Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a románoknak Orbán...

Mi a baja a románoknak Orbán Viktor Tusnádfürdői beszédével?

Figyelt kérdés
APUKA pacekba megmondta,h mi sose mondtuk azt h Erdély és Székelyföld románia része. Elárultak mindenkit,azt ellopták tőlünk,és úgy viselkednek mint a romák a lopott holmival. Egyébként meg korrekt volt APUKA,baráti hangnemben beszélt hozzájuk.

2023. júl. 24. 11:01
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
90%

"Minek olvasod vissza, mikor azt sem érted, hogy mit olvasol? "


🤣 Diszlexiás osztja az észt. Bocs. Ilyenen nem viccelünk, de ez olyan, mintha egy néma mondaná, hogy az én hibám, hogy nem értem mit mond.

2023. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
58%
Hát persze, leginkább azon kéne elgondolkodj, hogy miképp lehet olvasásban alulmúlni egy diszlexiást. Egyébként hála istennek megáldott a jó isten olyan képeségekkel, amik kompenzálják a diszzavaraim. ;) De nem tanácsolom, hogy Dunning-Krugerkedjél egyet a témában, mert nem hiányzik neked még egy hatalmas pofára esés a történelemmel kapcsolatos égésed után.
2023. júl. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

"Világosan kijelentik, hogy az Osztrák-Magyar Monarchia kezdte el az első világháborút. Na, akkor nem hazudnak? Hogy lehet ezt másképp értelmezni? Mi kezdtük el, csak nem mi? Vagy hogy?"


Komolyra fordítva. Szerited a magyarok önszántukból tartottak az osztrákokkal? Szerintem volt még több mint 50 évvel korábban egy törekvés ellene. A Monarchiára azt mondani, hogy mi voltunk, kb. annyira elrugaszkodott dolog a valóságtól, mint beperelni a MÁV-ot, mert jogilag az elődje adta a vagonokat az auschwitzi járatokhoz.

Sokkal jogosbb lett volna azért ítélkezni, hogy a 2. VH-ban rossz oldalon álltunk. Az elsőben ez nem volt opcionális.


" Spektrum TV-t, vagy History Channelt, ne adj isten Discovery Historyt, National Geographicot"


Meg M1 LOL. Magadból indulsz ki? több mint 10 éve nem élek magyarországon, tehát M1 nem játszik, egyébként sincs azóta TV-m, nem kell az agymosás egyik oldalról sem. National geographicot 20 éve néztem szívesen, de csak addig, amíg nem volt sok az ismétlés.

2023. júl. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

"hatalmas pofára esés a történelemmel kapcsolatos égésed után."


Ugyan miben égtem? Nem állítottam semmit azon kívül, hogy a magyarok már rég nem önként dalolva tartoztak a monarchiához. Illetve, utaltam arra, hogy a merénylet csak szikra volt egy puskaporos hordóban.

Ha nem a tv-re hagyatkoznál, inkább olvasnál regényeket, akkor nem fekete-fehérben képzelnéd el az egészet.

De tudom, tudom, nem kell erőlködnöd, minek olvasok, ha ógysem értem. :)

2023. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként fura, hogy pont a mai helyzetben nem érzed át, hogy mennyire nem fekete-fehér egy ilyen szitu.


Most is pont ez van a levegőben. Az oroszok sem csak elkezdtek bevonulni. 2014 körül, meg előtte is voltak már feszültségek.

Most meg mindenki meghibbant, a Liz Truss már "gomb megnyomásáról beszélt", a lengyelek az oroszok ellen mennének, a németek tolják ezerrel az eszközöket ukrajnába. Fele ország az ukránoknak menne, másik fele az oroszoknak.

Szerinted, ha jön egy szikra, meg lehet majd mondani egyértelműen, hogy ki kezdte? Nem. Attól függ ki a győztes, az majd megírja. Magyaroszág megint vesztes oldalon lesz, majd ráfogják, hogy kulcsszerepe volt a bomlsztásban.

2023. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
71%

"Komolyra fordítva. Szerited a magyarok önszántukból tartottak az osztrákokkal?"


Kik azok !A! magyarok? Hát a nagy, és szuverén népmagyar lélek inkább ment háborúzni, mint sem fellázadjon, ha kell bármi áron? Nem kényszerítette őket senki, hogy rátámadjanak a szerbekre.


" Szerintem volt még több mint 50 évvel korábban egy törekvés ellene." Itt meg volt olyan, hogy nem szavaztuk meg a külhoni magyarok szavazati jogát, aztán mégis van nekik. A jelen tetteiért te vagy a felelős, nem pedig 50évvel ezelőtti más ember. Te. Ha rátámadsz másra, azért felelős vagy, ha tetszik, ha nem.


" mint beperelni a MÁV-ot, mert jogilag az elődje adta a vagonokat az auschwitzi járatokhoz." Nem, a te állításod szerint egy gyilkos nem bűnös, mert az anyja nem volt gyilkos. Kb. ezt írod. Semmi értelme annak, amit írsz. A MÁV nem késett ma, mert 3éve nem késett. Fuck logic


"Sokkal jogosbb lett volna azért ítélkezni, hogy a 2. VH-ban rossz oldalon álltunk. Az elsőben ez nem volt opcionális."


Érdekes, az Osztrákokkal nem is akartunk háborúba indulni a Szerbek ellen, de hát, kényszerítve voltunk! Mondjuk a náci Németország sem arról volt híres, hogy megkérdezte volna a népet arról a megszállt területeken, hogy mit is szeretne. Mind a kettőben felelősek vagyunk, de a 2.-at legalább nem mi robbantottuk ki. Az elsőnél történt geopolitikai helyzet persze menthetőbb volna, csak épp abban a felelősségünk sokkal fajsúlyosabb. Ezt tagadni hatalmas hazugság volna.


"Meg M1 LOL. Magadból indulsz ki? több mint 10 éve nem élek magyarországon, tehát M1 nem játszik, egyébként sincs azóta TV-m, nem kell az agymosás egyik oldalról sem. National geographicot 20 éve néztem szívesen, de csak addig, amíg nem volt sok az ismétlés."


A History Channel 10éve is volt, 20éve is. Sőt, akkor volt számottevő, manapság már inkább UFO-s hülyeségekkel foglalkoznak. De minden valamire való, történelemből okoskodni vágyó, tájékozott ember ismeri, hogy mi az. Nem követel rajta impresszumot, tudja, hogy kikről van szó.


"Ugyan miben égtem? Nem állítottam semmit azon kívül, hogy a magyarok már rég nem önként dalolva tartoztak a monarchiához. Illetve, utaltam arra, hogy a merénylet csak szikra volt egy puskaporos hordóban."


Nem, te azt állítottad rögtön, hogy nem mi kezdtük el. Most már persze árnyalnád a képet, miután szembesítettelek a tényekkel, és tagadhatatlanná tettem őket azzal, hogy hivatkozásokkal támasztottam ezt alá, azzal ellentétben, hogy egy nevét sem vállaló senki mondja a magáét a neten. Ugyebár érzékeled te magad is, hogy ebben a poker játszmában már nyilvánvalóvá vált, hogy nincs nálad 2 ász, de még királyok sem, most megpróbálnád bemesélni, hogy de van legalább kettő darab kilences, de hát, az a helyzet, hogy nem számít, ha van, ha nincs. A kezdeti állításod tényszerűen cáfoltam. Minden más csak rizsázás.


"Ha nem a tv-re hagyatkoznál, inkább olvasnál regényeket, akkor nem fekete-fehérben képzelnéd el az egészet." Regényeket? What? Hát már megbocsáss, de inkább maradok a dokumentumfilmeknél, meg a történelem könyveknél, ha történelemről van szó. Az oktatásról sem a Harry Potterből tanulok.

2023. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
58%

"Egyébként fura, hogy pont a mai helyzetben nem érzed át, hogy mennyire nem fekete-fehér egy ilyen szitu.



Most is pont ez van a levegőben. Az oroszok sem csak elkezdtek bevonulni. 2014 körül, meg előtte is voltak már feszültségek."


Ja, ma is világos a helyzet. A háborút az oroszok kezdték el. Aki ezt tagadja, az pontosan azt mutatja be, hogy relativizálni próbálja a tényeket. Igen, ma divat post-truth hülyeségeket súlykolni, de nem ülnék fel arra a vonatra, ahol egyesek szerint a 6-os nem 6-os, ha fordítva nézi, és nem ő nézi rosszul, hanem valami furcsa módon a 6ezer forintja szerinte 9-et ér, ha fordítva adja oda a boltosnak. A többit már ezek után inkább el sem olvasom, fegyvertelen vagy te ebben a vitában.

2023. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
90%

" Az oktatásról sem a Harry Potterből tanulok."


Kinek mi a regény. Neked ezek szerint az ilyen posványok. nekem inkább pl. Tarjányinak meg Dosek ritának a történelmi kutatásokon alpuló írásai jönnek be. regény, szórakoztat is, de valóságon alapul.


"Ja, ma is világos a helyzet. A háborút az oroszok kezdték el. "


Tehát szerinted jogos lenne pl. az orosz származásúakat üldözni és kiközösíteni németországban, ahogy már egy-egy helyen meg is történt. csak mert egyértelmű a helyzet.

2023. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, te azt állítottad rögtön, hogy nem mi kezdtük el. "


És valótlant állítottam vele?

2023. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
58%

"Kinek mi a regény. Neked ezek szerint az ilyen posványok. nekem inkább pl. Tarjányinak meg Dosek ritának a történelmi kutatásokon alpuló írásai jönnek be. regény, szórakoztat is, de valóságon alapul."


a Harry Potter egy regény. Tény.


"Tehát szerinted jogos lenne pl. az orosz származásúakat üldözni és kiközösíteni németországban, ahogy már egy-egy helyen meg is történt. csak mert egyértelmű a helyzet." Senki nem üldözte őket, amíg az oroszok el nem kezdték szándékosan destabilizálni a térséget, amikor beintettek Moszkvának. Nem véletlenül találsz annyi esetet arra, amikor Ukrajnában élő orosz emberek zavarják haza az orosz katonákat azzal a szöveggel, hogy "mit kerestek itt? Menjetek haza!"


Senki nem bántotta őket, amíg őket felhasználva el nem kezdtek orosz katonák és fegyverek beszivárogni a térségbe, majd mesterséges feszültséget gerjeszteni. Senki nem bántotta volna őket. Ukrajna kell az orosz vezetésnek, és amikor úszni látszott, akkor bedobták ezt a szarságot.


És nem azt mondtam, hogy jogos lenne bárkit is üldözni, ne szalmabábozzál, ne adjál a számba olyat, ami nem hagyta el soha. Semmilyen kisebbséget üldözni nem oké dolog. De valahogy még sem hallak titeket azért vergődni, hogy mi történik Oroszországban, ahol vágóhídra küldték a háborúban a kisebbséget. Miújság van a csecsenekkel? Dagesztán? Kurdok? Tibettel mizu? Nektek valahogy mindig csak az a zavaró, amikor a diktátorok, népsanyargatók ellen lépnek fel.

2023. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!