Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nyavalyog sok ember aki...

Miért nyavalyog sok ember aki ellébecolta az életét a tanulás helyett és most szar munkája van?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 23:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

sztem kár most a régi pártrendszeres akadályokkal jönni ..

igen, mindenki tudja, valóban úgy volt akkoriban sjanos, na de azért már jó ideje nem úgy van, és még senkinek se ártott meg egy komolyabb diploma


kedvencem h mostanában divat minden diplomát "büfédiplomának" nevezni, holott vannak nagyon komoly egyetemek ma is, és persze nagyon vacakok is, de emiatt ne vegyünk mindent egy kalap alá

2010. okt. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

"mihez képest sok ? valóban szakember-hiány van, de én nem mondanám, h nálunk arányaiban több az egyetemet végzett ember, mint tőlünk nyugatra eső országokban, csak teljesen más a megítélése ennek az egész kérdésnek"

Ez így igaz. Volt egy felmérés miszerint nálunk még nincs is olyan sok diplomás mint nyugatra. És a diszpécseres példa jó volt. Én is olvastam már ehhez hasonlót, hogy egy irodai munkára kértek felsőfokú végzettséget. Akinek volt annak nem felet meg a munka 2 nap után, de akinek nem volt annak pont jó lett volna. De a munkáltató megmondta, hogy kell a diploma, pedig csak egy egyszerű munka volt.

De van ahol már a takarítónőnél is értségit kérnek.

A minap megnéztem egy álláshirdetést egy cégnél 4-ből 3-hoz kellet felsőfokú végzettség. De a 3-ból csak 1-hez kellet szakmai, a többinek meg csak kell.

2010. okt. 17. 08:13
 23/25 anonim ***** válasza:
74%

Az első válaszolónak igaza van!A tanulás nem feltétlenül jelent jó munkát.

Nézz meg milliomos embereket akik már 16 éve korukba elkezdtek dolgozni és úgy lettek milliomosok!

Akik járnak egyetemre meg ilyen maga szintű iskolákat azt hiszik hogy az egyetem elvégzése után már nem kell okosan csinálni!Hogy utána az ölükbe hullik a jó fizetésű munka!

2010. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ki műveltebb, okosabb?


Egy gimnáziumi érettségi után diplomázott ember, aki asszisztens lesz egy múltinál, vagy egy szakmunkás végzettségű autószerelő, aki vállalkozásban üzemeltet 3-4 szakszervizt.


Mint, minden ez is csak viszonyítás kérdése. :-)

2010. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szakmunkásnak is TANULNI kell! Nem kell a tanulás fogalmát a diplomával azonosítani! Mint ahogy azt gondoltam a kérdező a mai fiatal pályakezdőkre gondolt! Sokan vannak, akik inkább tanulás helyett elmennek "pénzt kerseni" :

1: azért mert tényleg nincs más forrásuk arra, hogy tovább tudjanak tanulni

2: lusták elmenni tanulni valamit és inkább végzik árufeltöltőként!

3: szimplán ez a céljuk, mondván ezt is el kell végezni valakinek! :D

2010. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!