Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy liberális hogyan teszi...

Egy liberális hogyan teszi magában helyre azt, amikor Orbánt Viktor cigányozza?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2010 óta tartja magát egy legenda, ami szerint Orbán cigány származású. Olyan ez, mint hogy Gratz-ban kezelték a pszichiátrián, senki nem tudja, hogy igaz vagy sem.

Mindenesetre az átlag liberális mintegy negatív jelzőként aggatja ezt rá, miközben felháborodik azon, amikor a miniszterelnök faji homogenitásról beszél.


Akkor most mi is az ábra? Valójában a liberális is ugyanúgy rasszista belül, csak képmutatóbb?



2023. aug. 8. 14:55
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

#40

„Mint állampolgárokat, de nem a nézeteiket.”

Mint állampolgárokat minden állampolgárt támogat, nem kell külön kihangsúlyozni, hogy kommunista, vagy fasiszta. Egyébként MZP-től ezt nem hallottam, valami blablázást mondott, hogy úgy értette, hogy a fidesz támogatja a komcsikat és fasisztákat.


„Azt kellene megérteni, hogy az ellenzék nem egy homogén massza. Ahogy a Fidesz-KDNP egyenlő Orbánnal, úgy az ellenzék nem egyenlő MZP-vel, Gyurcsánnal vagy bárki mással.”

Én nem az ellenzékről beszéltem, hanem az ellenzékiekről (értsd.: a szavazókról). A fideszesek sem egyenlők sem a Fidesszel, sem Orbánnal.


„Attól nem. De a testalkata, az arcvonásai, főleg így, hogy öregszik, egyre nyilvánvalóbbá teszik.”

Én semmi cigány vonást nem vélek rajta felfedezni. És ha már itt tartunk akkor MZP-n több a cigány vonás, de róla sem gondolom, hogy az.


„Amúgy ellenzékiként miért is kellene nekem elfogadóbbnak lennem akár ezen a téren?”

Nem mondta senki, hogy annak kell lenned, a kérdés is a liberálisokról szólt. Ha liberális lennél, és támogatnád a woke-ot, LMBTQ-t, faji, nemi egyenlőséget, akkor valóban illene Orbánt sem pejoratív értelemben cigányoznod.


„Nincs az mint a Fidesznél, hogy van egy központi narratíva, amit kinyilatkoztat a vezér és onnantól azt kell követni az adott témában.”

Nálunk sincs, pl.: én ateista vagyok, és rühellem a magyarkodás minden formáját, a vármegyézést főleg.


„Nem. Normál esetben a politikusoknak elvek mentén kellene politizálni. Orbán ezzel ellentétben folyamatosan monitorozza a közvéleményt és úgy alakítja a politikáját, hogy az népszerű legyen, nem számít, hogy mennyire helyes vagy helytelen az a lépés.”

Ebben van igazság, de még mindig ott tartunk, hogy a magyar társadalom többsége sokkal inkább EU-párti, mint oroszpárti, és lakosság több mint fele még a melegházasságot is engedélyezné. Ebben mégsem annyira populista.


„Lehet(ne), de nem az.”

Honnan tudod, hogy nem az, van erre valami kimutatásod, vagy számításod esetleg?


„Pl. a bankokat, cégeket sújtó adók, amiket hivatalosan nem lehet ráterhelni az állampolgárokra, de valahogy mégis sikerül, nincsenek sehol kimutatva.”

Az állampolgárokra úgy terhelik rá, hogy árakat emelnek, az infláció nő. Az infláció pedig megjelenik a reálbéreken. A reálbérek az elmúlt 13 évben növekedtek, vagyis a bérek növekedése jelentősebb volt, mint az áraké, tehát a bankokat, cégeket sújtó adók mégha növekedtek is, kisebb mértékben sújtják az állampolgárokat, mint 13 évvel korábban.


„A 27% áfa mindenen rajta van, SZJA kedvezményt pedig nem mindenki kap.”

Nem SZJA kedvezményról beszéltem, hanem annak csökkenéséről. Az áfa 2%-kal nőtt 2010 óta, az SZJA meg 2%-kal csökkent.

2023. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

#41:

"Én semmi cigány vonást nem vélek rajta felfedezni."

Ebben nem érdemes vitatkozni, aki látja látja, aki nem, az nem. Nincs is jelentősége, mert ugyanolyan magyar állampolgár.



"Ebben van igazság, de még mindig ott tartunk, hogy a magyar társadalom többsége sokkal inkább EU-párti, mint oroszpárti, és lakosság több mint fele még a melegházasságot is engedélyezné. Ebben mégsem annyira populista."

De igen, ugyanis neki nem az egész ország véleménye számít, hanem elsősorban annak a kb. 2 millió szavazónak, akit el tud érni és akivel választást tud nyerni. Példa a melegházasság. Nem néztem utána a számoknak, de elhiszem amit írsz. Viszont itt sem a teljes lakosság véleménye számít, hanem annak a 2 millió szavazónak a véleménye, náluk pedig van rá egy nagyobb összegem, hogy a döntő többség ellenzi a melegházasságot, tehát végső soron népszerű a döntése. Az ellenzéki oldal megosztottabb ezen a téren (is) és ez is kapóra jön neki, mert míg a sajátjait összekovácsolja, addig az ellenzékiek közé éket ver. Az EU vs orosz pártiság már neccesebb téma, bár már keményen dolgoznak rajta a médián keresztül, de ebben nem is meri letenni a voksát konkrétan egyik mellett sem. Pávatáncol, ami addig működik is, míg a szavazói elnézik neki.


" A reálbérek az elmúlt 13 évben növekedtek, vagyis a bérek növekedése jelentősebb volt, mint az áraké"

Ami jelentős mértékben annak köszönhető, hogy a 2008-as válság után a komplett világgazdaságban ez volt jellemző. Viszont az elmúlt kb. 1 évben már ez sem igaz, itthon legalábbis folyamatosan csökken a bérek reálértéke.


"Nem SZJA kedvezményról beszéltem, hanem annak csökkenéséről. Az áfa 2%-kal nőtt 2010 óta, az SZJA meg 2%-kal csökkent."

Összességében az egyedülállók, akik nem jogosultak kedvezményekre, rosszabbul jártak.

2023. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!