Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El e vennétek a határon túli...

El e vennétek a határon túli magyarok szavazati jogát ?

Figyelt kérdés

2023. máj. 15. 00:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
38%
Csak attól amelyik a Fideszre vagy a Mi Hazánkra szavaz.
2023. máj. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
28%

#10 HAZUDSZ. Mi, Erdélyiek sohasem voltunk köpönyegforgatóak (sokatokkal ellentétben - kezdve a miniszterelnökötökkel!).


Itt Ceaușescu alatt is magyarok voltunk, a legdurvább elnyomás idején is magyarnak vallottuk magunkat - amihez a legtöbb anyaországinak aligha volna bátorsága!


Sőt, ami azt illeti, sokkal többen is voltunk (az elöregedés és elvándorlás miatt), 1.713.928-an, 1977-ben!


Sokmindent lehet rólunk mondani, csak épp azt nem, hogy köpönyegforgatóak lennénk, vagy gyávák.


SOSEM VALLOTTUK MAGUNKAT ROMÁNNAK! Ez TÉNY.


Akiket utáltok, azokat is pont azért utáljátok, mert nem köpönyegforgatóak. Gondolok itt orbán viktor kb. 150.000 lelkes hívére és szavazójára - akiket sikeresen átvert és kihasznált a miniszterelnökötök (aki viszont egy köpönyegforgató, rendes magyarországi tápos létére).


Habár nehéz volna rá szavakat találni, mennyire nem értek velük egyet, nekem ők is erdélyi magyar testvéreim, és meggyőződésem, hogy 99%-ban csak naiv emberek, akiknek a jóhiszeműségével visszaéltek a politikusaitok.


Soha nem volt se anyagi hasznuk, se érdekük, hogy oda szavazzanak, ahova, soha nem kaptak ezért semmit (még azt a kiló krumplit sem, amit odaát kioszt a fidesz a szavazóinak) - egyszerűen csak hálásak voltak azért, hogy visszakapták azt az állampolgárságot, amitől a nagyszüleinket, dédszüleinket megfosztották.

És naivan benyalták a propagandát, hogy ezt a hálát szavazattal kell nekik kifejezni.


Éppen, hogy nem köpönyegforgatóak (ahogy általában nem az az erdélyi ember!), tévedésükben is következetesek és makacsok.


A szavazati jog elvételével továbbra is egyetértve (nem a ti, hanem a saját érdekünkben!), azt tanácsolom neked, előbb tanulj meg helyesen, írásjelekkel és ékezetekkel írni (a "köpönyegforgatás" például egybeírandó!), azután tépjed a szádat arról, ki mennyire magyar!


Ha nekem Romániában sikerült megtanulnom, biztosan találsz egy arra való tanárt Magyarországon is, aki megtanít helyesen írni magyarul.

2023. máj. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
42%
(10) elso kezbol lattam ezt megtortenni kulfoldi allas interjun valami janos volt de Jan (zsan) nak hivatta magat. Krvara lattam a nevet a jelenleti iven is full magyar volt. Beszeltem telon magyarul a varoba vegig lesett ertett az mindent. Elkene felejteni a 6aron tuliakat vegleg csak a bajvan belole
2023. máj. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Alex Fly ***** válasza:
85%

Természetesen nem venném el. Egy demokráciában mindenkinek joga van a választójoghoz; ez alól a határon túli magyarok sem kivételek. Teljesen jogos, hogy ők is beleszólhassanak abba, kik döntsenek az életükről.

Amit viszont azonnal meg kellene szüntetni, az a kettős szavazás. Aki kettős állampolgár és egy idegen állam területén él, az szavazzon ott, ahol annak következményeit ő viseli. Egy erdélyi magyar szavazzon a román választásokon -ha bele akar szólni a magyar választásokba, akkor éljen itt, ahol ő is tapasztalhatja a hatásait.

2023. máj. 15. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkinek megadnám a lehetőséget, aki magyar állampolgár, de adózáshoz kötzném, aki legalább 4 évet adózott itthon, azt engedném, aki egy percet sem élt és dolgozott az országban, annak nem.
2023. máj. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
73%

Igen, én elvenném, mondom úgy hogy természetesen elvenném, az volt az idióta aki a határon túliak szavazati jogát érzelmi alapokon összekötötte. Mert természetes hogy szeretnünk kell egymást, összefogni, és képviselni a külhoni magyarokat, de ez nem merülhet fel úgy, hogy szavazati joggal történik. Ez konkrétan csalás, ezt ki kell mondani. Most már hogy veszed vissza, mit mondasz nekik?

Én azt csinálnám, hogy ha lenne kormányom, hogy létrehoznék egy minisztériumot ezeknek a határontúli magyaroknak a képviseletére. Az még úgy gondolom, történelmi okokból is belefér a bürokráciába. Többet nem adhatunk.

2023. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
22%
Csak a Londonban mosogatókét. :)
2023. máj. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
72%

"El E vennétek???"

Fogalmazni azért tudni kellene/ illene.

Szóval: NEM!

2023. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Szerbek,romszik ne szavazgassanak ide. Én sem szavazok a szerb választásokon.
2023. máj. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
21%

Amúgy én bevallom nektek, hogy ha lenne kint külföldön egy nagyon jó megélhetésem én csak azért is behúznám választásokkor a Fideszt.


Ezt a rendszert nem lehet megbuktatni demokratikus úton, úgyhogy hát maradjanak csak és legyen ennek hatàsára nagyobb mèrtékű a kivándorlás és ha már nem lesz ki dolgozzon és nekik kell majd akkor lesz változás.

2023. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!