Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBTQ-soknak miért ilyen...

Az LMBTQ-soknak miért ilyen iszonyú fontos ez a ferencvárosi pad?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják, mit foglalkozunk a Pride-al, mikor szétlopják az országot meg infláció van.

De ők miért foglalkoznak akkor egy paddal ennyit?


[link]



2023. júl. 14. 01:48
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

30


Értékelem a kulturált ,és nem arrogáns hangnemet!


"Én a szivárványos pad ellen hőzöngőkre értettem. Szerintem kisebbségben vannak azok, akik annyira indulatosan állnak a pad kérdéséhez, hogy amiatt ne lehetne szivárványosra festeni egy padot."


Szerintem erre nincsen mérés.

Csak abból indulhatunk ki ,hogy a választások, hogy alakultak.

Ott meg nagyon nagy arányban voltak, akik olyan pártokra szavaztak, fidesz ,Mi Hazánk, akik programjában kimondva, kimondatlanul ,de ott van hogy ezeket igy ,vagy úgy de nem támogatják.

Nem is értem mire alapozod az emlékezőjét...


"Ez meg egy érvelési hiba: [link]

Nincs ebben semmi érvelési hiba, akkor sem ha Te ezt állítod.


"Szerintem amúgy senki sem erőltette rád az akaratát, egyszerűen az elfogadás nevében szivárványosra festettek egy nyomorult padot."


Ugyan az a kerület, ugyan az a polgármestere már egyszer teret engedett ugyan annak a szimbólumnak ,két éve.

Akkor szobor volt.

Nagy port vert fel.

Tudjuk mi lett a vége.

Ha engem kérdeztek volna ,én is megmondtam volna hogy ez a pad nem fog így maradni,és feszültség lesz..

Ő ne tudta volna?

Légyszi ne nézzük hülyének egymást.

Pontosam tudták hogy mi lesz a vége.

De mégis meglépték.

Ez nem szólt másról ,csak a feszültség keltésről.

Egy melegnek sem lett volna jobb élete attól a padtól.

De most ,megint forrtak az indulatok napokig.

És nem konzervativok változtatgatják a Budapesti terep tárgyak színeit, hanem a az Lmbtq lobbi próbálkozik folyamatosan.

A 100% osan kiszámítható reakciókra meg megy a picsogás..

És az hogy a nemzeti színű pad nem felelt meg, inkább ne legyen semmi ha nem lehet szivárványos, az nagyon szánalmas ..

És de, ha én ferencvárosi vagyok, és a szivárványos pad látványa rossz érzést kelt benne, hisz gyerekkorom kedvencét már rég kisajátítóta magának az Lmbtq lobbi,akkor de, erőszakkal van rém erőltetve.


Dehogy döntöm el, mit tennél, mindössze a szkepszisemnek adtam hangot."


Rendben.

Én azt gondolom hogyha a szivárványosok 2x anyain lesznek,teintva az egyre agresszívabb lobbi tevékenyégüket, akkor itt már olyan szinten fog tombolni a woke elnyomás, és az ebből fakadó szélső balos diktatúra, hogy nem tehetek mást majd...


"Félreértésben vagyunk: nem kell fejet hajtani semminek. Te érveltél azzal, hogy a demokráciában a többség akaratát el kell fogadni. Én mindössze azt mondtam, hogy szerintem nem így van, és hogy szerintem neked sem tetszene."


Ha nagy többség nem akar valamit ,sőt, kifejezetten zavarja valami,akkor ez van.

Majd ha fordítva lesz, és mindenhol szivárványt akar a nagy többség , akkor nekünk kell alkalmazkodni..

2023. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

"Értékelem a kulturált ,és nem arrogáns hangnemet!"


Köszönöm, pacsi!


"Nem is értem mire alapozod az emlékezőjét..."


Nem az ellenkezőjét állítom, nem mondom, hogy a többség itt "szivárványpárti" lenne. Én azt gondolom, és tapasztalom, hogy a semleges, passzív személélődők vannak többségben. Szerintem relatíve kevés az az ember, akinek nagy fájdalmat okoz egy szivárványos pad. Ezzel nem azt mondom, hogy a többség szereti, hanem azt, hogy nem foglalkozik mélyen ezzel.


"Nincs ebben semmi érvelési hiba, akkor sem ha Te ezt állítod."


Érvelési hibára azt értettem, hogy én azt állítottam, hogy a többség akaratának kötelező elfogadtatása nem demokrácia. Erre te visszavágtál, hogy a kisebbség akaratának erőltetése sem demokrácia. Természetesen a kisebbség akaratának erőltetése nem demokrácia, de ez nem volt ellenérv az én állításomra, hiszen én nem is állítottam, hogy az lenne.


"Ez nem szólt másról ,csak a feszültség keltésről."


Szerintem nem. Ez mindkét oldalon pusztán annyiról szól, hogy nehogy már a másik mondja meg, hogy mit tehetsz meg és mit nem. Az önkormányzat azért teszi ki a szivárványos padot, mert szivárványos padot szeretne, nem azért, hogy téged bosszantson. Amikor felmerül, hogy talán nem kéne ezzel hergelni az ultrákat, akkor jön az, hogy nem ők mondják meg, mit lehet és mit nem. Aztán az ultrák meglátják a padot, és azt mondják, mi vagyunk többen, hát nehogymár ők mondják meg, mit lehet. Egyszerű dominanciaharc. Óvoda.


És én ezzel nem az önkormányzatot védem, hanem azt mondom, hogy mindkét fél megérdemli a másikat, mert egyik sem hajlandó beszélgetni a másikkal. Akkor meg ez van: egy rohadt pad színén köpködjük egymást, mintha amúgy bárkinek is ártana ez a dolog.

2023. júl. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként bocsánat, még egy dolog eszembe jutott: ha jól tudom, Baranyi Krisztina Ferencváros polgármestere, aki ellenzéki színekben nyert választást. Magyarul: az országban nem, de elméletileg a IX. kerületben mégiscsak ők voltak többségben.


Ezzel együtt én továbbra sem gondolom azt, hogy emiatt szó nélkül el kellene fogadni ha valami nem tetszik, csak azt, hogy a többségi érv nem helytálló jelenleg.

2023. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

32


"Köszönöm, pacsi!"


Viszont pacsi.


"Nem az ellenkezőjét állítom, nem mondom, hogy a többség itt "szivárványpárti" lenne. Én azt gondolom, és tapasztalom, hogy a semleges, passzív személélődők vannak többségben. Szerintem relatíve kevés az az ember, akinek nagy fájdalmat okoz egy szivárványos pad. Ezzel nem azt mondom, hogy a többség szereti, hanem azt, hogy nem foglalkozik mélyen ezzel."


Szerintem ez ,egy olyan országban ahol ez nem túl népszerű, sokkal inkább egy ellenkező hatást ér el.

Biharkeresztesen Irénke kicsit sem lesz ettől elfogadóbb, viszont mérgelődik megint, mert az Ő is érti hogy megint megpróbáltak valamilyen formában betörni a mindennapjainkba .Hisz volt egy átlagos ,barna pad,ami senkienk nem fájt, ami direkt szivárványra lett festve...

Szóval pont visszás .Persze csak akkor ha tényleg az elfogadás-érzékenyítés a cél.

de nem az...


"Szerintem nem. Ez mindkét oldalon pusztán annyiról szól, hogy nehogy már a másik mondja meg, hogy mit tehetsz meg és mit nem. Az önkormányzat azért teszi ki a szivárványos padot, mert szivárványos padot szeretne, nem azért, hogy téged bosszantson. Amikor felmerül, hogy talán nem kéne ezzel hergelni az ultrákat, akkor jön az, hogy nem ők mondják meg, mit lehet és mit nem. Aztán az ultrák meglátják a padot, és azt mondják, mi vagyunk többen, hát nehogymár ők mondják meg, mit lehet. Egyszerű dominanciaharc. Óvoda."



Nem.

Ki van ez találva .

Ha hagyod a padot(persze tudták hogy ez lesz, hisz ,le lett ez már 21 ben ott tesztelve) akkor szuper,lett az Lmbtq nak egy új térhoditása,akár milyen kicsi.

Majd az ellenzéki média tesz róla hogy ez nagy siker legyen..

Ha nem hagyod ,akkor a mainstrem média ezerrel tolja hogy az ultrák-értsd "nácik" nem hagyták úgy a padot.

És ezt is láthattuk.

És van a Te narrativád.

Az hogy jaj ,az csak egy pad.

Óvoda az egész. Nem más mint ez a hiszti téma terelés, addig sem az inflációról van szó,stb.ezeket mind olvastam.:)


"És én ezzel nem az önkormányzatot védem, hanem azt mondom, hogy mindkét fél megérdemli a másikat, mert egyik sem hajlandó beszélgetni a másikkal. Akkor meg ez van: egy rohadt pad színén köpködjük egymást, mintha amúgy bárkinek is ártana ez a dolog."



Nézd ,ez térhódításról szól.

És ennek a térhódítással való szembenállásról.

Mindegy hogy bagatellizálod.

Annyira a fontos ez az Lmbtq lobbinak, hogy most kiraktak egy szivárványra festett széket a pad helyére.

Hátha valaki csinál vele valamit.

És rá lett írva hogy aki elviszi az b@zi,meg az is aki átfesti.:)


33

Itt válaszolok ha nem gond.


"Egyébként bocsánat, még egy dolog eszembe jutott: ha jól tudom, Baranyi Krisztina Ferencváros polgármestere, aki ellenzéki színekben nyert választást. Magyarul: az országban nem, de elméletileg a IX. kerületben mégiscsak ők voltak többségben."


Nos,annyi a különbség hogy Baranyai kampányában 2019 ben nem volt kampányelem hogy lesznek ilyen gesztusok, főleg nem a többséggel szemben.

igy nehéz ráhúzni hogy hoppá, ezt tudták, akarták a szívárványos padokat, és ezért lett megválasztva.

Ő azért lett megválasztva mert nem Fidesz..

A Fidesz ,és a Mi Hazánk viszont konkrétan azzal is kampányolt, hogy nem akarják hogy ilyen legyen az ország.

Ott volt a Fidesz több húzása hogy nem támogatjáka szivárvány családokat, a Mi Hazánk konkrétan támadta az LMbtq lobbit, és a pridot magát többször.

Tudták az emberek mire szavaznak.


Ez nem más újabb térhódítás, ami tökéletesen alkalmas a feszültség keltésre.

És nem a konzervatív oldal kezdte megint.

"Jaj csak egy nap szól a Prideról ,mit sirtok?"

Most már az egész július a pride hónap.

Jaj csak kevés van, nem számítanak.

Hol, az én szférámban?

Amit újabban mindig velük töltenek ki?

Nincs smár valamire való sorozat mozifilm, Oscar ha nincs benne meleg karakter.

Nem lehet nem negatívként élni meg ezt konzervatívként.

Lehet ovodázni,de olyan fogalmak jöttek be,ami sokan nem is értenek.

Gender semleges ,meg nem bináris.

És ezen a vonaton láthatóan nincsen fék.

Teljesen egyetértek azzal aki próbál ez ellen békésen tenni bármi is!

Mert a progresszív vonaton nincsen fék.

Legyen az hirtelen megtranszult férfi testben született, kedd óta transz nő-súlyemelő, vagy a Holland NŐI szépségverseny ,p@ccsel született győztese.

Már nem lehet mondani hogy á, ez hülyeség ,nem lesz nálunk ilyen ,mert annyi ilyen van már nyugaton, hogy valószínűleg csak azért ni nincsen még nálunk is ilyen, mert nagyon erős (még) az ellenállás .

Ez a pad pont ennek a jele!

2023. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
56%

"Szerintem ez ,egy olyan országban ahol ez nem túl népszerű, sokkal inkább egy ellenkező hatást ér el."


Ezen én is sokat gondolkodtam már, mármint, hogy vajont tényleg az-e a jó módja valami elfogadtatásának, hogy beletoljuk az emberek arcába. A véleményem vegyes, nem tudnék egyik álláspont mellett, de ellenük sem elköteleződni. Az tény, hogy akinek ellenérzése van valamivel szemben, azt az ellenérzését fokozza, ha még rá is erőltetik.


Ugyanakkor nem is ők a célközönség, hanem a passzívabb többség. Akinek kb mindegy a dolog, annak megszokottabb lesz attól, hogy mindenhol ezt látja. A tömeg összességében elfogadóbb lesz akkor is, ha az erősen ellenző kisebbség valójában még jobban meggyőződik az ellenérzéséről.


Másrészt a homofóbia alapja általában ismerethiány és téves prekoncepciók. Ezt abszolút magamból kiindulva mondom, mert én rettentően undorodtam a melegektől egészen addig, amíg nem lettem munkahelyen összezárva két ilyen emberrel, meg nem volt egy meleg lakótársam. Azóta meg itt érvelek a másik oldalon.


Szóval én nem padokat festegetnék, hanem türelmesen, amolyan gandhisan tolnám előre az elfogadást, de attól még egyetértek azzal, hogy az előrelépés abban van, ha közdutaba hozzák a témát, még akkor is, ha ez sokakat zavar.


"Nézd ,ez térhódításról szól. És ennek a térhódítással való szembenállásról."


Nekem az a nem világos, hogy mitől hódítja el a teret? Minden ellenző úgy állítja be, mintha ez az lmbtq őrület valamilyen módon őket támadná, vagy háttérbe szorítaná, de a mai napig nem látom be, milyen módon okoz ez kárt bárkinek. Nem a pad, hanem maga a melegek elfogadottsága.


"És ezen a vonaton láthatóan nincsen fék."


Ok, ezt értem. Mármint szerintem amúgy van rajta fék, de ez végső soron hitkérdés: én bízom a döntéshozókban, te pedig nem, ebben igazából nincsenek érvek.


Amit talán ehhez hozzáfűznék, hogy számomra a padfestések, szépségkirálynők, politikai nyilatkozatok jelentéktelenek, átlépem őket. Ha nem transz nő nyerte volna a szépségversenyt, akkor mondjuk egy ukrajnai, vagy egy természetvédő nő, vagy akármilyen mert a szépségversenyek, dalversenyek ilyenek.


A másik, amit kiemelnék, az a média, és a kontextus hiánya. Lemegy a világban mondjuk úgy 150 szépségverseny egy évben, és az elmúlt évek több száz ilyenjéből egyet megnyert egy transz nő. Miután a média csak ezt kapja fel a levegőbe, így simán érezhetjük azt, hogy robog a vonat.


Simán lehet, hogy kb azért nyert, mert a sztorijával, a viselkedésével maga mögét tudta állítani a közönségszavazókat. Igazából nem tudjuk, csak meggyőződünk róla látatlanban, hogy valamiféle lobbi nyomta előre. Nem mondom, hogy nem igaz, csak azt, hogy igazából egyikőnk sem tudja.

2023. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

35ú

"Ezen én is sokat gondolkodtam már, mármint, hogy vajon tényleg az-e a jó módja valami elfogadtatásának, hogy beletoljuk az emberek arcába. A véleményem vegyes, nem tudnék egyik álláspont mellett, de ellenük sem elköteleződni. Az tény, hogy akinek ellenérzése van valamivel szemben, azt az ellenérzését fokozza, ha még rá is erőltetik."


Ebben eddig egyet is értünk.

És ezen tovább menve egyértelmű hogy itthon sokan ellenérzéssel viseltettenek az Lmbtq lobbi folyamatos nyomulás ellen..

Ergo ez nem segít!


"Ugyanakkor nem is ők a célközönség, hanem a passzívabb többség. Akinek kb mindegy a dolog, annak megszokottabb lesz attól, hogy mindenhol ezt látja. A tömeg összességében elfogadóbb lesz akkor is, ha az erősen ellenző kisebbség valójában még jobban meggyőződik az ellenérzéséről."


Akinek mindegy a dolog, azt nem kell érzékenyítni.

Az egész koncepciód hibás.

Egyik oldalt látod hogy arra aki ellenérzéseket táplál a lobbi nyomulása arra,negativan hat, más meg aki amúgy is lesz@rná, tovbbra is lesz@rja.

Akkor mi a cél ha nem újabb térhódítás, és feszültség keltés?


"Másrészt a homofóbia alapja általában ismerethiány és téves prekoncepciók. Ezt abszolút magamból kiindulva mondom, mert én rettentően undorodtam a melegektől egészen addig, amíg nem lettem munkahelyen összezárva két ilyen emberrel, meg nem volt egy meleg lakótársam. Azóta meg itt érvelek a másik oldalon."


Milyen homofóbia?

Most írtad le, aki csúnyán néz rájuk, ott csak ront ez ezen, (ami úgy látszik cél), aki közömbös ,az alapból elfogadó-nem érdekli, akkor ki a célközönség?

Homofob lenne aki ezt nem támogatja?:)

Mi a akkor cél a feszkón, és újabb térnyerésen kívül?


"Szóval én nem padokat festegetnék, hanem türelmesen, amolyan gandhisan tolnám előre az elfogadást, de attól még egyetértek azzal, hogy az előrelépés abban van, ha közdutaba hozzák a témát, még akkor is, ha ez sokakat zavar."


Itthon?Minek?

Ki nem fogadja el őket?

Miben nyilvánul ez meg, a házasságkötést, és az örökbefogadást kivéve?

Miért itt tolnád ezek után "gandhisan"?

Miért nem ott ahol tényleg el vannak nyomva?

Mondjuk közel keleten, Afrikában, vagy öbölmenti muszlim országokban?

Ahonnan meg szándékosan importálva ,és szétosztva vannak azok, akik egész eddigi életükbe lenézték a melegeket...


"Nekem az a nem világos, hogy mitől hódítja el a teret? Minden ellenző úgy állítja be, mintha ez az lmbtq őrület valamilyen módon őket támadná, vagy háttérbe szorítaná, de a mai napig nem látom be, milyen módon okoz ez kárt bárkinek. Nem a pad, hanem maga a melegek elfogadottsága."


A melegek el vannak fogadva. Akkor is ha mantrásod az ellenkezőjét.

De ez kevés.

És itt van a baj!

Itt ez a pad, ahol egyértelműen

Nekünk erőszakosan végig kell néznünk, hogy évről évre egyre erőszakosabban szuszokolják bele őket az életünkbe!

És főleg a gyerekeink életébe.

Sokszor a tudtunk , felhatalmazásunk nélkül!

Olyan mintha az egész nyugati világban ez valami groteszk paródia volna...

És igen, ugyan ezen a káros ideológia mentén tűnnek, írják át a karaktereket ,más rasszúvá, más szexuális identitásúvá.

Azt amit normálisnak tartunk változtatják szándékosan számunkra nem elfogadhatóra.

Újra,és ujra ,és újra...

Ez a térhódítás.

Meg egy természetesen szép Nő helyett egy szét műtött transznőt díjazni.

Meg egy olyan filmet ,sorozatott direkt, amibe kötelezően van meleg szál.

Gyermekkorunk meséit ,átírni, erőszakosan megváltoztatva újra tálalva ,a mostani wokenak megfelelően..

Meg olyan sportágakban ,ahol férfi testben ,de állitólag női "lélekkel" induló, megnyer mindent a tényleg nők elöl.

Normál, mindenki által használható padot, direkt olyanra festeni, ami tuti hogy feszültséget kelt .

A teljesség igény enélkül.


"Ok, ezt értem. Mármint szerintem amúgy van rajta fék, de ez végső soron hitkérdés: én bízom a döntéshozókban, te pedig nem, ebben igazából nincsenek érvek."


Hol vannak a fékek?


"Amit talán ehhez hozzáfűznék, hogy számomra a padfestések, szépségkirálynők, politikai nyilatkozatok jelentéktelenek, átlépem őket. Ha nem transz nő nyerte volna a szépségversenyt, akkor mondjuk egy ukrajnai, vagy egy természetvédő nő, vagy akármilyen mert a szépségversenyek, dalversenyek ilyenek."


De nem lehet átlépni őket.

Mert egy irányba mutatnak.

És nagyon növekvő tendenciát mutatnak.

Attól hogy igyekszel erről nem tudomást venni, még nem változik ez.

Most mit teszel épp?

Bagatelizálsz megint...


"A másik, amit kiemelnék, az a média, és a kontextus hiánya. Lemegy a világban mondjuk úgy 150 szépségverseny egy évben, és az elmúlt évek több száz ilyenjéből egyet megnyert egy transz nő. Miután a média csak ezt kapja fel a levegőbe, így simán érezhetjük azt, hogy robog a vonat"



mert 10-20-5 évvel azelőtthöz képest robog ,és gyorsul!

annyival több ilyen van, hogy minden hétre jut mér valami ehhez kapcsolódó ,normál esetben south park részbe való hír!


"Simán lehet, hogy kb azért nyert, mert a sztorijával, a viselkedésével maga mögét tudta állítani a közönségszavazókat. Igazából nem tudjuk, csak meggyőződünk róla látatlanban, hogy valamiféle lobbi nyomta előre. Nem mondom, hogy nem igaz, csak azt, hogy igazából egyikőnk sem tudja."


Ne haragúdj,de egy Női szépségversenyről beszélünk. Ez már a normalitás teljes hiánya.

Ott vannak a születtet Holland nők, akik természetesen néznek igy ki, és akiknek amúgy rendezték ezt, erre tök véletlenül, egy férfinak született és , számos műtéten átesett ,Transznő (bassza meg ,ez is agyrém) nyerte meg .

Nyilván véletlenül...Ez persze nem gond a feministáknak...Hogy a Női szépségversenyen tök feleslegesen indultak született NŐk is...

És véletlenül sem azért nyert, mert már ott tartunk ha nem Ő nyert volna ,akkor transzfobb a zsűri..



Ez egy kulturált(amiért hálás vagyok :) )és parttalan vita.

2023. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!