Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nyavalyog sok ember aki...

Miért nyavalyog sok ember aki ellébecolta az életét a tanulás helyett és most szar munkája van?

Figyelt kérdés
2010. okt. 16. 23:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%
Én azt nem tudom, hogy most ezzel a kérdéssel melyik korosztályra céloztál? A mai pályakezdő korúak (20-24 évesek) szülei idejében (mint az enyémeknél is) az érettségi is átlagon felülinek számított. A szakközepekbe is a nagyon jó képességű diákok jutottak be, gimnáziumról nem is beszélve. Oda csak az ment, aki tovább is akart tanulni, de ez (ahogy fent is írták) kevés embernek jött össze, így erre gondolom nem is sokan vállalkoztak. Szóval az átlagos hátterűek amilyen hamar csak tudtak, elmentek dolgozni. Akkoriban úgy tudom, hogy az állások is biztosabbak voltak, szóval nem volt rákényszerítve az ember, hogy folyton újítson és képezze magát. Később már megpróbálták ezt az én szüleim is, de 40akárhány évesen család mellett, jónéhány év kihagyás után nem egyszerű újra elkezdeni tanulni. Szóval nem értem, hogy ez hogyan vetődhetett fel benned? Kire vonatkozik? Mindenesetre elég nagyképűnek tűnsz.
2010. okt. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Ez inkább az ilyen 18-20 éves korosztályra.

De azért az értségi szinte már alapkövetelmény lesz ha az ember nem fizikai munkát akar végezni.

2010. okt. 17. 00:05
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
Manapság épphogy kevés a szakember és túl sok a diplomás.
2010. okt. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
66%
vannak diplomás ismerőseim, szar munkával, ez nem ettől függ, kell hozzá egy olyan hozzáállás hogy az ember jó munkát akarjon, de a legtöbben ma csak a hülyeségekkel tudnak foglalkozni, munka meg pénz az meg majdcsak lesz valami... hát én egyelőre tanulok, nem nyavalygok és nem is tervezem hogy ilyesmi problémáim legyenek. :)
2010. okt. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Drága kérdező, nekem nincs diplomám, csak érettségim, meg szakmám, de legalább tudok helyesen írni....tudom, nem nagy hibákról van szó, de aki már ilyen provokatív, és arrogáns módon tesz föl kérdést, annak a MINIMUM lenne, h kifogástalan legyen az írásképe.

Továbbá tartalmilag sem vall túl nagy intelligenciára a kérdés, de ezt már említette valaki.

Az pedig, h nem jutott még el hozzád, hogy hány többdiplomás munkanélküli van, vagy ha van is munkájuk, akkor olyan, amihez tanulmányaiknak a fele is elég lett volna, az csak arra utal, hogy vagy abszolút nem tájékozódsz, vagy egyszerűen szemellenzősen viszonyulsz a világ dolgaihoz.

2010. okt. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"de a legtöbben ma csak a hülyeségekkel tudnak foglalkozni,"


Mert mindent importálunk. Ma ebben az országban nem tudsz termelni semmit, vagyis tudni még csak tudnál. Eladni nem tudod.

2010. okt. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Miért kérdezed?

Akinek van érettségije meg (több) diplomája, az mind ért is valamihez?

Tudod, hányan vannak olyanok, hogy diplomáikkal kitapétázhatnák a lakásukat, de tudásuk az nulla?

(És sajnos egyre többen lesznek!)

2010. okt. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 doboszoli ***** válasza:
77%

Már megint a kisfarkúak hirdetik, hogy "nem a méret a lényeg".

A tanult ember, nem feltétlenül többdiplomás. Egy jól felkészült szakmunkás legalább annyit ér. Egy tisztességes betanított melós sem marad le mögöttük.

Tanulásra, mindenkinek meg van/volt a lehetősége. Ha nem nappalin, akkor levelezőn, estin, távoktatással, bárhogy.

Csak egy kicsit többet kellett vállalni, vagy nem kicsit.

Lassan ott tartunk, hogy szégyellni kell a diplomát?

Lássuk be, hogy (félretéve a "hátszeles" munkákat), a magasabban képzettek közül válogatják ki a munkaadók az alkalmasabbakat.

Ez igazából a Lajtán túl fizetődik ki, ott a sorrend a megbecsülésben, fizetésben: mérnöki munka, szakmunka, segédmunka. Nálunk még nem teljesen így van.

A tanult ember, nem biztos, hogy úriember, de jobb eséllyel nevelődik azzá, mint a tanulatlan.

A napokban olvastam, diszpécsert kerestek egy környékbeli fuvarozó céghez. Feltétel: felsőfokú végzettség, biztos német nyelvtudás.

Diszpécsert, nem agysebészt. Ez a beugró, innentől vizsgálják az alkalmasságot.

Ezek fényében, talán mégsem olyan "marha" a kérdező.

2010. okt. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

legelső válaszoló!

héát éppen ez a gond ... itt ma nálunk lehet 8 egyteemi végzettséged és lehetsz tök értelmes, megfejelve 2 PhD fokozattal, mégis mindez semmit se ér, ha nincsenek nagyon klassz kapcsolataid


így aztán jogosan érzi azt a becsületesen eredményt elért emberke, hogy ebben a k. országban a hülyéké az irányítás (valljuk meg, van is benne valami ...)

2010. okt. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

00:11

mihez képest sok ? valóban szakember-hiány van, de én nem mondanám, h nálunk arányaiban több az egyetemet végzett ember, mint tőlünk nyugatra eső országokban, csak teljesen más a megítélése ennek az egész kérdésnek

2010. okt. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!