Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az LMBTQ tartalmú könyvek lefóliázása megkezdődött a könyvesboldokban?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a cenzúra előszele. Ráadásul környezetszennyező.
2023. júl. 8. 14:02
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
4%
10 Ezt valamiért mindig csak akkor jut eszükbe elmondani, ha az lmbt-cenzúrával van összehasonlítva. Maguktól sosem. A Harry Potter könyvek elégetéséről is hallgatnak, aztán mikor Dúró Dóra ledarálta a könyvet, akkor hirtelen felháborító lett ilyet csinálni. Annyira álságos.
2023. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

#11 Harry Potter elégetése? Hol és mikor történt ilyen? Meg miért? (komolyan kíváncsi vagyok, én erről még nem hallottam)

Mondjuk ha valaki égetgeti a saját könyveit, az a szíve joga. Megvette, a szerzőnek már haszna lett belőle, semmit nem okoz vele. Kontraproduktív marketing bullshit. (Igaz, én nem égetném a könyveimet, általában tovább adom valakinek, ha nekem nem kell)

Nekem egyébként a Dúró Dórás esetről is ez a véleményem. Szíve joga darálgatni. Csak politikai célját tekintve szerintem nonszensz lépés volt. Amit csinált, az kvázi reklám. Előtte az lmbtq közöség se ismerte a könyvet, Dúró tette népszerűvé. Inkább az háborít fel, hogy politikusként annyi nincs benne, vagy legalább a kommunikációs szakembereiben, hogy ezt felmérjék előre, rájöjjenek, hogy amit tesz az pont a politikai céljaikkal ellentétes reakciót váltja ki.

2023. júl. 8. 14:56
 13/35 anonim ***** válasza:
9%
2023. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
90%
Ha ez kell a zembereknek, akkor legyen. Osztan megint nevet majd rajtunk a fél világ, hogy nálunk a "nép" ennyire gyenge...
2023. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
18%

14

Ez mitől gyengeség?

Inkább bátorság fellépni az LMBTQ térnyerés ellen.

2023. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
#13 A 10-es válaszomban magyarországi közösségekről írtam, erre belinkelsz egy nemzetközi, tiktokos dolgot. :D
2023. júl. 8. 15:13
 17/35 anonim ***** válasza:
6%

Ezt úgy mondod, mintha Magyarország el lenne szeparálva. Akik a könyvdaráláson háborodtak fel, azok képben vannak a tiktokos trendekkel.

Egyébként egyre gyengébb ez a kifogás, hogy x dolog csak külföldön van, ide úgyse jut el.

2023. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

De a magyarországi "libsiknek" miért kéne elfogadnia a kvázi cenzúrát, csak azért mert a külföldi "libsik" bizonyos csoportjai könyvet égetnek, meg műveket íratnak át? Semmi közük hozzá, sokan kifejezetten helytelenítik is a jelenséget.

A könyvdaráláson való felháborodásból meg nem következik a tiktok trendek ismerete. A nyolcvan éves öreganyám is felháborodott, amikor meglátta a darálós esetet a hírekben, mégse ismeri a tiktok trendet. Én is felháborodtam a daráláson, mégse hallottam erről a trendről a kommentedig.

2023. júl. 8. 15:33
 19/35 anonim ***** válasza:
6%

A 80 éves öreganyád bizonyára remekül reprezentálja a liberálisokat...


Egyébként nem vagyok meglepve, az ilyenekről soha semelyikőtök sehol semmmit nem hallott, csak néz tátott szájjal csodálkozva. Csak tudnám, hogy akkor miért a liberális a mindentudó értelmiség és miért a vidéki a buta analfabéta iszákos földtúró koszos paraszt.

2023. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

#19 Mindenki rósz libsi értelmiségnek van beállítva, aki szerint a kormány túltolja az lmbtq ellenes akciót, és nem ért ezzel egyet, függetlenül, hogy ténylegesen liberális-e az illető. A nagyanyám meg hát pont beleesik a nem ért egyet a kormány lmbtq propagandájával kategóriájába, tehát ezen logika alapján... Igaz, hogy a nagyi vidéki, meg nyolc általánost végzett, de ja... Liberális, mindent tudó értelmiség. :D

Teszem hozzá, én magam részéről sem vagyok kifejezetten liberális. A cenzúrát ellenzem minden szinten. Mo.-n érdekes nincsenek az általad emlegetett libsi cenzúrázások, arra érdeke nem volt példád. És igen, felháborít az, hogy valaki az országos politikában szerepet kap, egy párt arca, de annyira nincs összerakva mögötte a kommunikáció, hogy ha ledarálja azt a kbszott noname könyvet, azzal pont népszerűsíti. A dilettáns hozzáállás zavar, nem maga a darálás.

2023. júl. 8. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!