Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a nemzeti...

Mi értelme van a nemzeti szuverenitásnak miért van rá szükség?

Figyelt kérdés

Lehet tévedek, de én úgy látom szuverenitás nélkül előrébb lennék. Csak egy példát hozok fel. Európai Unióban tervezik a négynapos munkahét bevezetését, a mi kormányunk viszont nem támogatja, sőt a home officet sem. Ilyen reakciós bohócok vezetik az országunkat. Ha az EU tényleg komolyan gondolja ezt akkor megint plakátháborúba kezd Brüsszellel, hogy nem hagyjuk, hogy Brüsszel beleszóljon a magyarok munkamoráljába? Vagy megvétózná szokásuk szerint? Vétó jog eltörlését is támogatom egyébként. Ezenkívül van még sokkal több érvem arra, hogy miért nem hiszek a szuverenitásban, csak hosszú lenne leírni.


Vajon a szuverenitás csak arra jó, hogy melldöngetve büszkélkedjünk a magyarságunkért és többre tartsuk magunkat a nyugatnál ahelyett, hogy tanulnánk tőlük? Persze lehet tévedek, de nem látom a szuverenitás értelmét az Európai Unión belül.


2023. máj. 29. 06:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%
A mai magyar valóságban a "nemzeti szuverenitás" jelentése = Orbán Viktor azt tehessen amit akar és ebbe senki ne szóljon bele, senki ne kritizálja, de adjanak pénzt számolatlanul és ellenőrizetlenül bármire amire szeretné.
2023. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi, hogy akik nagyon ellenzik az Európai Egyesült Államok koncepciót és nagyon szuverenitás pártiak. Drágább lenne a kenyér, hogyha egy integráltabb Európában élnénk, rosszabb lenne a megélhetés, kisebb lenne a demokrácia, rosszabb lenne a szólásszabadság? Úgy nincs értelme egy szuverén államban élni, hogy EU-n belül hadakozunk Brüsszel ellen, de az oroszokkal csak ejnye bejnyézünk, mert az, hogy kommunikációs szintek megvetik az orosz aggressziót az semmi azzal szemben, hogy állandóan Brüsszelt támadják. Persze kritikusan kell az EU-hoz hozzá állni, mert sok hibája van az EU-nak, de erre nem az a megoldás, hogy várjuk az EU összeomlását, hanem rávilagítani a hibáira, a kormányunk nem ezt teszi. Az, hogy nálunk van a legnagyobb infláció, a forintunk igaz már nincs 400 ft felette, de harmatgyenge, ráadásul kormányinfok után zuhan a forint értéke és, hogy a havi megélhetés elég sovány én úgy gondolom, hogy egy erősebb EU-ra lenne szükség. Nem éri meg Brüsszel ellen hadakozni főként az orosz ukrán háború után, ráadásul már Ukrajna ellen is hadakoznak. Tudom igazságtalan az ukrán nyelvtörvény a határontúliakkal szemben, de ott se az a megoldás, hogy egy megtámadott ország ellen hadakozzanak, mert még mindig az Oroszország a nagyobbik rossz. Az Európai Uniót kezdetben azért hozták létre, hogy egy egységes Európa jöjjön létre az EU-nak egy nagy hibája az, hogy nem dolgoztak ezen és kizárólag gazdasági érdekeltségük volt. Talán az orosz ukrán háború után nem csak gazdasági szövetség lesz az EU.
2023. máj. 31. 11:02
 13/13 anonim ***** válasza:
42%

Értem én az érveidet, csak tudod van egy kis baj. Jelek sokasága szerint azt, amit úgy általában EU-nak hívunk nem az európai polgárok által delegált rátermett képviselők menedzselik az említett polgárok érdekei szerint, hanem lobbistákon keresztül nagy hatalmú és még nagyobb tőkeerővel rendelkező érdekcsoportok, globális nagyvállalatok, nemzetközi pénzintézetek, befektetési társaságok, stb. Márpedig ezeknek az érdekcsoportoknak a saját politikai, gazdasági, katonai érdekeik az elsők, Európa lakossága számukra csak mellékszereplő a történetben. Ha ezen profitorientált társaságoknak nem tesz keresztbe senki, akkor könnyen Ukrajna sorsára juthat egy-egy régió. Mert mi is történt Ukrajnában, ha leegyszerűsítjük a történteket?

Az ukrán politikai/gazdasági elitet sikerült rávenni arra, hogy ezentúl ne az oroszoknak árusítsák ki az országukat, hanem inkább az amerikaiaknak. És ami történik csak annyi, hogy ha egy távoli birodalomnak adja el magát valaki úgy, hogy a közeli birodalom a közvetlen szomszéd, akkor garantált a balhé.

Az Európai Uniót egyébként kezdetben azért hozták létre, hogy a gazdasági együttműködés közös munkára ösztönözze az európai népeket, azon belül is elsősorban a németeket és a franciákat ahelyett, hogy egymásra acsarognának, mint addig.

És van egy további rossz hírem. Az orosz-ukrán háború után az EU mindössze az USA előretolt helyőrsége lesz, egy felvonulási terület egy esetleges Oroszország és Kína elleni háborúhoz, amire gőzerővel készül minden szereplő.

Pedig csak erre a rohadt szuverenitásra lett volna szükség - európai szinten -, a függetlenségre az amerikai érdekektől, és lehetett volna nyugodtan építeni a szép jövőt az európai know-how, az orosz nyersanyagforrások és a Kínában megtalálható számtalan potenciál összehangolásával.

2023. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!