Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most őszintén, miért lehetnek...

Most őszintén, miért lehetnek büszkék az emberek, hogy magyarok és miért várják el másoktól, hogy ők is büszke magyarok legyenek, holott az elmúlt évek folyamatos politikai öngólok miatt Európa szegényháza lettünk és már mindenki utál minket?

Figyelt kérdés

Most olvastam, egy fideszes politikus nyilatkozatát, hogy mennyire büszkék lehetünk a magyarságunkra, mert olyan jól teljesít az ország, meg hogy ilyen nagy a jólét.


Aztán olvastam, hogy a magyar minimálbér a 2. legalacsonyabb az EU-ban, de még a Balkánon is alacsonynak számít már, mert Szlovéniában, Horvátországban, Montenegróban, Észak- Macedóniában és Görögországban is magasabb a minimálbér, mint Magyarországon.

Orbán alatt oda jutottunk, hogy Európa szegényháza lettünk.

Ráadásul a fidesz ámokfutása miatt már szinte mindenki utál minket, vagy legalábbis undorodva tekint a magyarokra, pedig 10 éve csak a környező országok lakói utáltak minket.

Gyakorlatilag az ország teljesítménye az alsó- középről lesüllyedt az utolsó helyre, szinte minden egyes mutatóban az utolsók vagyunk, mindenben rosszul teljesít az ország.

Az egészségügy, oktatás romokban, az infláció hónapok óta rekorder, miközben a vásárlóerő mélyrepülésben. Horribilis árak vannak, miközben a szolgáltatások minősége kritikán aluli. A szállodák iszonyatosan túlárazottak, gyakorlatilag az összes tengerparttal rendelkező európai országban olcsóbban kijön egy főre két hét tengerparti nyaralás, mint három nap a Balatonon. Na persze a sz**színű Balatont össze sem lehet hasonlítani a türkizkék színű kristálytiszta tengerrel. Szinte minden rossz ebben az országban, és sok olyan rosszabb lett, mint amiben 10-15 éve viszonylag jók voltunk.


Most mégis mire legyek büszke magyarként? Mert minden mutatóban az utolsó helyen van az ország.



2023. júl. 8. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Az egész orszából viccet csinált a Fidesz.

Ez nem az ország hibája.

Orbán kérdi hol a pén, közben 13 évig ellopta az EU-s pénzeket.

Épp ezért örülök, hogy Merkel eltakarodott végre, mert nem nyalja ki senki Orbán hátsóját.

2023. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Mikor lehettünk büszkék a magyarságunkra?


Talán Széchenyi István és Klebelsberg Kuno-hoz hasonló nagyszerű csillagokra lehetünk büszkék, de többnyire, mindig is szolgalelkű, bugyuta, önző nép volt és van is a magyar.

2023. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Egy dologra lehetünk csak büszkék: mi kipcsak harcos nemzet vagyunk, osztan szembemegyünk a gonnosz Prüsszellel, mert hisz az a pénz a mienk, nekünk az jár, mert mi nem vagyunk ingyenélő nép...
2023. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
orbán lejáratta Magyarországot az egész világ előtt. orbán miatt Magyar zászlókat égettek, azt mondják hogy orbán eladta pénzért a becsületét, becsülete? tisztessége? jelleme? tiszta szégyen ez az ember.
2023. júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Először is ne a pénz miatt legyél büszke a magyarságodra. Akinek ezt az érzést a pénz határozza meg, ott vannak gondok a fejben.


Másodjára egy ország életszínvonalát ezer féle dolog befolyásolja, ha te azt hiszed Macedóniában és Montenegróban jobb élet van, költözz ki oda, garantálom 1 hónap múlva sírva fogsz visszajönni. Macedóniában voltam párszor átutazóban, inkább a Közel Kelethez tudnám hasonlítani, nem is Európához. Teljesen lepusztult ország, igy külsőre.


Ha meg azt hiszed mindenki utál minket Nyugaton, látogass el nyugati konzervatív oldalakra, ahol Orbánt istenként imádják. A nyugati balos mainstream nem egyenlő az átlag nyugati véleményével. Németbe én mindenhol azt hallottam a fritzektől, hogy milyen jó Orbán, nem győztem nekik magyarázni, hogy ez nem teljesen igy van.


Abban viszont igazad van, hogy az utóbbi pár év hatalmas mélyrepülés volt.

2023. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos én is ezt látom.

Mindenkinek megvan a véleménye a magyarokról, és ez egyébként nem csak Orbánnak köszönhető, de már előtte sem voltunk népszerűek.

2023. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1%
Mert a magyar az egyetlen kiemelkedő nép ebben a posványban. Nézd meg a németeket mekkora egy söpredék nép.
2023. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

"Magyar zászlókat égettek"


Na és? Mi is égetünk Eu zászlót, szóval nem marad a gennyesség megtorlatlanul.

2023. júl. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

#3,7-8


Besz@rok, mekkora teljesítmény...

2023. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%
A magyarok többsége sajnos még mindig nyomasztó érzéseket táplál a szülei iránt, a műsor ennek a következménye, mellékterméke.
2023. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!