Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a nemzeti...

Mi értelme van a nemzeti szuverenitásnak miért van rá szükség?

Figyelt kérdés

Lehet tévedek, de én úgy látom szuverenitás nélkül előrébb lennék. Csak egy példát hozok fel. Európai Unióban tervezik a négynapos munkahét bevezetését, a mi kormányunk viszont nem támogatja, sőt a home officet sem. Ilyen reakciós bohócok vezetik az országunkat. Ha az EU tényleg komolyan gondolja ezt akkor megint plakátháborúba kezd Brüsszellel, hogy nem hagyjuk, hogy Brüsszel beleszóljon a magyarok munkamoráljába? Vagy megvétózná szokásuk szerint? Vétó jog eltörlését is támogatom egyébként. Ezenkívül van még sokkal több érvem arra, hogy miért nem hiszek a szuverenitásban, csak hosszú lenne leírni.


Vajon a szuverenitás csak arra jó, hogy melldöngetve büszkélkedjünk a magyarságunkért és többre tartsuk magunkat a nyugatnál ahelyett, hogy tanulnánk tőlük? Persze lehet tévedek, de nem látom a szuverenitás értelmét az Európai Unión belül.


2023. máj. 29. 06:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Hogy nemes ispán politikusaink dobálózhassanak ilyen fogalmakkal és a rá fogékony jobbágyok, meg kapva kapjanak utána, minden másra meg ott van egy orosz hadsereg, aki a szent békét akarja teremteni, ha arra van szükség.
2023. máj. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Az EU sok mindent tervez, amiből nem lesz semmi. Én most is home officeban dolgozom, minek ehhez kormány támogatása? Ezt a munkáltatóddal beszéld meg.
2023. máj. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Meg a négynapos munkahetet is. Nem a kormány vagy az Eu dolga, hogy te mennyit vállalsz egy héten.
2023. máj. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha nincs értelme akkor minek kapálóztok másikszor meg az ukránért cunci, a "nagyszerű" ejróúnionnal az élen? 🤔
2023. máj. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Nézzük most úgy a dolgot, hogy nem egy több milliós közösség függetlenségéről beszélünk, hanem személyes szuverenitásról. A játék kedvéért te most feladod a saját önállóságodat, majd én megmondom neked, hogy mi legyen és hogyan legyen! Először is:

- ne írkálj itt hajnalok hajnalán, aludj még inkább, produktívabb leszel később

- mostantól 20:00-08:00-ig ne internetezgess, elromlik a szemed

- a vétójogodat amúgy ezzel kapcsolatban megvontam, csak csináld amit kitaláltam

- legyél nyugodt, majd még találok ki mást is

- az meg ne érdekeljen hol vagyok, ki vagyok, csak hidd el jobban tudom a dolgokat nálad

- és nem érdekelnek a kifogásaid

Na ilyen a nemzeti szuverenitás feladása is, csak nagyban.

2023. máj. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Az a különbség a szuveneritás, Ukrajna és a ejróúnion között, hogy erre az ejróúnionra én önszántamból szavaztam, a tagja akartam lenni, úgy, hogy senki sem fogott fegyvert rám, hogy márpedig mindenképp igennel kell szavazzak, Ukrajna viszont nem szavazott és nem akarta, hogy ártatlan embereket öljön meg egy háborús bűnös rohadék, ők ezt nem akarták. A szuveneritás meg leginkább olyan, mint Columbo felesége, csak itt jobboldali politikus meg szavazóik hangoztatják, de igazából mindenki csak hallott róla, soha, senki sem látta.
2023. máj. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

Ez nem igazán válasz a kérdésre, csak maszatolás. Mitől fontos az ukrán szuverenitás, vagy legyen a román, lengyel, szlovák, esetleg francia, a magyar meg nem?

Egyébként erre várnotok kell még egy darabig mire ez kikopna!

2023. máj. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Molyember ***** válasza:
61%
Lehetne vitázni a szuverenitásról, csak ebben az országban nincs értelme. A Fidesznél szuverenitás alatt azt értik, hogy hátat fordítunk a világ legélhetőbb, legszabadabb és leggazdagabb részének, cserébe orosz és kínai befolyás alá helyezzük az országot.
2023. máj. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Magyar nemzethy szuverenitás = orbán viktor szuverenitása
2023. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A nemzeti szuverenitás fogalma az adott ország politikai és jogi függetlenségére utal. Ez azt jelenti, hogy egy adott ország képes saját belső ügyeit önállóan irányítani, törvényeket hozni, gazdaságát szabályozni és a nemzetközi kapcsolatokban autonóm döntéseket hozni.


A nemzeti szuverenitásnak több fontos értelme van:


Politikai önrendelkezés: A szuverén államnak saját politikai rendszerrel kell rendelkeznie, amely a nemzet érdekeit képviseli. Az állampolgárok választási lehetőségeket és beleszólást kapnak a döntéshozatalba, ami az önkormányzást és a demokráciát erősíti.


Gazdasági fejlődés: A szuverén állam képes meghatározni saját gazdasági politikáját, beleértve az adóztatást, a kereskedelmi politikát és a pénzügyi szabályozást. Ez lehetőséget ad arra, hogy az ország gazdasági előnyöket érjen el, beleértve a beruházásokat és a versenyképességet.


Kulturális identitás és önkifejezés: A szuverenitás lehetővé teszi az országoknak, hogy megőrizzék és fejlesszék saját kulturális identitásukat, nyelvüket és hagyományaikat. Az önálló államiság lehetőséget ad arra, hogy az országok az egyedi értékeikre és kulturális örökségükre támaszkodjanak.


Biztonság és védelem: A szuverén államoknak lehetőségük van saját nemzetbiztonsági politikát és védelmi rendszert kialakítani. Ez a terület a határvédelemre, a katonai erőforrásokra és a nemzetközi kapcsolatokra terjed ki.


A nemzeti szuverenitás és az Európai Unió tagsága közötti egyensúly fontos kérdés, és számos vitát generál. Az EU-tagság által az országok vállalnak bizonyos közös politikai és gazdasági szabályokat, amelyek hatással lehetnek a nemzeti szuverenitásra. Az EU-n belüli döntéshozatal folyamatait és hatáskörét illetően viták és tárgyalások folynak az egyes tagállamok között.


Fontos megérteni, hogy a szuverenitás nem azt jelenti, hogy egy ország elzárkózik a külvilágtól.

2023. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!