Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van Magyarországon szegény...

Hol van Magyarországon szegénység, ha egy vidéki szülő is nevetve tudja támogatni 1 gyerekét havi 400 ezer forinttal továbbtanulásra?

Figyelt kérdés

Csak mert hogy annyira jön ki egy diák szülői támogatása ha tovább akar tanulni és nem jut neki koli hely. Márpedig főleg Budapesten igen korlátozott a kollégiumi férőhelyek száma, több mint a felének albérletbe kell mennie.

Egy albérlet már egy 20 nm-es garzon is 150 ezer + rezsi + közös költség + internet + stb. És akkor még jön a kaja meg a bérlet is, én nem vagyok egy nagy étvágyú ember, napi 2000 kalóriát eszek, semmi éttermi szolgáltatást nem veszek igénybe, és összességében még így is az elvártnál egészségtelenebb kajákat eszem, de még nekem is havi 200 ezer csak a kaja. Ha mindezt összeszámoljuk, akkor az izzadás mentes havi 400 ezer forint. Ennyivel támogatja nevetve egy vidéki szülő egyetlen gyerekét Magyarországon, csak hogy szerezzen egy papírt, ami sok esetben teljesen értéktelen büfé szak ráadásul.

Ha tényleg olyan szegénység van ahogy a baloldal terjeszti, honnan van ennyi pénzük még a vidékieknek is? És tévhit, hogy csak az elit szülők járatják a gyerekeiket egyetemre... lószart. Manapság már szó szerint egy közmunkás is diplomást akar faragni a gyerekéből. Személy szerint is ismerek olyan közmunkást aki közgazdásznak szánja a lányát. És még az is meg tudja fizetni a támogatását.

Ha olyan nagy a szegénység és nyomor Magyarországon, mint azt az ellenzék lefesti, lennének szívesek megmagyarázni miért van mégis mindenkinek közel fél millája csak 1 gyerekét támogatni?



2023. júl. 10. 12:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
10 :D :D :D
2023. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden ételrendelés honlapon 2000 Ft alatt kijön egy főétel. De inkább 1500 Ft. A kifőzdék, hentesek, kínaik ennél is olcsóbbak. Még ha nem is főz az ember, akkor is bőven ki lehet jönni napi 3000 Ft-ból étkezésre. Tehát még 100ezer se kell egy főre kajára. És ebben csak vásárolt kaja van, ha az ember főz az még olcsóbb, és miért ne főzne valaki egy albérletben.


Albérletnél pedig rászűrtem, hogy maximum 30 nm-es lakások maximum 60k lakbérért. 30 találat van, ami azt jelenti, hogy saját lakást kap 60k alatt úgy, hogy válogathat. Szóval nyugodtan be lehet fejezni a kamuzást, ez a 21. század, van interneted, utána tudsz nézni a dolgoknak. Nem kell havi 300k egy gyereknek azért, mert egyetemista.

2023. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"kèrdezd meg a 210 nettót kereső kereskedelmi dolgozókat"

Pont ezért írtam ki ezt a kérdést, mert nem jön ki a matek. Senki sem keres már nettó 210 ezret ebben az országban, mert annyiból senki nem jön ki, logikátlan.

Még ki sem jöttek a ponthatárok, de már most licitálnak a csóribb vidékiek is rá még többet a 150 ezres minigarzonokra is. És akkor ezek a szegények, akik nem tudnak saját lakást venni a gyereküknek. A tehetősebbek vesznek 60-90 millióért egy panel/tégla társas lakást hogy ezzel elindítsák a gyereküket majd az életben. Tehát az albérletesek még mindig a csórók...

Ha szegénység van, hogy van mindenkinek ennyi pénze? Pont ez a kérdés.

2023. júl. 10. 13:10
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a szülők összehúzzák a nadrágszíjat, hogy a gyereknek minél többet adhassanak, a gyerek meg szintén arra keres egyetem mellett, hogy fenn tudja tartani az albérletet. Esetleg kihagy egy-egy évet, hogy addig pénzt kaparjon össze.
2023. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
17%
Miért ne lehetne megélni 210 nettóból? Nekem 400 a fizetésem Pesten és abból félre is rakok minden hónapban 200-at, hogy idő előtt végtörlesszem a lakáshitelem. Havi 200-ban benne van az étel, BKK bérlet, hiteltörlesztő, rezsi és belefér az is, hogy néha étteremben eszek nem csak otthon főzök. Attól, hogy neked nincs pénzügyi kultúrád, még nem zárja ki, hogy másnak van és jól tud bánni a pénzzel.
2023. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Hulye vagy kerdezo.


Eleve bpre olyanok mennek messzirol akik megtehetik. Marmint akiknek a szulei megtehetik hogy tamogassak a gyerekuket.

Akik mondjuk atlagon elnek ott mennek a kozelebbi egyetemre pl Pecsre, Debrecenbe, Szegedre.

Egy szeged kornyeki szegenyebb gyerek nem fog Pestre menni egyetemre ott marad helyben.


Aki viszont kozelrol jar az siman ingazik hetente, kethetente. Aztan amikor megy vissza feltankolnak nekik 3 4 napi kajaval. Tehat aki nem teheti meg a havi 200ks kajabudzset az fokent otthonit fog enni a het legtobb napjan. Persze nem minden nap, lesz amikor kell vasarolni es kolteni de ezt max 100bol kihozzak. De inkabb kevesebbol a korabban emlitettek miatt.


A legtobb egyetmista igy dolgozni kenyszerul es az osztondijbol el a szuloi segitseg mellett. Foleg a az atlag vagy az alatti eletszinvonalrol jovok pontosan tudjak hogy az osztondij fontos bevetel epp ezert tesznek is erte.

Es aki tesz erte es tanul az ahhoz is eleg ertelmes hogy atlassa a szulei anyagi helyzetet. Tehat el fog menni dolgozni. De ez az a reteg aki fokent koliban van. De ha albérletbe megy akkor meg ketten harman berelnek egy lakast nyilvan nem a legelitebb kornyeken hanem vmi paneldzsungelben.


Tehat a koltsegek egy reszet fedezi az osztondij, a masik reszet a diakmunka amibol 0%ot vonnak le tehat heti 15oraval is 100 120kt meg lehet keresni. A maradek a szuloi segitseg es a sporoloas. Vagy nevezzuk mashogy, megfontolt koltekezesnek.

2023. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
De, nagyon is sokan keresnek nettó 200 körül. Akkor az ő gyerekük nem megy egyetemre. Vagy ha megy, koliban lakik, vagy bejárós, és dolgozik mellette. Diákhitelről nem hallottál még?
2023. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Saját lakásban élek, számlák 50 körül vannak télen, igaz nem Pesten lakom, de csak ennivalóra simán elmegy egyedül 100 ezer. Ebben benne van a szórakozás is, meg ha beülök valahová párszor, heti 1-2x szoktam baràtokkal. Bulizni már nem bulizok, max. Házibulikban amik batyus bulik. Ezen felül még utazni kell és egyéb fontos dolgokat megvenni. 300-at keresek, de 230 minimum elmegy az alapvető életvitelemre és meg autóm sincs, van olyan hónap, ahol ennél többet is kell költeni. Bérleményben, Pesten, reális a 300 havonta, ami alatt nem lehet kijönni, és ez csak egy szoba. Egy teljes lakáshoz kell 400 ezer. Tudom, kiszámoltam, mert fontolgatom a költözést, a lehetőségek miatt.
2023. júl. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Azt nem említettem mondjuk, hogy mindenféle ételintoleranciám van, szóval elég drágák a nem mindennapi alapanyagaim...
2023. júl. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!