Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy Budapesten...

Miért van az hogy Budapesten ilyen alacsony a szaporodási ráta, amikor a kisebbségiek aránya már kiegyenlítődött vidékkel?

Figyelt kérdés

Budapesten a legborzasztóbb a szaporodási ráta, mindössze átlag 1.1 gyereket szül egy nő, míg az ország nem-budapesti részén (azaz vidéken ha úgy tetszik) 1.8-at.

Minek köszönhető ez a demográfiai hanyatlás?


2023. szept. 12. 21:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Magyarul: A kérdező simán csak ide böfögött egy hangosat, hogy szidhassa Budapestet. Az olyan tények, mint az, hogy vidéki nagyobb városokban is hasonló az arány. Hiszen ő megmondja, hogy Budapesten már több a cigány mint vidéken ami meg simán csak nem igaz. Budapesten pont nem a cigányoknak kedvezett a gettók felszámolása és az elszabaduló lakás árak.
2023. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#11 Attól mert a kérdező még nem tudta megmondani honnan vette az adatait éppen úgy lehet hogy igaza van, mint neked. Te se mutattad meg, hogy más lenne ott a valóság, mint amit a kérdező állított. Egyenlőre két szélsőséges állítás áll egymással szemben, a tied meg az övé, de egyikre sincsen tényszerű bizonyíték.

Valószínűbbnek tartom, hogy valahol a kettő között van a valóság - de ahogy ti sem én sem tudom ezt alátámasztani, tehát az enyém is csak egy állítás ami vagy igaz vagy nem.

2023. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
#12 én tényszerű bizonyítékot mutattam. Egy 2010-es térképet amin teljesen egyértelműen látszik, hogy a nagyobb városokban hasonlóan Budapesthez alacsony a ráta. Vannak helyek ahol konkrétan 1 alatti van ahol meg 2 feletti. Ha ez nem tény, akkor nem tudom mi a tény... 😃
2023. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Azt sem értem mi a szélsőséges állítás abban, hogy leírtam a tényeket... 😃
2023. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Másrészt azért na... Ha már valamit állítok kérdésnek álcázva, tényként beállított közlésekkel, akkor a másik fél nyilván joggal feltételezi, hogy valamilyen utána olvasás miatt jutottam arra a megállapításra amire.


Tehát ha már állít a kérdező valamit, akkor legyen már a válaszolnak joga tudni, mi alapján állítja azt amit. Azon kívül, hogy oda böfögi, hogy "KSH".

2023. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#13 A 2010-es adatok már nagyon messze vannak a mai, 2023-as valóságtól. A kérdező állítása pont erről szól, hogy mára milyenek az adatok. Ő sem mutatta meg, hogy honnan vette, tehát hogy tényleg 1,1 ahogy írta és mikori ez az adat. de ma már az sem mutatja meg a valóságot ami 2010-ben volt. Tendenciát mutathat, előre vethet lehetséges állapotot, de éppen úgy nem bizonyíték, hiszen egy évtized alatt hatalmas változások lehettek.
2023. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#14 "Azt sem értem mi a szélsőséges állítás abban, hogy leírtam a tényeket.."

Szövegértési probléma.

Nem az állításod szélsőséges, a helyzet leírásáról szóló szélsőséges állítások állnak egymással szemben. Az egyik szélen van egy állítás és vele szemben egy nagyon mást mutató másik állítás, ami szerintem ugyanúgy messze van a valóságtól. Azaz ilyen értelemben szélsőséges. Nem politikai értelemben szélsőséges.

2023. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#15 "Tehát ha már állít a kérdező valamit, akkor legyen már a válaszolnak joga tudni, mi alapján állítja azt amit. Azon kívül, hogy oda böfögi, hogy "KSH"."

Igen. Ezért is kértem tőle a pontos választ.

2023. szept. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#16-18 Mondhatod, hogy nem bizonyíték, de az állításom alátámasztására tökéletesen az. Hiszen alátámasztja, hogy a kérdező "az ország nem-budapesti részén azaz vidéken" kijelentése simán nem igaz, hiszen mint ahogy bizonyítottam is, nincs konkrét "a vidék" hanem vidéken belül akár településenként is nagy szórások vannak.


"Szövegértési probléma."


Attól, hogy egy tényre azt állítod, hogy szélsőséges, még nem lesz szélsőséges. Ha a kék égre azt mondod, hogy sárga attól még kék marad, nem a köztes állítás lesz igaz, hogy zöld.

2023. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

De tessék, itt van a KSH Tímea:

[link]


Beállítod, hogy 2021-es termelékenység és az alábbiak jönnek ki:

1,21 Budapest

1,4-1,5 körül nyugati és déli régiók.

1,8-1,9 Nógrád, Borsod, Szabolcs.


Rögtön látszik, hogy megyénként is elég nagy eltérések vannak.

2023. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!