Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El e vennétek a határon túli...

El e vennétek a határon túli magyarok szavazati jogát ?

Figyelt kérdés

2023. máj. 15. 00:43
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
#29 Nekem mondod? Nyilván, hogy magyarul beszélünk egymással. De a 24-es nem ezt kérdezte, hanem, hogy hogyan viszonyulunk a vegyes házassághoz (magyar-román házassághoz). Én neki válaszoltam.
2023. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Az "ellentétek vonzák egymást" tézisben én sem hiszek. Hosszútávon szerintem is a közös értékrend, nézetek tudnak működni.


Mivel nekem nem lenne gond, szívesen tanulok nyelvet, igazából nem is merült fel bennem, hogy a párom esetleg nem akarna megtanulni magyarul... a gyerekek pedig azzal nem veszítenének, ha két nyelv, kultúra gazdagítaná őket.

Nekem egyszer egy dán fiúval alakulgatott valami, de olyan szintre nem jutottunk, hogy a családjaink megismerjék egymást. Ettől függetlenül nem éreztem nehézségnek, hogy más nemzethez tartoztunk.


Köszönöm a válaszod.


Tulajdonképpen, aki elvenné a szavazati jogot, egy szerzett jogot, annak pont azzal a móddal és jelenséggel van baja, amiért te nem kérted. :)

Talán lehetne másképp is, átalakítani.


(24-es)

2023. máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

#32 Számomra sem elképzelhetetlen egy más nemzetiségűvel összeházasodni, nyelvet tanulni (kölcsönösen) és közösen eldönteni, otthon, a gyermekeinkkel, egymással milyen nyelven beszélünk.


A többség-kisebbség felállásban, ahol az egyik fél nyelve a hivatalos államnyelv, a másik félé pedig eleve alárendelt státusú, még olyan településen is, ahol a kisebbségi közösség helyi többséget alkot - ott ez a kérdés már NEM A NYELVTANULÁSRÓL SZÓL, HANEM AZ ASSZIMILÁCIÓRÓL.


Amikor ki vagy téve egy asszimilációs nyomásnak és az adott nyelv egyben a HATALOM NYELVE, akkor bizony bekapcsol az önvédelmi reflex.


Szívesen válaszoltam, és örülök, hogy a végkövetkeztetésben árnyaltad a korábbi álláspontodat. Valamilyen átalakításra mindenképp szükség volna, én is azt hiszem.

2023. máj. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!