024-ben elmegyek. Honnan fogják tudni, hogy milyen végzettséggel mire szavaztam? Utoljára anonim módon x-elni kellett a megfelelő helyen, és nem írhattam be, hogy mit végeztem, de ha be is írhattam volna, akkor sem tudták volna ellenőrizni, hogy igazat írok-e.

2023. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
64%
15-ös válaszoló a megtestesülése a tipikus "belpesti" viselkedésnek, ami egyébként nem korlátozódik földrajzilag belpestre, ez csak egy némi valós alapokkal rendelkező, de javarészt mesterséges képzettársítás. Az állandó gyerekes hencegés az önmagának tulajdonított intelligenciával, végzettségekkel és a random feltételezgetések a másikról tényként előadva, miközben egyébként a saját szöveg pontosan azokkal az érvelési hibákkal van tele és az a frusztrált proletár magatartás járja át, amit a delikvens mindenki másra projektál, aki valamiben nem ért egyet vele. Mint azt itt is látni lehet, a jelenség valós. Nagyobb baj az, hogy a kormányzati kommunikáció épít erre a néhány agresszív nárcisztikus emberre és igyekszik azt a látszatot kelteni, hogy ők az ellenzéki tábor, pedig ez csak csak egy hangosan ordító kisebbség.
2023. szept. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%
Lusta ,tehetetlen okostojások.
2023. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!