Tanárok nélkül hogy lesz oktatás? "Több mint kétezer pedagógus már fel is mondott a státusztörvény miatt"
#10
Mi a helyzet az átvezényléssel?
A státusztörvény kimondja, hogy a pedagógus átvezényelhető másik intézménybe, de két feltételnek teljesülnie kell: az egyik, hogy erre csak az adott járáson belül van lehetőség, a másik pedig, hogy meghatározott élethelyzetben a pedagógus hozzájárulására is szükség van.
A törvény szerint a munkáltató betekintést kap a pedagógusok laptopjába és számítógépébe.
Mikor lép életbe?
A státusztörvény szerint a jogállásváltásra 2024. január 1-jén kerül sor, de az erről szóló tájékoztatást 2023. szeptember 15-ig megkapják az érintettek. A pedagógusok a jogviszonyváltás el nem fogadásáról 2023. szeptember 15. és 2023. szeptember 29. között tehetnek nyilatkozatot, amit írásba kell foglalni. Ha a határidőt elmulasztják, az jogvesztéssel jár. A jogviszony, illetve munkaviszony 2023. november 30-ával szűnik meg úgy, hogy előtte egy hónap a felmentési idő. Egyházi és magánintézményekben felmondási idő van, de ebben az időszakban munkavégzési kötelezettség nincs.
Ez is baromság? (Magyar Közlönyből van.)
#11 Mi bajod ezzel?
Én is azok között vagyok akiket nagy eséllyel "átvezényelnek" majd egy másik iskolába, mivel természettudományos tárgyat tanítok és önmagában az nem fedezi a kötelező óraszámomat egy iskolában.
A kollégáim - fizika, technika szakosak - már évek óta átjárnak másik iskolába is órákat tartani. Mert ha nincs fizika vagy kémia tanár akkor eddig is rengetegen tanítottak több iskolában. Amit kritizáltak a tervezetben azt megváltoztatták úgy ahogyan az érintettek kérték.
Mondom, hogy úgy alkotsz véleményt, hogy nem ismered a valóságot.
"A törvény szerint a munkáltató betekintést kap a pedagógusok laptopjába és számítógépébe."
Ez hazugság, semmi ilyen nincsen a törvényben.
Ahogy minden cégnek joga van azt a gépet ellenőriznie amit ő adott a munkavállalójának, hiszen fizeti a rajta levő szoftvereket, kezeli, frissíti, a rendszergazda követi folyamatosan, ugyanez lesz az iskolákban is. Senki nem fog belenézni egy tanár saját gépébe se. Azonban ha kaptam az iskolától egy laptopot, hogy használjam az oktatáshoz, akkor azt rendszeresen a rendszergazda bekéri, ellenőrzi rajta amit kell, telepíti a programokat stb.
Minden ami az oktatással kapcsolatos és kell az iskola vezetésének azt eddig is fel kellett tölteni az iskolai meghajtóra, hogy bárki bármikor megnézhesse. Tanmenetek, óravázlatok, hasonlók. A többi meg senkit nem érdekli.
Most komolyan? Azt hiszed majd kimegy az igazgató lakásra és oda kell engednem a gépem elé, hogy átolvashassa a dolgaimat,megnézhesse a fényképeimet és láthassa kivel mit levelezek?
Az iskolai gépet használó pedagógusok a gépüket iskolai dolgokra használják. Ha szükséges akkor azt eddig is bent használták az iskolában akár tantermekben, akár a diákok felméréseinél. Ezeket a gépeket eddig is a rendszergazdák tartották rendben, nincs is jogosultsága az illetőnek telepíteni rá semmit. Miért kel, hülyeségeket kitalálni?
Az idézeted a közlönyből végre helyes.
Mi vele a gondod?
12# valószínűleg nem is tanár, csak egy fizetett gerinctelen provokátor.
A fidesz kitermelte. összegyűjtötte és megfizeti ezt a fajta hulladékot.
#18 Ebből ki van vágva egy csomó minden.
Ez sincs benne:
A státusztörvény kimondja, hogy a pedagógus átvezényelhető másik intézménybe, de két feltételnek teljesülnie kell: az egyik, hogy erre csak az adott járáson belül van lehetőség, a másik pedig, hogy meghatározott élethelyzetben a pedagógus hozzájárulására is szükség van.
A törvény szerint a munkáltató betekintést kap a pedagógusok laptopjába és számítógépébe.
Vagy hazudsz, vagy nem azt linkelted be amiben ez megvan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!