Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van Magyarországon szegény...

Hol van Magyarországon szegénység, ha egy vidéki szülő is nevetve tudja támogatni 1 gyerekét havi 400 ezer forinttal továbbtanulásra?

Figyelt kérdés

Csak mert hogy annyira jön ki egy diák szülői támogatása ha tovább akar tanulni és nem jut neki koli hely. Márpedig főleg Budapesten igen korlátozott a kollégiumi férőhelyek száma, több mint a felének albérletbe kell mennie.

Egy albérlet már egy 20 nm-es garzon is 150 ezer + rezsi + közös költség + internet + stb. És akkor még jön a kaja meg a bérlet is, én nem vagyok egy nagy étvágyú ember, napi 2000 kalóriát eszek, semmi éttermi szolgáltatást nem veszek igénybe, és összességében még így is az elvártnál egészségtelenebb kajákat eszem, de még nekem is havi 200 ezer csak a kaja. Ha mindezt összeszámoljuk, akkor az izzadás mentes havi 400 ezer forint. Ennyivel támogatja nevetve egy vidéki szülő egyetlen gyerekét Magyarországon, csak hogy szerezzen egy papírt, ami sok esetben teljesen értéktelen büfé szak ráadásul.

Ha tényleg olyan szegénység van ahogy a baloldal terjeszti, honnan van ennyi pénzük még a vidékieknek is? És tévhit, hogy csak az elit szülők járatják a gyerekeiket egyetemre... lószart. Manapság már szó szerint egy közmunkás is diplomást akar faragni a gyerekéből. Személy szerint is ismerek olyan közmunkást aki közgazdásznak szánja a lányát. És még az is meg tudja fizetni a támogatását.

Ha olyan nagy a szegénység és nyomor Magyarországon, mint azt az ellenzék lefesti, lennének szívesek megmagyarázni miért van mégis mindenkinek közel fél millája csak 1 gyerekét támogatni?



2023. júl. 10. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább úgy, hogy ezek a szülők lényegében minden pénzüket a gyereküknek adják. Tehát max a számlák befizetésére és a kajára vesznek el maguknak belőle és a többi megy a gyereknek.

Ebben semmi gazdagság sincs, mert másra nem marad pénzük.

2023. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 szántóvető ***** válasza:
100%
kérdezd meg a közmunkás ismerősödet.
2023. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Hát el kell keserítselek, de nem ismerek olyan egyetemistát, aki egy teljes albérletet vesz ki. Csak egy szobát vesznek ki vagy legalábbis többen összeállnak albérletet kivenni és 100k az a nagyon maximum, amennyi költségük erre van, de inkább 50k körül. A kaját meg iskolai menzával meg lehet oldani havi 100-ból bőven, de inkább kevesebből, szerintem bőven 300 alatt van egy egyetemista költsége albérlettel. De a nagyrészük bejut a koleszba vagy nem Pesten jár például egyetemre. És az egyetemisták nagyrésze dolgozik az egyetem mellett, tehát az egyetemisták 10%-ának van nagyjából olyan szülője, aki tényleg rászán havi 400-at az egyetemista gyerekére, és bőven van 20ezer ember az országban, akinek ez nem gond.
2023. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Úgy, hogy rengeteg gyereknek pont ezért nem opció a továbbtanulás. Vagy legalább is nem Pesten vagy nem nappalin.
2023. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Nem akarom elrontani a szokásos hazudozó ajvékolást, de milyen idióta bérelne 200 000-es lakást a gyerekének, ha nincs pénze és 40k-tól kezdődnek a magánkolik, illetve 3 felé osztva egy 3 szobás albi is 70k-ból kijön... Értem én, hogy így sem rózsás a helyzet, de mi szükség az ilyen hazugságokra, hogy 200 000k-t kell fizetnie annak, aki Budapesten diák?
2023. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
kèrdezd meg a 210 nettót kereső kereskedelmi dolgozókat.
2023. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van vidéki ismerősöm, akinek a lánya albérletben lakik Budapesten. Most volt másodéves. Az első évben 60ezer+rezsi volt az ő része, egy kis másfél szobás lakást bérelnek ketten. Ebben az évben több volt már de nem tudom mennyi pontosan. A rezsi nem olyan sok, talán mindennel együtt 30ezer fejenként.

Ez havi kb 90-100ezer kiadás lakhatásra + bérlet + hazautazás vonattal 200km 2 hetente. Kajára napi 2000 Ft megy el, spórolósan. Néha buli, de lányként gondolom nem ver el nagy összegeket.

Olyan 200ezer körül lehet neki a havi költsége. Ő amikor tud, megy diákmunkába, olyan 1500-2000Ft órabért tud keresni és havi szinten 40-60 órát dolgozik.

Mindkét szülője megvan, az egyik egy multinál dolgozik havi nettó 220E a fizuja 30E benzinpénzzel együtt. A másik melós egy távközlési hálózat építő cégnél havi nettó 250E szintén 30E benzinpénzzel együtt.


Családi pótlék összege a tanuló gyerekre: 0Ft


A fűtésük gázzal megy, központi fűtés, szigeteletlen 60 éves 90m2 ház, éves gázfogyasztásuk kb. 400m3-el lépte túl a limitet, így az éves gázszámlájuk 500E lett. 2 kis autót tartanak fenn, 1 benzines 1 dízel.


Ők nem szoktak olyan sokat röhögni, legalábbis a gázszámla láttán a sírás kerülgette őket, igaz azt nem tudom örömükben-e lehet hogy igazad van.

De ezt is ki tudják fizetni az biztos, mert muszáj.


És itt vidéken, nem is a szegényebb részen, az utcában megszámoltam a felújított szigetelt házakat.


30db ház

3 lakhatatlan, majdnem összedől, lakatlan

6 szigetelt, felújított

21 pedig szinte gyári, 50-70 éves állapotában

Többnyire fafűtés.


Vannak az országnak részei, ahol ennél is sokkal rosszabb és idősebb épületekben laknak. Meg vannak jobbak is.

2023. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Meg állítólag nyugdíjasok és csövesek és szegényekkel együtt mélyszegénységben élnek. Ahhoz képes veszik nagy mennyiségben drága márkás alkoholokat meg cigiket. :-)

Üdv: ex-bolti dolgozó.

2023. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként 7-es vagyok, nem költesz te 200E-t kajára, mert havi kereseted lehet annyi vidéken (mert tuti ott laksz) gondolom ezért köszönt vissza 2x is hazugságaidban ez a szám. Ennyi sületlenséget csak egy vidéki M1-TV2 bámuló fideszes hordhat össze, aki olyan jól ismeri a világot a telefonján keresztül.

Budapest éppen olcsóbb élelmiszer árak tekintetében a vidéknél, mert sokkal nagyobb a kínálat. Nálunk a 800fős faluban 1200Ft 1kg fehér kenyér. Budapesten szerintem ennyibe nem kerül.


A kb 500E összeg, amit itt halucinálsz egy vidéki gyerek budapesti taníttatására, a vidéki családok nettó jövedelménél is magasabb. A valóság ez. Persze vannak itt is módosabbak, hogyne, hiszen akadnak felújított házak is, de a zöme NEM az és ez tény.

2023. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Oké, tegyük fel ketten nyomorognak egy 20 nm-es stúdió lakásban, úgy kijön a lakhatás 100 ezerre. Az egyetemeken nincs állami támogatásos menza, a menzák majdnem olyan drágák mint a hagyományos éttermek, 3000 forint alatt már fél fogadra sem kapsz semmit. Tehát a kaja még mindig a bolti a legolcsóbb, nem lehet kihozni 200 ezernél olcsóbban, és akkor még mindig ott tartunk hogy semmi szórakozás, semmi pia, semmi extra költség. Csak fedél és kaja is 300 ezer forint.

És tegyük fel egy átlagos vidéki családnak van 2 gyereke, az már akkor 2x300 ezer azaz 600 ezer + még a szülőknek is élni kell valamiből és természetesen saját hitelmentes lakásban élnek, akkor már ott vagyunk hogy nettó 1 millája van egy teljesen átlagos vidéki családnak.

A szegénység nálam nem itt kezdődik...

2023. júl. 10. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!