Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A külhoni, határon túli...

A külhoni, határon túli magyarok körében tényleg ilyen nagy az Orbán íránti imádat, ha igen akkor a szavazataik mennyire számítanak, hogy Orbán hatalmon maradjon?

Figyelt kérdés

Nemzeti hősként tekintenek rá, aki összefogja az összes magyart határon belül és túl. Ők eddig ismerik kb., de azon túl szerintem többet nem látnak abból a mocsokból, a jogállamiságból, korrupcióból, gyűlöletkeltésből, amit itthon látunk. Mit gondoltok erről.


Itt is látni a kommenteket, hogy mennyien imádják.


https://www.youtube.com/watch?v=qwDgIYXR2v4


2022. júl. 24. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Nézegesd még azt a youtubot egy kicsit,ajánlom figyelmedbe a baliberális globál médiumokat ,mint a Guardian,BBC, Deutsche welle stb.


2. Alkalmazd a megfelelő keresőszavakat, "Hungary,lmbtq,migration,election 2022. (Stb)


3 Vond le a konklúziót.🖐️

2022. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ők eddig ismerik kb., de azon túl szerintem többet nem látnak abból a mocsokból, a jogállamiságból, korrupcióból, gyűlöletkeltésből, amit itthon látunk."


Az itthoniak se!

2022. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel önti oda a mi pénzünket, hogy stadionokat meg sportlétesítményeket csináljon ott is, ennek biztos örülnek, mert nem ők fizetik.
2022. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes a világ más pontjaira nem önti a pénzt és a stadionokat,mégis abszolút pozitív az emberek megítélése. Feltételezem fáj nektek az igazság :)
2022. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én határon túliként kifejezeten rühellem szegényt és rémesen idegesít, hogy 30 éve ide van szokva.


Tény, hogy sokan szeretik és vehemensen, szavazni pedig eleve csak ezek mennek el (pl. én sem, és egyik olyan ismerősöm sem, aki nem lelkesedik érte).


Ez egy csapdahelyzet, mert akik nem lelkesednek Orbánért, azok többsége egyúttal azt is gondolja, hogy nem hivatott egy olyan ország belügyeibe avatkozni, amelyikben nem tartózkodott soha életvitelszerűen.


Én is ezek közé tartozom. Ennek hátulütője viszont, hogy így akkor 95%-okat kap a Fidesz a realitásnak sokkal megfelelőbb 60-70% helyett. Mert pont azok tartózkodunk a szavazástól, akik nem rájuk szavaznánk.


Ezzel együtt voltaképpen mindegy, hogyan szavaz a határon túli magyarság, egyetlenegy mandátum sorsát döntik el. Ha mind elmennénk, azon is 2 mandátum múlna legfennebb.


A Fidesz kétharmada eddig csak egyetlenegyszer múlt egy mandátumon, 2014-ben. Azt a kétharmadot kb. egy év után el is vesztette haláleset és időközi választás útján.


Tehát az elmúlt 12 évből max a 2014-15 időszakra mondható, hogy számított valamit a határon túliak szavazata.


Ennek a ciklusnak a végére 16 évük lesz, zömmel kétharmaddal. A 16 évből minimum 14 a határon túliak nélkül is ugyanígy kétharmaddal lett volna meg. Szóval nem oszt, nem szoroz.


Tévúton jártok, amikor a határon túl keresitek a kétharmadok okát. Matematikailag igazolhatóan harárokon belül dőlt az el eddig is...

2022. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

3-as, csak azt ne képzeld, hogy a pénzetekkel itt jótékonykodik! Hűbéri rendszert, klientúrát épít és felvásárol, amit lehet: óriási értékű ingatlanokat, területeket szereznek meg. Ja, hogy nem az állam számára? - az igaz. Magánemberek, magánalapítványok, strómanhadsereg birtokolja. Gyarmatosítgat.


Hogy az apróból felújíttat egy-két templomot, iskolát, építtet egy magánstadiont közpénzen strómanhavernak? Az szemfényvesztés, szavazatvásárlás és a lakosság lekenyerezése. De óriási bizniszek mennek a háttérben, nem jótékonykodás, nyugi!

2022. júl. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6: elhiszem, akkor miért szavaztok rá?
2022. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A határon túli szavazatok még soha nem döntöttek el választást Magyarországon, minimális a hatásuk.
2022. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7: életemben nem szavaztam rá! Ha elolvastad volna, amit az 5-ösben írtam, értenéd: pont azért van fiktíven 95%-a a választásokon, mert akik nem tartozunk a rajongói közé, azok nem szavazunk a magyarországi választásokon - mert ELVBŐL nem szeretnénk egy másik ország belügyeibe ugatni.


Kicsit számolj már utána: az áprilisi választásokon is 318 083 levélszavazat érkezett ÖSSZESEN (ebből érvényes volt 265 117)!


Ebben benne van Erdély, Kárpátalja, Vajdaság, Felvidék, csángók, szlovéniai, horvátországi, ausztriai magyarok, mindenki.


CSAK ERDÉLYBEN él 1.300.000 magyar az utolsó népszámlálás szerint!


Érted te azt, hogy a kb. 2 MILLIÓS határon túli magyarságnak úgy 15%-a élt egyáltalán a szavazati jogával????


Nyilván, hogy Orbán leglelkesebb rajongói regisztrálnak eleve, de még a regisztráltaknak is csak a 67%-a küldött végül levélszavazatot valamilyen úton.


Mi ez a többesszám ("szavaztok"?) ????


Én a határon túli magyarok azon 85%-ába tartozom, aki EGYÁLTALÁN NEM SZAVAZOTT a magyarországi választásokon. Mondjuk nehéz is lett volna, kire. De nem az én ügyem, szerencsére!

2022. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem 5-ös, köszönöm hogy leírtad.
2022. júl. 24. 23:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!