Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kb. mikor (hány éve) lett...

Kb. mikor (hány éve) lett jobb Romániában az életszínvonal, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

2023. jún. 25. 19:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
26%

9


Többnyire borsodi családokról beszélsz, akik 2010 előtt a ti kis kedvenceitek voltak. Miután a mélyigénytelen baloldal bukni kezdte a választásokat, a legjobban védett kedvenceitekből lettek az ellenségeitek, akiket már lehet gyűlölni, mert az 2010 után már nem rasszizmus. Következetesek vagytok elvtársak.


Apropó, ha már bezzegrománia:


Hivatalos statisztikák szerint Romániában 2022 végén 8 millió 320 ezer autó közlekedett. Ebből (a teljesség igénye nélkül) csak 235 ezer tekinthető újnak. 900 ezer tekinthető legalább 6 évesnek. 3 millió autó 16-20 éves, és kb 1.3 millió autó 20 éves, vagy öregebb. Kb 4 millió autót minősített a román állam tragacs kategóriába.

Ha elhúztak mellettünk, akkor ez mi? Értékelhető magyarázatot nem várok :)


Lakásvásárlás román módra: A Román Nemzeti Bank 2022-ben nyolcszor emelt referenciakamatot, amely decemberben 6,75%-ra emelkedett, szemben a 2022. januári 2%-kal. Ez az új lakáshitelek kamatait szinte megkétszerezte (+82%). Keresleti oldalon a magas árak (az alacsonyabb bérnövekedés ellenére) azt jelentik, hogy a lakások megfizethetősége csökkent, miközben a jelzáloghitelek kamatai nőttek. Ezzel párhuzamosan az infláció erodálja a vásárlóerőt.


Ejnyeee, ez a bezzegbezzegbezzegromániád :)

2023. jún. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
44%

11


Amit az első részben írsz az egy olyan megafonos beütésű, a tényeket figyelmen kívűl hagyó, érzelmekre ható aljas rágalmazás.


Amit a románokról, na az már vicc.


Dobálózol számokkal, amikor nálunk 15 év az átlag életkora az autóknak, náluk meg 17 év. Húha.

Tudod, pár 10ezer mrd-ból amit ők is felvehetnének, hogy az államadósság arány egyforma legyen, levihetnék 5 év alá is :D


Magyar alapkamat 2022 január 3%, október 13%.

Nagy segítség ez a magyar családoknak!


Emellett nálunk 13 év alatt 500ezer forinttal nőtt a családi ház kulcsrakész m2 ára.

Nagy segítség ez a magyar családoknak!


És Romániában lettek megfizethetetlenek a lakásárak:D


Nálunk az infláció 25%, nagy segítség ez a magyar családoknak, Romániában 15%. És ott erodálódik a vásárló erő bezzeg nálunk.. muhahaha


Na most akkor ki szaladt be tátott szájjal a faszerdőbe???

2023. jún. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Egyesek nem tudnak szöveget értelmezni, vagy játszák a hülyét? A kérdésben Magyarországhoz van hasonlítva Románia, nem Nyugat-Európához.
2023. jún. 26. 07:50
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

12


Természetesen te. Letudtad az egészet annyival, hogy ez nem így van. Írok is a román újságíróknak, hogy hozzád képest ők tök hülyék, te mindent sokkal jobban tudsz mint ők. A számokkal pedig nem én "dobálóztam", hanem az előbb említett román újságírók. Leszel olyan kedves és aranyos, és reklamálj nekik, mert a cikkeik nem téged igazolnak, és ezért itt vergődsz.

2023. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
40%

14


Mivel manapság újságíró a bohár dani meg a többi megafonos kollaboráns is, akik aztán ferdítenek, hazudnak bárkiről bármit, így valamit magára adó ember nem hivatkozik rájuk sem a hozzájuk hasonlókra.

Vannak erre KSH adatok, amiket szintén ahol tudnak kistafíroznak, de azért mondjuk rá, hogy kiindulásnak jó.

Szóval ne haragudj, ha egy akárki akármilyen cikkében írt adatok helyett statisztikai adatokat hasonlítok össze. Valóban öregebb az autó állományuk, átlag 2 évvel. google a barátod.


Amit az alapkamatról írtál össze a románok esetében, akkor az duplán érvényes a magyaroknál, hiszen nálunk is emeltek annyiszor csak annál 2x magasabbra is sikerült sajnos.


Az inflációs adatok is magukért beszélnek, nálunk az uniós átlag 3x.


Mint mondtam, sokkal jobban állnak az államadóssággal, mint mi. És az nem kevés differencia. Ha már hadseregről is szó esik mostanában, mondjuk úgy, hogy az orosz tervet ukrajnában (max 3 nap) simán végrehajtanák a románok a magyaroknál.


Mit gondolsz (haha) miért mondják már mindenhol, hogy csak bulgária van mögöttünk? Jövőre lesz euro, 5 éven belül érzékelhetően meg fognak indulni, mi meg csak egyre lejjebb csúszunk. Utolsók leszünk! Nagy segítség ez a magyar családoknak!

2023. jún. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

15


Mert szerinted a románok hasra ütés szerűen írnak cikket, statisztika nélkül? Na ne poénkodjunk. Lassan ott tartunk, hogy ami nem a hazai ellenzéki narratívát erősíti, az szerintetek rögtön fals adat, amit hobbibloggerek írnak még Romániában is. Ahol a statisztika ismeretlen fogalom, pedig bezzegrománokról van szó.

Ha ennyire elhúztak mellettünk, nem ilyen mutatókkal kéne rendelkezniük.

Pláne államadósság tekintetében:

Négy év alatt megduplázódott. Évtizedes távlatban még nagyobb arányú, háromszoros a növekedés. "A gond az, Románia továbbra is magas kamatokra, drágán kap kölcsönt. Ha a jövőbe tekintünk azt látjuk, hogy semmilyen reform nem zajlik, a kiadások nőnek, rothadó intézmények szórják a pénzt" - by romániai pénzügyi elemzők. Akik ugye biztosan nem értenek ahhoz miket leírnak.

Nem azt mondom, hogy mi jól állunk, de amikor örvendeztek bezzegrománián, mindig kiderül, hogy ők is szívnak rendesen a bezzegkormányzatukkal.


Az EU pedig nem érdekel. Népszavazáskor arra voksoltam, hogy ne csatlakozzunk. Az azóta történtek pedig az akkori döntésem helyességét igazolják.

2023. jún. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem érte el még a teljes román életszínvonal a magyar életszínvonalat, de az igaz, hogy sokat javult a román helyzet és már megközelítette.

Mind a két országban vannak fejlett és elmaradott régiók, vannak jól kereső állások, és alig jövedelmező helyek, vannak szépen kiépített utcák/városok/falvak, de vannak nagyon rosszul kinéző helyek is.

Ez szerintem közös mind a két országnál.


De azért a gazdagok és szegények közti szakadékot Romániában sokkal nagyobbnak érzem. Van szakadék itt is magyarban elég nagy, de szerintem kisebb, mint Romániában.

Romániában, ha valaki gazdag, akkor rögtön mutatja azt az autóján vagy a minimum 3 emeletes házán. (Amit sokszor befejezni se tudnak, mert túl nagyot építettek)

Magyarországon viszont akkora házakat a gazdagok se építenek, mint Romániában (lásd Pécska, Bánffyhunyad....)

2023. jún. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
40%

16


2 év az autók átlagéletkorában a különbség. Ez ennyi és pont. Ki ne találd, hogy emiatt náluk az autók fele tragacs, nálunk meg nem :D


A románok nem csak elhúznak, kis túlzással elég ha egy helyben állnak mi süllyedünk és húzunk el mellettük.


Igen, emberileg, valamivel elöttük voltunk a nyugat mögött jóval. Viszont az orbán a magyarok emberségi mutatóját rendesen csökkentette. Egy felrobbant ukrán iskolán röhögő emojikat is beteszik. Nem ismerik fel az aljas diktátort (pl putyin) mert ők is olyanért rajonganak. A háború után a románok emberileg elénk kerülnek, gazdaságilag is. (Vásárlóerő)


Persze hogy megduplázódott a románok adóssága, covid, háború. De tudod a kis tartozást könnyű kis összeggel is megduplázni. Ha 5x is lett mint volt, akkor is sokkal kevesebb mint a mienk. Butaság határtalan. A másiknak van 1 millió hitele és 2x megduplázza, lesz 4 millió. Rajta röhögsz, amikor neked meg 10 millió. Kabaré... :D


Dehát érthető, Karácsony is fizesse vissza a 25 milliót a 10 év tanításért mert nem volt nyelvvizsgája. Az az ügy nektek. Mellette a 300 mrd lélegeztetőgép botrányról halgattok.


17


Amit írsz, hogy rögtön mutatja a vagyont, azt értem többek között emberségi mutató alatt. A román a helyes oldalon áll a háborúban, hidd el ez is javulni fog rövid időn belül. Itt az euban a háború után a magyar lesz a leggyűlöltebb legbutább nép.

2023. jún. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
19%

18


"2 év az autók átlagéletkorában a különbség. Ez ennyi és pont. Ki ne találd, hogy emiatt náluk az autók fele tragacs, nálunk meg nem :D"


Nem sikerült megértened amit írtam, de még az adatokat sem azon belül.


"A románok nem csak elhúznak, kis túlzással elég ha egy helyben állnak mi süllyedünk és húzunk el mellettük."


Oké, remélem nem gond ha a te hasraütésszerűen ideírt szövegedtől nem alélok el.


"Viszont az orbán a magyarok emberségi mutatóját rendesen csökkentette. Egy felrobbant ukrán iskolán röhögő emojikat is beteszik. "


És ezt hogy érte el Orbán?


A kabaré akkor kezdődik, amikor saját elgondolásaid alapján próbálsz okos lenni. Aztán jönnek a cáfolatok, te pedig szájhabzást kapsz.

2023. jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
42%

Egyetértek az előttem szólóval!


Ez az oldal nem a felesleges és kitalált hülyeségek megosztási helye, nem is a sértődések megosztásának helye, de főleg nem a válaszolók közti veszekedésnek helye, hanem egy-egy feltett kérdésre kell értelmes választ adni.


Én azt gondolom, hogy a feltett kérdésre válaszoltam. (17-es vagyok)

2023. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!