Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszeseknek mi bajuk a...

A fideszeseknek mi bajuk a belpesti értelmiséggel?

Figyelt kérdés
Egyre többet hallom mostanában, hogy őket támadják a Fidesz hívők. Az nem tetszik, hogy ők nem fideszesek és hogy valahol bebizonyosodik, hogy a magasabb iskolázottsággal egyenes arányban csökken a Fidesszel való szimpátia?

2023. szept. 25. 13:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%

Az a bajuk, hogy nem fideszesek. Ha fideszes vagy, akkor lehetsz pedofil, megcsalhatod a feleséged, lehetsz elítélt bünöző, lehet ellened nemzetközi körözés is, mind rendben van.

Ha viszont nem rájuk szavazol, akkor bármilyen szent lehetsz, lehet 3 diplomád, lehetsz nobel-díjas is, akkor bajuk lesz veled.


Az értelmiség nem fidesz szavazó, így a fidesznek kézenfekvő, hogy őket támadja.

2023. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként mindkét oldalról ismerek iskolázott embereket és iskolázatlan suttyókat, tehát nem látok összefüggést az iskolázottság és pártpolitikai hovatartozás közt.


Inkább azt látom, hogy az iskolázatlan műveletlenebb réteg mindkét oldalon próbálja azt sugallni, hogy a másik oldalt az iskolázatlanabbak és unintelligensebbek támogatják.


A intelligensebbje meg mindkét oldalon tesz ezekre a szájkaratékra "okos enged" alapon.

2023. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
32%

Belpesti értelmiség pejoratív jelző. Valójában ilyenkor füves túlérzékeny szivárvány felhőben fetrengő liberálisokra gondolunk, akik a belső kerületeket életükben nem hagyták el. Buborékban élnek sajnos.

Az a bajunk velük, hogy idegesítőek. Ők vannak kevesebben, mégis ők sivalkodnak a leghangosabban. Nekik semmi se jó, mindent kritizálnak.

2023. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
25%
3) Azért van a budai hegyvidéknek, ahol a legnagyobb a diplomások aránya az országban, már 25 éve fideszes polgármestere, mert az értelmiség nem fideszes szavazó:DDD
2023. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
26%

5.


Pont ez a baj a belpesti értelmiséggel.

Hogy nem sok eszük van, csak azt hiszik 😂😂

2023. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
56%

#3

"Egyébként mindkét oldalról ismerek iskolázott embereket és iskolázatlan suttyókat, tehát nem látok összefüggést az iskolázottság és pártpolitikai hovatartozás közt."

Attól mert ismersz bal és jobb kezes embert, még nem lehet azt mondani, hogy ugyanolyan arányban vannak a társadalomban. Itt pont ugyanez a helyzet.


Ha veszed a választási eredményt, akkor azt fogod látni, hogy minél fejletlenebb egy település annál nagyobb arányban szavaztak a fideszre. És ha megnézed a települések átlagos iskolázottságát, akkor azt látod, hogy minél fejletlenebbe egy település annál alacsonyabb az iskolázottság.

Így ÁTLAGBAN kijelenthető, hogy a fideszre a kevésbé tanult emberek szavaznak szívesebben.


#4

"Valójában ilyenkor füves túlérzékeny szivárvány felhőben fetrengő liberálisokra gondolunk, akik a belső kerületeket életükben nem hagyták el. Buborékban élnek sajnos"

Mindketten tudjuk, hogy ez hazugság. :D

Életemben nem laktam Bp-en, mindig is vidéken laktam és ott is több helyen, pár ezres falutól kezdve pár tíz ezres városig és nem csak ott tartódkotam fizikailag, hanem az életmódot is követtem, pl. falun én fejtem kecskét.

És ennek ellenére mindig megkaptam, hogy mekkora belpesti suttyó értelmiségi vagyok csak azért mert nem vagyok egy agyatlan fidesz szavazó.

2023. szept. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%

"Így ÁTLAGBAN kijelenthető, hogy a fideszre a kevésbé tanult emberek szavaznak szívesebben."


Ezt akkor jelentheted ki, ha statisztikád van a végzettségéről a szavazóknak, ami ugye lehetetlen, hisz elvileg senkiről nem tudhatjuk mire szavazott.


Felmérésekkel lehetne bizonyítani a tézist, de max csak magadnak, mert ugye "annak a statisztikának higyj amit...".

2023. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
49%

#8

"Ezt akkor jelentheted ki, ha statisztikád van a végzettségéről a szavazóknak, ami ugye lehetetlen, hisz elvileg senkiről nem tudhatjuk mire szavazott."

Nem igazán. Ha egy faluban az emberek 80%-ának 8 általánosa van és a fideszre 80% szavazott, akkor fizikailag lehetetlen, hogy az ellenzékre több 8 általánosos szavazzon, mint a fideszre,

Tehát legrosszabb esetben is igaz.


"Felmérésekkel lehetne bizonyítani a tézist, de max csak magadnak"

Lol, itt derült ki, hogy mennyire nem értesz hozzá.

Itt nem felmérésekről van szó. A választás és a népszámlálás esetében is mindenkit megkérdeznek, amiből elég jól kiderül.

És még a fidesz is úgy rakta össze a választó kerületeket, hogy ezek számolását megkönnyítse.


Szóval ezek jelenleg tények. Te tényekkel vitatkozol.


"mert ugye "annak a statisztikának higyj amit..."."

Ezt idézni azért vicces, mert ez pont nem egy igazi idézet. Pont a németek terjesztették el, hogy nyugati ellenfeleiket támadják. :DDDDD

2023. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%
A "belpesti értelmiség" egyszerűen csak ballibsi, meg a többi lenézőnek szánt minősítés szinonímája.
2023. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
14%

Van valamennyi igazság abban, hogy van egy magasan iskolázott, ugyanakkor a mindennapi élet realitásaiban kevéssé járatos, de gőgös, pökhendi réteg, akik alanyi jogon magukat tekintik a hatalom várományosainak, ugyanakkor annyira agyukra ment a saját nárcizmusuk, hogy a saját belterjes köreiken kívül senkit nem vesznek emberszámba. Az ilyenek terjesztik, hogy vidéken (ami az ő értelmezésükben az országnak a pesti agglomeráción kívüli területét jelenti) nincs internet, az emberek nem tudnak olvasni, csak a földet túrják, vagy a kocsmában piálnak és verik a feleségüket, na meg persze a bzikat. Ja és random kitalálják (minden alap nélkül!), hogy a romák és a bűnöző életmód között összefüggés van, amiből természetesen egy szó sem igaz, vagy ha mégis, akkor csak azért, mert a fasiszta magyarok nem adnak nekik elég pénzt integrációra. Na, körülbelül ennyi a vidék az ő szemükben.

Ez a megbélyegző észjárás duplán káros, mindkét oldal gyűlöletet merít belőle. A jobboldal jól tud vele hergelni, a baloldal pedig ebből azt a következtetést vonja le, hogy akkor biztos tényleg így van, különben nem reagálnának rá. Ebben viszont benne van az a prekoncepció, hogy nem létezik szolidaritás, aki felháborodik, az 100% maga is érintett, vagy esetleg fizetett ügynök.

2023. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!