Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha olyan hű de jó gázmegállapo...

Ha olyan hű de jó gázmegállapodást kötöttünk tavaly az oroszokkal, akkor miért kellett azóta is több másik országokkal gáz- és energiamegállapodásokat kötnünk?

Figyelt kérdés

Idén is már többször beharangozták, hogy megállapodást kötöttek Azerbajdzsánnal meg más kecsketoszó ázsiai országokkal a földgáz és energia import miatt.

Ha tavaly valóban olyan hű de jó szerződést kötöttünk az oroszokkal, akkor erre miért volt szükség? Gondolom az orosz szerződést sem véletlen titkosították.



2023. ápr. 26. 09:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:52

Tudunk, csak épp eddig amit máshonnan (nyugatról) importáltunk nagyrészt az is orosz gáz volt csak épp az Északi-áramlaton jött és az osztrákokon keresztül vettük vissza.

Nyilván ebben már régen is volt LNG és most még több van csak épp olyan 30-60 milliárd köbméter gáz hiányzik az EU-ból(500 milliárd körül fogyasztunk) és ha 2-3 országon keresztül jön vissza az LNG akkor mi már csak akkor fogunk kapni ha az előttünk lévő országok nem akarnak többet vásárolni.


Szóval röviden: nincs elég gáz Európában és minél kevesebb van annál durvább az ára.

Most a 40 eurós gázra verjük ütemesen, hogy milyen olcsó aztán ez pont a duplája a covid előtti idők árának és elemzők szerint ha nem áll földbe a gazdaság akkor inkább 60-100 euró közötti ár lenne a reális LNG-vel, orosz gáz nélkül.

2023. ápr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
6%

#11 Az a vicc, hogy itt örömködnek, hogy nem is történt meg amitől féltek az elemzők, hogy a nyugati országokban nem lesz elég a földgáz és lám, hogy le is csökkent a gáz ára - miközben egyedül a szerencsének volt köszönhető, hogy ez a tél kifejezetten enyhe volt és ahogy írod, a dupla annyiba kerülő "olcsó" gáz az most kerül ennyibe amikor még nem akarnak venni az országok hatalmas menyniségeket, hiszen nem ez a betárazási időszak, ez még a készletek felhasználásának ideje. Minden évben ilyenkor még sokkal alacsonyabbak az árak, aztán ez emelkedik ahogy jön a fűtési szezon kezdete.

Idén viszont már nem is lehet orosz gázt vásárolni, ami a tavalyi mennyiség jelentős hányadát tette még ki. Sok ország több orosz gázt vásárolt, mint az előző években és még többet úgy, hogy a papírokon nem orosz hanem török vagy indiai cég neve szerepelt, miközben az is orosz gáz volt valójában.

Lesz itt még nagy sírás amikor szeptembertől újra emelkedni fognak az árak! Sajnos az a baj, hogy minket is visznek magukkal a levesbe a hülyeségeikkel.

2023. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

11es, nem ver senki, semmit, semmire és azt sem mondjuk, hogy milyen olcsó, amikor azt nem értjük, hogy miért ilyen drága itthon?


tehát nem a világpiaci árral van gond, hanem a magyar fogyasztói árral.

2023. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:17


Mennyi a fogyasztói ár és mennyi kéne legyen szerinted ami reális?


Bukarestben 1 köbméter gáz ára 253 forint. Ezzel a legolcsóbb európai országok között vannak.

Bécsben 887 forint 1 köbméter gáz ára, ezzel a 2. legdrágább az EU-ban.

2023. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
22%

#13 Nem drága.

Annál drágább amennyiért korábban megvehetted, mert emelkedett a beszerzési ára.

de más országokban még most is sokkal drágább és a lakosságnak az átlagfogyasztásig nálunk a legolcsóbb a rezsi.

Még vásárlóerő paritáson számolva is nálunk az egyik legjobb, vagyis ha azt nézzük meg, hogy mennyi a háztartások jövedelme amiből ki kell a rezsit fizetni.

2023. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
30%
15-ös sajnos én nem a háztartások jövedelmét nézem, hanem az európai átlagot és ahhoz képest drága.
2023. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
17%

#16 Mennyi az európai átlag és mennyi a magyar?


Nem bírsz egy számot leírni, csak mondod a hülyeséged de képtelen vagy alátámasztani.


Ha valaki a támogatott fogyasztás dupláját használja el akkor is csak annyit fizet amennyi kb. az átlag lehet az EU-ban, ha meg képes az 1700 köbméter 120%-a alatt maradni akkor az EU-ban a legolcsóbb gázárat fizeti.

2023. ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!